Outdoor 2015 Step by Step :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Maslinovo je dobro otapalo,koristi ga jedna "klinika" u amsterdamu koja radi ulje za onkološke bolesnike,ali ulje mora biti u hladnjaku pod obavezno :)

Odlično za kožu pogotovo,maslinovo i njegove masnoće hidratizira,a kanabis liječi!:clap::

Sorry na spamu,sretno s growom :)

P.S. HazaLover stavio link u temu o uljima da ne spamamo

https://www.vutra.org/threads/kanabis-ulje-izrada-doziranje-i-djelovanje.13428/page-3

Mislin da mogu ovde nesto rec ,može se u maslinjak i to radim ,napravio ulje od cvita i trima pokupio u spricu koliko ide i otprilike da ostane na stijenke rice kukera i u dno oko grama ipo temperatura je niska u to ulijen maslinovo ulje otprilike 2 deca tako da bude cirka 2 g ulja na 2 dcl maslinjaka
Virujenda mi radi za udarce, rane ,opekotine,hemoroide, lice , ma sve se maze sa Tin rezultate vidim i sam pa djetetu sam sanirao opekotine 3 stupnja u 7 dana
Znan moderatoru nije tema ali se nadovezujen na prethodne sry.
Ma neznan kako star san ja još jednom sory
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
MINI UPDATE

Iako sam ga najavio tek za presadjivanje, ove okolnosti su morale biti zabilježene. Iskustvo nije garant da nećete napraviti niti jedan propust, ali svakako da je neophodno da se isti lagano otklone.

Naime, ovdje kod mene Sunce neumoljivo prži... Biljke su pod direktnim sunčevim zracima od 11:40, pa do 19:15! Propust je taj što sam saksije stavio u malo dublju gajbu, a ovu na pomenutu skelu. Sunce je izvor života, jel da:)  pa su mu biljčice malo više nego što dam htio pošle u susret, i blago se izdužile!

Prije ponovo zove Ruža, i kazuje mi da se jedna biljčica polomila :eek::plac:

Growerska je tuga pregolema za tek zametnutom biljkom...
Išao sam putem i psovao sve po spisku, svima redom...
I Ruži, i njenim mačkama, i njenoj sestri koja obilazi njeno cvijeće uvijek... pa rekoh nešto mora da je čačnula budala matora :mad:

Ali, sve je ok  Duvao je vjetar, a malo više izduženi S#1 se usled toga previo preko zemlje. Skupio sam zemlje po dvorištu, prosijao je, a zatim je nasuo oko sve 4 biljke! Lagano sam zbio prstima novi sloj zemlje,koji sam nasuo skoro do kotiledona. Sada su stabilne, stavljene u plitku gajbu,i tjeramo dalje :cool:

Izgled biljčica i prikaz stelta na otvorenom
14311725348810.jpg
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Hehe ko male planine ti izgledaju, hoce ti biti taj oblik zemlje problem prilikom zaljevanja?
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Jok, jer će upravo zalijevanje da sve poravna i ujednači. Inače zidovi saksije su blago nadvisili zemlju kao što se vidjeti da, a ja zalijevam samo rubovima... sredinu striktno prskam prskalicom. Sve će to lagano doći na svoje. Dva dana ne zalijevam jer sam prvu noć pretjerao sa vodom. Uostalom, u dubini je korijenu idealno,tako mislim barem. S#1 su lijevo, danas im je peti dan otkako su iznikle. Desno je Džek i njemu je četvrti dan. Skela je uz vinovu lozu,okolo ima cvijeća,dakle sve se zeleni i šareni. Ovo napominjem radi kolega kod kojih su strah i paranoja na maximumu. Samo smjestite svoje biljke gdje se uklapaju u okruženje, nebitno kojeg su uzrasta....samo nek ne odudaraju od habitata. Niko Vas ne preži i čeka, i niko ne razmišlja kada ćete, i da li ćete postati uzgajivač trave :cool: Hladnokrvno i opušteno, pa makar to bilo u sred komšiluka kao što je u mom slučaju:cool23:
Samo napred i samo pozitivno :sun2::sun2::sun2:
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ti si se njima bas posvetio, svaka cast. Ja nisam nikada to zaljevao sa prskalicom, vec stavim prste na flasu i onda pustam male mlazove i kapi, mada je prskalica daleko profesionalnija :) . Meni se ucinilo iz ove perspektive da bi mogao biti problem, ali sad si me ubjedio hehe. A za ovo uklapanje u okolinu se potpuno slazem sa tobom, ja sam radio tako i nije bilo nikakvih problema, niko to sad nece traziti, jer niko ne zna da je to tu, osim mene :). Ja sam imao ak 47 u cvjetnjaku na 3 metra od puta imala je preko dva metra kad sam je ubrao, jedino je na kraju kad je lisce s drveca i cvjeca okolo pocelo opadati i zutiti spaze djeca iz skole, pa sam je ubrao koji dan prije plana, ali se nisam uopste nasikirao. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ajme meni

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ti si se njima bas posvetio, svaka cast
Za sada Da, jesam im se posvetio.... Kada ih presadim, biljke će biti "Prepuštene same sebi" ;) Ukoliko ih budem mogao obići jednom u 14 dana biće odlično! Zato se sada staram o njima maximalno, da ih pripremim i ojačam za borbu koja im predstoji!
Ja sam imao ak 47 u cvjetnjaku na 3 metra od puta
Ovo nemoj da radiš,nije dobro.... može da prodje jednom, ali ovo su upravo oni slučajevi o kojima čitamo u novinama (zasadio u dvorištu,u saksiji na terasi itd). Svako može da pronadje za sebe perfektan sajt, samo se treba malo potruditi...i upotrijebiti maštu ;)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Paranoja,nemoj grijesit dusu... mozda nije baba Ruza bas za sve kriva. Druga stvar,moram pohvaliti tvoje zrtvovanje prema biljozama. I opet kazem... ne grijesi dusu prema babi ruzi. :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Skupio sam zemlje po dvorištu, prosijao je, a zatim je nasuo oko sve 4 biljke!
Ne čitaš pažljivo brate :p .... Ovih dana duva jak vjetar, a kada ovako sitnu zemlju isprskate vodom pretvarate je u beton! Tako je biljka bezbjedna, tačnije zaštićena je od lomova, čupanja,ovog, onog itd :)
Čim se osuši, zemlja ispuca...pretvori se u gotovo prah, i biljka nesmetano može da se razvija....tojest nije barijera biljci da ide prema gore. Ispod nje je, naravno Florabela, i korijen se nesmetano razvija. Pa nek još neko posumnja u moj sud :D a ja vako bistar :) Šala mala, uvijek čovjek mora biti spreman da se dovija, i da jednostavnim rešenjima odgovori svakom izazovu :djede:

EDIT Jok bre, kakav cimenat...obična zemlja iz dvorišta! Začeprljao malo ispod površine, kroz sito propustio i .... VOALA ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
MINI UPDATE - IZ SAKSIJE U SAKSIJU :)

Ja govorim da nema više update-a do presađivanja u zemlju, ali me greške koje sam napravio upućuju u drugom smjeru :)
Greška... koja greška??? Možda se pojedini neće složiti sa mnome, ali punjenje saksijice zemljom do vrha je greška!!! Barem jeste u mom slučaju... Napunio saksijice do vrha, piknuo sjemenke 1 cm ispod površine... ove iznikle i porasle, otišle malo više u visinu i eto ti problema! 2/3 stabla svake biljke ponaosob "visio" mi je u vazduhu, a dolje u bazi stabla, biljka je imala vrlo malo zemlje na raspolaganju. Predhodno rješenje sa nadodavanjem zemlje je bilo privremeno, nijesam svaki dan mogao kvasiti zemlju da bi ova bila čvrsta i stabilna. Uostalom, uz :sun2: i vjetar je pičio kao manijak :) , pa bi se kompletna saksija brzo isušila, te bi moje biljke bile prepuštene na milost i nemilost vjetru. Sinoć sam ih presadio u dva puta veće saksije, od 1.8 L , a u zemlju sam zamiješao i zeolita, prema preporuci koljege No Joke. Nije nešto naročito granulast, više ide prema izgledu ugrudvanog brašna, ali hajde da vidimo da li će biljke osjetiti benefite i blagodati ovog vulkanskog kamenja ;) Sve je prošlo ok, biljke sam vadio sa busenom koji je već dobrano popunjen korijenjem, te nikakvoga stresa im nijesam priredio. Razmutio sam 15 ml Slavola u dva litra vode, i dao im kao podstrek efektivnijem startu u novom okruženju. Uostalom, tako ću i uraditi kada budu išle u zemlju. Tada ću nadam se imati i zeolit u granulicama ;)

NAPOMENA Ne puniti zemlju do vrha, već barem 4 prsta niže, da bi se kasnije imalo prostora da se biljka zagrne novom zemljom. Naravno, uz ovo obezbijediti konstantno sunce ;)

15641-3d6a341f84c80a7775cc2aea1aca62ea.jpg
15642-1a71ce862002d017e5e050a2702eb5a1.jpg
 

Prilozi

  • Kol[1].jpg
    Kol[1].jpg
    145,2 KB · Pregleda: 54
  • CAM00386[1].jpg
    CAM00386[1].jpg
    279,4 KB · Pregleda: 49
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Tarzan

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa sad, ono gore na fotki nije posuda napunjena do vrha nego prepunjena posuda. al dok sam ne uocis gresku dzaba da ti drugi ukazuju na nju ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ne puniti zemlju do vrha, već barem 4 prsta niže
To nije pola kante Bizzzo, al ajde neka bude 3 prsta .... da nijesam našikao prošli put saksijice kao sivonja, odgovorno tvrdim da ne bih morao da presadjujem! Da sam imao mjesta, ovih 4 prsta (meni su prsti tanki,ne kao tvoji mesarski :D) dodavao bih zemlje uz stablo, i ništa nikom. Ovako sam spasio biljke od potencijalnog loma !!!
ono gore na fotki nije posuda napunjena do vrha nego prepunjena posuda
Ono je slikaano po obavljenom poslu, poslije nalijevanja vodom i protokom vremena,do jutros tačnije, ponovo se sleglo nekih 2 cm, pa je sad taman.

ne stavlja pola tegle nego puna tegla zemlje
Nikako pola , ali nikako ni puna, moja preporuka... uostalom imamo fotke u dnevniku, pa neka ostatak kolegijuma zaključi kada je bolje, prije ili sada ;) Mislim, ovo onooooooo :cool23::cool:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja ostavim centimetar od ruba kada stavljam zemlju. Poslije kada se zemlja slegne natrpam još skoro do vrha i zatrpam mladu biljčicu. Desi mi se još jedno slijeganje od centimetar tako da još malo mogu zagrnuti, ali onda pićim skoro do vrha, jer će se sleći bar još par mm.:)
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
NAPOMENA Ne puniti zemlju do vrha, već barem 4 prsta niže, da bi se kasnije imalo prostora da se biljka zagrne novom zemljom. Naravno, uz ovo obezbijediti konstantno sunce ;)

i s ovim bi se na neki nacin slozio, ali opet treba im omogucit sto vise sunca da se ne mora nadopunjavat saksija, ja npr zemlju ne nabijam niti malo u saksiju nego ju ostavim rahlom tek par puta lupim dnom od saksije da se zemlja ljepo formira a onda ako se izduze moze se zemlja okolo malo pritsnuti i dopuniti zemlje po potrebi,..sorry na offu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.