Outdoor 2013. - Auto BlueBerry,Big Bang,Early Skunk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Eto ljudi, imam i ja konja za utrku ove godine :)

Pošto mi je prošla lokacija "provaljena" , ove godine sadim na mjestu malo dalje od tog, uz minimalno obilazaka. U prijevodu, idem svako 2 tjedna tamo, 1 put zaljevanje obilato, drugi put gnojenje. Čak mislim ne zaljevat jer tu se biljka skoro pa sam uvjeren može održat bez vode, jer u blizini ima odakle crpit vodu samostalno, pa bi ako se to pokaže ok mogao samo svako 2 tjedna otić pognojit i to je to.

Uglavnom, ovaj grow nadam se da će se odradit više manje samostalno, uz moju malu pomoć po pitanju nutrijenata i treninga.
Ajmo sad redom info:

1. Sjeme: - Auto BlueBerry x 1 kom, proizvođač Dutch Pasion
Najstarija od biljčica, iako su sve razlika u 2-3 dana.
Nadam se nekom finom dimu koji će trajat do kraja "normalnih" biljki.
Trebale bit 2, jednu je pas pojeo.

- Big Bang x 3 kom, proizvođač GreenHouse Seeds
Biljka koja mi se fino pokazala, 3 od 3 proklijala, i ima najveće
kotiledone što sam do sad vidio na biljci. Tvrde dobar prinos,
nadajmo se tome.

- Early Skunk x 1 kom, proizvođač Sensi Seeds
Biljka kako se moglo vidit kod Jack Sparrowa ogromna, jako
dobar prinos i super podnosi trening. Ujedno moja najmlađa biljka.

2. Zemlja: - Potgrond H je u čašici sa Early-jem, dok u ostale 4 je neka malo bolja od njega, naziv točan ne znam nažalost.

3. Gnojivo: - Radi financijski ne najbolje situacije mislim da će bit Valentin List i Valentin Cvijet, ili Plantella

4. Trening: - Auto BlueBerry neću dirati, eventualno ako bude mogućnosti malo je povezat da se donji cvijetovi kad krenu napune, uz to da postoji šansa da glavni vrh skinem prije pa ostavim nju možda još tjedan-dva da se napune ovi iz sjene.

- Na ES i BB planiram topping i FIM, iz prostog razloga što svak preporuča to na njima, jer su biljke koje jako dobro iz iskustva drugih podnose takve treninge.

Slike:


-Iz zraka


-Pogled prema njima


-Najveći BigBang, ogromni kotiledoni, bar po mom viđenju


- Auto Blue, kotiledoni nisu sprženi i nije nikakav problem nego je ljuštura otpala dok je klijao u papiru, i taj žuti dio nije uspio pozelenit prilikom prve fotosinteze. Biljka je sasvim normalna i fino se razvija
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
imaš i one štapiće(gnojivo) što se zabodu u zemlju pa postepeno otpuštaju korisne elemente u zemlju...ako ćeš plantellom ili sl
ostaje ti samo zalijevanje...po potrebi
sretno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Evo ekipa nakon nekog vremena javljanje. Pošto u ovom growu izbjegavam nepotrebne posjete, i bilo šta slično što bi moglo privuć pažnju na mene jako rijetko idem do biljčica. Ali, krenuli su prvi problemi, nadam se i zadnji. U početku sam stavio biljke na osjenčano mjesto, pa su se izduljile jako, i neke su više a neke manje bile izgrickane od strane malih skakavaca. Uvidjeh taj problem, nadopunio zemlje, lagano ih stavio na bolje mjesto. Malo su kilavile radi stresa od manjka svjetla i grickanja, ali krenule. Nakon tog starta, primjetim da Early Skunk, koji je najmanje bio pojeden, krenuo najbolje, ima ok zelenu boju, dok sva 3 Big Banga imaju svijetlu zelenu boju i očigledno im nešto nije po volji. Kontam malo su stresirani al ajde bit će bolje.

Evo šta sam danas našao:




Da napomenem da je ova zemlja kojom sam nadopunio zemlja direkt iz vrta, poprilično "glinasta" al je poslužila u učvršćivanju izduženih biljaka. Sumnjam da ovako nešto može biti rezultat jer jer 1/4 biljke nadopunjena lošom zemljom, al tko zna.

Planiram presadit u druge čaše sa isključivo Potgrond H ili sličnom zemljom kao riješenje. Amo, info! Hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Sutra ujutro, večeras nisam mogao.Nego o čemu se radi ovdje ? I zašto veće posude? Kvalitetniju zemlju kuzim, al čemu veće?
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
I zašto veće posude? Kvalitetniju zemlju kuzim, al čemu veće?
Nakon 150 postova ?????
Zar nije ocito da su potrosile sve resurse iz zemlje ... na 3 slici jasno vidis da joj fale svi glavni elemeti....dao si im sacicu zemlje prije vise od 2 tjedna bacio u divljinu i ti pitas zasto ???? :sad2:
Ova zemlja s kojom si dopunio ...nemoj nikad vise.
Brzo ce zavrsiti ovaj dnevnik ako ovako nastavis.....trgni se malo frend i daj im sto zasluzuju :)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
potpisujem sve sta ti je Cretive rekao, jadno i bijedno osim one jedne najvece.....pa moje domacice koje su isto posadjene u zemlju iz vrta duplo bolje izgledaju tak da ono pothitno presadjivanje u bolju zemlju sa nutrijetentima da se malo oporavi i vece posude obavezno pa bus videl onda nakon tjedan dana kad se oporave....a ono izgrickano to ti je normala vanka pa i kod mene u vrtu isto tako a spricam nostop sa nekim bioloskim preparatima.....pozdrav i sretno!!!(trgni se man)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Ovisno o sajtu,skakavci...negdje ih ima,negdje ih nema...ako ih ima past će ti biljku non stop i to ne možeš spriječiti fizički :)
Kad je biljka velike ne smeta,jer ne mogu pojesti koliko je ima ali kad je mala,tu je već problem...ovisno o koloniji štetočina,hehe
Uzmi si nešto poput ovoga sa slike i zaštiti ih dok su male http://hr.unichem.si/_files/533/bio_plantella_prima_250ml.jpg?w=170&h=310&ars=1
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Creative, smiri doživljaje. Ne, nisam mislio izgurat sve u ovome, al mi nije jasno kako jedna biljka koja je najmlađa, izgleda najbolje, ništa joj ne fali dok ove pokazuju se žalosno. Nije stvar da je loša zemlja, ove nekvalitetne nema ni centimetar debljine, i u istim uvjetima prošle godine sve biljke Su bile jako jako bolje i iz ovakvih časa išle direkt u zemlju
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Gardener je napisao(la):
..., al mi nije jasno kako jedna biljka koja je najmlađa, izgleda najbolje, ništa joj ne fali dok ove pokazuju se žalosno...
razlicite vrste razlicito podnose iste uslove, ne znam sta te tu buni, ako ces slusati presadjuj sto pre... il se osloni na iskustvo od prosle fodine pa furaj kako ti je po volji
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Evo dragi moji ljudi, novi update. Presađeno u veću posudu, fina zemljica i pokazuju odmah da su bolje :) No, jedno pitanje me opet naravno muči.
Moj Blueberry koji je automatic mi se čini nekako jako žalosno mal, iako ima preko biće mjesec dana. Inače napomenuo sam manjak svijetla, itd itd. Ali baš je jako malen. I danas, primjetih na njemu prve bijele dlačice. Rekoh sebi super je, ali jako si malena cura.
Evo slike pa da vidite situaciju općenito. Nekako sam jako skeptičan prema Blu, ali ko zna.



Eto ga, desno je Blu. Do nje je najveća biljčica za sad, Early Skunk.



Big Bang #1



Big Bang #2




Big Bang #3
- Nije ovaj list žut ovako već je sunce direktno u njega sijalo pa je kamera to tako zabilježila, suha su samo ona prva dva prava lista, odma poslje kotiledona što izađu.

Inače posude nisu nešto specijalno velike, oko možda litra valjda. Po mojoj procjeni nekih max. 15x12-3 cm i dubine jedno moooždaa 10-12.

Moje pitanje je da li je normalno da je ova Blu ovako malena, i šta očekivat od nje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Fali ti na mrtvo sunca stoga se nemoj zalit,iako je auto premalena je biljka,ocito je da je svijetlo u pitanju,a uostalom sve su nekako male i donji listovi su im zuti,zasto ne ubodes te biljke direkt u zemlju,nema krua od 1l kalica...
Nisi se dobro pripremio svakako...
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Dobivaju vodu svaki-svaki drugi dan. Krenule su bile žutit jer su bile u premaloj posudi, i u ove su presađene ima tek 3 dana. Što se tiče sunca, ako je 6-7 sati direktnog sunca, i jos 3-4 ne toliko direktnog sunca malo onda sam ja lud. Čekam da korijen popuni ove posude, i onda idu direkt u zemlju. Sve su na istom mjestu a samo ovaj Early Skunk piči ko lud i to je to. Znam da je to sve različito, al svakoj je osigurano jednaka zemlja, jednaka veličina posude i jednako svijetla, a samo on je normalan. I ja jedva čekam da idu direkt u zemlju , jer po ovome sad domaćice od prošle godine jako prednjače s obzirom na ove cure s pedigreom. A na istom mjestu su prošle godine i one rasle prije nego su išle direkt u zemlju. Šta bude bude.

Dal da se *ebem s ovim automatikom il da ga bacam? Ne da mi se riskirat još i radi njega a da dobijem 2,7 g suhog
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Neznam kako ce ti taj auto podnest JOS JEDNO presadjivanje....


To si trebo prvih tjedan dana drzat u čašicama na sigurnom da ojačaju a onda direkt u zemlju, lopatu u ruke i provjerenu zemlju u rupe (TM ili composana zasad jos uvijek stoje na vrhu) i gotovo.


Eto vidis propao ti je plan da ides svaka 2 tjedna posto kazes da zaljevas svaki ili svaki drugi dan.

A ovo o sigurnosti, zasto te strah da padnes sa automatikom, ako su kraj njega jos 2 biljke, nece ti neke razlike biti :)
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Nisam ni mislio dok su ovolike ići svakih dva tjedna, već kad budu direkt u zemlji.

Kažem da ni sam ne znam što se dogodilo, samo 2 dana su bile tu di je bilo manjka svijetla i kad ih je nešto gricnulo, to sam odmah sanirao i doviđenja. Sad su na full osunčanom mjestu, i dobivaju redovno vodu, zemlja je dobra, a one kilave. Iako sigurno ima toga što se poklopilo tokom tih mjesec dana i par navrata kiše jedno tjedan dana bez sunca, al eto šta je tu je. Nije razlika za past, al bome razlika mi je oću li nosit još dodatno vode, zemlje i gnojiva za njega, il ne trebam. Na to sam mislio
 
26.02.2013
42
20
8
Gardener je napisao(la):
Nije razlika za past, al bome razlika mi je oću li nosit još dodatno vode, zemlje i gnojiva za njega, il ne trebam. Na to sam mislio
Ovo si napisao kao da ces za tog autosa odjednom nositi 200l vode...
Jer, za sad dok je biljoza mala, netrebas neznam koliko toga nositi.. a ako nece uspjeti, onda ionako neces imati razloga da nosis gnojivo i vodu.. ;)

Omoguci najbolje moguce uvjete.. I pusti nek raste..

Uglavnom.. sretno :)