Outdoor 2014 || By Sherman ® || Channel+/ OG Kush/Galaxy/ Auto Royal AK/Auto Royal NL/ Auto Royal Ha

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hotnspicy

Aktivan Član
22.07.2012
172
401
63
33
voda iz pipe kod mene ima ravnih 7.0 ... bas danas sam probao to spustiti bar na 6.5. uglavnom, u flasu od litar i pol vode stavi 1/3 čepa octa i ph je down, jednostavno i savrseno..naravno bez gore spomenutog ph metra nema nista od provjere :)

eto nadam se da sam pomogao
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Hvala, čitao sam za to sa otcem al nisam znao nikad omjer. Vjerojatno je i kod mene PH viši neg šta treba biti ali sutra ću sve detaljnije znati.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Vrlo vjerojatno pH, meni se to dogodilo najednom sa par vrsta u lončanicama. Koristio sam limuna, nekih 10ak kapi na 2 litre vode. Gnojivo ti također snizi pH što je dobro znati.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Rijetko koje gnojivo snizava PH.Koliko ja znam samo neki to rade,recimo Hessiev Bloom,a ova kikiriki gnojiva,Plantela i ta jeftina nebi rekao da uopce snizava ph.Kod mene je dosta stavit 5% jabucne kiseline iliti octa 0.9ml na 1 l vode da bi imao ph oko 6.5,inace je oko 7.9 a nekad dode i do 8.5.
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Posudio PH-metar, izgleda da mi je voda iz pipe ima ph negdje oko 7.5. (jel je ovo 7.5, malo me buni kako se čita sa ovog čuda :D?)

Evo PH vode iz pipe :


PH zemlje nakon što sam zalio sa vodom kojoj sam dodao otca, zaboravio sam slikat ali nakon što sam dodo ocat PH je bio oko 6.5.



Evo malo kako izgleda:




Kako sad točno da spuštam PH zemlje, svaki put kad zaljevam da korigiram PH vode oko 6-6.5?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Nemoras razbijati glavu oko zemlje..taj ph nemjeris jer ces poluditi od toga.Zanima te samo voda taj ph je bitan ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Tako je...kada budes koristio gnojiva onda korigiras poslije dodavanja jer neka od njih spustaju ph ;)
 
04.04.2014
267
230
43
opa cupa je napisao(la):
Nemoras razbijati glavu oko zemlje..taj ph nemjeris jer ces poluditi od toga.Zanima te samo voda taj ph je bitan ;)

Mislim da gresis sto se tice saveta da se Ph zemljista ili zemlje u potu ne meri. Ph zemlje jedan od najbitnijih polaznih faktora u poljoprivredi pa tako i ovde. O toj temi na netu ima dosta materijala koji su napisali ozbiljni ljudi. Parametar za odredjivanje Ph vode kojom se zaliva je trenutni nivo Ph zemljista, i na osnovu njega se spinuje Ph vode. Dakle Ph vode koji iznosi 6.5 u nekim slucajevima moze da bude neodgovarajuci. I o ovome ima na netu puno materijala. Sto se same biljke tice ona je veoma izdrzljiva i adaptibilna na promenu Ph sredine u kojoj joj se nalazi sistem korena. Izvinjavam se za offtopic.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.853
1.098
Trøndelag
ma nema potrebe mjeriti ph i otezavati si stvari,ako dode do kakvih problema napravi flush i pici dalje,a i na kesi od zemlje pise koji je ph.
ako je direkt u zemlju onda je tu gdje je,pogotovo ako ti je to jedino mjesto gdje mozes saditi i nemas nekog velikog prostora za manevriranje.

@sherman dobra ti je biljka fino izgleda ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
komsijin mali je napisao(la):
Mislim da gresis sto se tice saveta da se Ph zemljista ili zemlje u potu ne meri. Ph zemlje jedan od najbitnijih polaznih faktora u poljoprivredi pa tako i ovde. O toj temi na netu ima dosta materijala koji su napisali ozbiljni ljudi. Parametar za odredjivanje Ph vode kojom se zaliva je trenutni nivo Ph zemljista, i na osnovu njega se spinuje Ph vode. Dakle Ph vode koji iznosi 6.5 u nekim slucajevima moze da bude neodgovarajuci. I o ovome ima na netu puno materijala. Sto se same biljke tice ona je veoma izdrzljiva i adaptibilna na promenu Ph sredine u kojoj joj se nalazi sistem korena. Izvinjavam se za offtopic.
bas mi se neda raspravljati na tu temu.Svima je jasno sta ph znaci u uzgoju zato i kupujemo zemlju koja ima odgovarajuci ph i imamo kojekakve ph metre,kalibriramo ,mjerimo..udovoljavamo curama i onda se ti srusis sa teorijom kako je Ph jako bitan eto hvala na informaciji ali ipak kada budes growao jednom ..nemoj mjeriti ph zemlje ni ti.
Obrati paznju na ph vode,redovno zaljevaj,prehranjuj i bit ce sve ok.
Kod auto sorti ti netreba ph metar ni kada si u outdooru isto ti netreba haha kako je to sve jednostavno ali volimo komplicirati pa smo od uzgoja napravili nauku jbt.Moja baba klonira po basti vec 50god. sadi pelcere kojekakve i nerma pojma sta je ph metar ..ona bi stim vjerovatno probala temperaturu izmejriti haha.
Komsijin mali moras growati pa onda probaj odrzavati ph zemlje pa nam javi kako ide ;)
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Aj da vas pitam, pošto moram još 3 biljke presadit u zemlju, a zemlja na sajtu je većinom glina tako da uvijek iskopam rupe i natrpam ih sa kuponvom zemljom i malo stavim ove zemlje sa sajta. Do sada sam koristio Terra magmu i Florabellu, a skužio sam da doma imam cijeli paket ove zemlje:

http://www.hobibonsai.com/index.php?action=dlattach;topic=705.0;attach=7873;image

http://www.hobibonsai.com/index.php?action=dlattach;topic=705.0;attach=7875;image

Jeli ima ko kakvog iskustva sa ovom zemljom, ili da pičim po Florabellu/Terra magmu?
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Pozdrav, imao sam problema, bio sam na moru tjedan dana i plijesan mi je uništila Haze, osusio sam par grana na kojim nije bilo plijesni ostalo za *****, vrhovi su bili već veliki i nisam mogao ništa s tim. Amneziu sam posjeko prije nekih 5 dana, isto plijesan, micao sam prvo zaražene dijelove ali svaki dan sam nailazio na nova trula mjesta i nisam se više htio zajebavat. Ukupno oko 50g, slike cu staviti kasnije. Što se tiče dwarfa i blueberrya imo sam nekih sranja i ne želim o tome. Biljke na sajtu su ogromne, neke su i po 2 metra a topirane su. Toliko je gusto da jedva prolazim između njih, nisam se nado da će tolko izrast. Ugl slike uskoro.
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Pozdrav svima, žao mi je što vas nisam mogao dalje izvještavat, ali imao sam sranja sa dwarfom i bluberryem, točn.je neko mi ih je čopio preko noći, nakon tog sam imo užasan osjećaj, nisam mogao ni spavat, pošto niko nije znao za sajt, nisam više znao što misliti i nisam se više ništa usudio pisati.

Grow sam na kraju uspio nekako završiti s tim da sam imo ogromnih problema s pljesni, htio bi se zahvaliti svima koji su mi pomogli, jer sam nebi sigurno uspio. Nakon ovog iskustva nisam više siguran dali ću raditi outdoor iako imam još jednu sjemenku criticala, jer nisam doživio veći stres u životu.

Što se tiče strainova, OG Kush je imao jako tvrde headove i najviše problema s pljesni, redovito sam skidao zaražene djelove, i tretiro svim živim mogućim načinima, ali tek nakon harvesta sam vidio da je dosta headova bilo zapravo trulo iznutra, tako da ovo nije najsretniji odabir za vlažnu godinu kakvu smo imali. Okus i miris su specifični, neki miris bora i zemlje, ne znam kako da to opišem, a rad mi se svidio, tjera na gibanje i euforiju.

Channel + koji je 50/50 hibrid mi se isto jako svidio, sad mi je jasno od kud je dobio ime jer miris mu je baš poput nekog finog parfema. Dim udara i u tijelo i u glavu, nije baš za ujutro palit :)

Probao sam i Royal Haze, tj par grana na kojima nisam našao plijesan, i moram reći da mi se najviše svidio, već sam zaboravio kakav je rad nemojte zamjerit haha

Speical queen je isto spešl, headovi su izgledali jako kristalasto, sve se bjelilo ko za Božić.

Žao mi je što nema slika, ali eto vlastita sigurnost mi je ipak prioritet, isprike još jednom i još jednom hvala svima na pomoći, ako imate nekih pitanja ili vas zanimaju detalji oko ovih strainova pitajte me slobodno.