Outdoor 2015 Step by Step :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Xaaxaxa.... pa ti si kao gomila nevolje, priber se čovječe! U ovom sportu moraš znati da ekonomišeš, zato ja sada :cool23: cepam kao zmaaajjj... malo ko konj, malo ko zmaj :razvaljen:: i super mi jee:cool: Slijedi presadjivanje, a ja sam vrlo kuuuuulll, pa očekujem da sve bude po pesu.... stoga ne kukaj i ne ridaj više u mom dnevniku:joint2::sun2::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ed Rosenthal

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
To je tačno... nijesi prvi koji je rekao :D Al kao što neko pravilno primijeti, ja dimim pričalicu :cool23: Biće fotki sasvim dovoljno, it is a promice ;) A na kraju dnevnika ću sa Powerom odraditi lekturu.... pa bude ovo pravi step by step. I to ti je još jedan promice :vutra:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
UPDATE: PRESADJIVANJE

Uspješno obavljen zadatak, ali malo šta mi je išlo na ruku prilikom realizacije istog !!! Od povrede noge, preko nedostatka zemlje na rafovima u lokalnom šopu, očajnog vremena prošle sedmice.... pa do svadbe koja mi se umetnula u zadnjem trenu kao znak interpunkcije ! Sve ovo me je poprilično umorilo, a grow strast poslije ove epizode je drastično splasla ! No, nadam se da je to prolaznog karaktera :) Cure su preživjele moje odsustvo, iako su jedan Skank i jedan Džek imali nezvane goste.... par ugriza i sluzavi tragovi govore da im je u goste dolazio mister puž ! Ništa strašno, i očekujem da biljke brzo zaborave ovu epizodu . Sudeći po snažnom mirisu koji Skank već emituje, puž neće definitivno :D Vjerovatno je te večeri skončao, nakon najbržeg puzanja u svome životu... Jbg thc čini čuda !!! Biljkama sam, pošto su od sada prepuštene same sebi, obezbijedio koliko toliko dobre uslove za ispunjenje ove misije.... misije preživljavanja ! Uz ovo, iskren da budem, takodje očekujem da prežive u velikom stilu, te da se razviju sooolidnuu količinu hedova :D Svaka biljka, njih 4, je dobila po 70 L Florabele ! U Florabelu sam dodao i zeolit, ne u kamenu već u prahu. Neće dakle doprinijeti boljoj aerifikaciji zemljišta, kao ni drenaži, ali boljoj apsorbciji hranljivih materija, te većem ugodjaju korijenju biljaka, svakako hoće !!! Uostalom, jednom Skanku sam začinio zemlju zeolitom "malo" više nego drugim biljkama, a kasnije ćete vidjeti očiglednu razliku. Prvo je presadjen Džek, pa onda Skank.... prvi je na sajtu Džungla, drugi na sajtu Kameleon ! Obje sorte su dobile isti tretman, i obje su prošle kroz istu proceduru. U Džungli su rupe zbog konfiguracije terena u obliku pravougaonika, po sredini duboke 35 cm ! Kameleon ima normalne rupčage, dubine 40-45 cm !

Džek Herer, 27 dan vegetacije

Sajt Džungla, i mladi brestovi koje sam namjerno ostavio, radi potencijalnog vezivanja biljaka ! Slutim im grandioznost :)

CAM00443[1].jpg
Rupa sa zemljom, te otisak saksije radi prebacivanja busena
CAM00447[2].jpg
Busen
CAM00448.jpg
Presadjeni Džek
CAM00449.jpg
CAM00450.jpg
Posoljeno sajtušom
CAM00451.jpg
I pužomorom, koji je takodje razbacan svuda po sajtu
CAM00453.jpg
Gricnuti Džek
CAM00455.jpg
CAM00456.jpg
Svršeni posao izgleda ovako :)
CAM00458-1.jpg

S#1, 28 dan vegetacije

Izgled korijena sa "viškom" zeolita :)
CAM00465.jpg
CAM00467.jpg
Sajt Kameleon
CAM00464.jpg
Presadjeni S#1, procedura identična kao na sajtu Džungla
CAM00460.jpg
CAM00461.jpg
Napredniji S#1, takodje gricnut
CAM00468.jpg
Dobio je u zemlju uz zeolit i ovo grumenje krečnjaka, radi drenaže i aerifikacije.... inače ima najbolje uslove
CAM00470.jpg
CAM00469.jpg
Pužomor marke
CAM00442[8].jpg
A izbliza to izgleda ovako
CAM00454.jpg

To bi bilo to za sada... da napomenem da je svaka biljka ponaosob zalivena sa 5 L vode, u kojoj je rastvoreno 50 ml Slavola ! Slavol+Zeolit, uz osunčano mjesto.... iskren da budem, očekujem kada podjem ponovo kod njih da budu ribe ipo :D Vegetacija oko njih je više nego bujna, pa ne strahujem od nedostatka vlage. Javili su i kišu narednih dana, pa sam u tom pogledu miran. Sledeći update za mjesec dana, kada ću ih posjetiti... prije ne mogu zbog mnogobrojnih obaveza. Živjeli, i puno sreće u daljem radu :sun2::sun2::sun2:
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
e ovo je posal! svaka čast na uloženom trudu, bit će ovo poprilično heben dnevnik stari moj! sad možeš malo opuštenije nastavit dalje, sve što je bilo teško je napravljeno, svu sreću želim do kraja :D :clap::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Mnogo dobro obavljen posao ;) ja ko ja nađoh grešku.
Obrati pažnju na sredstvo protiv puževa i ono šta piše na njemu VABA (mamac).
Znači to sredstvo nije repelient nego mamac za puževe. Neće ih otjerati nego će ih privući.
Ista stvar se meni desila prošle godine sa mensurolom, nisam čitao da piše da je mamac pa sam
ga isto kao i ti posuo oko biljaka. Sljedeći put kad sam došao imao sam šta vidjeti. Intezivan vonj
po crkotini, hrpe puževa koji su zapjenili i pocrkali oko same biljke a oni što su preživili su išli
preko tih crknutih i prelazili do biljke. Kasnije sam morao micati te granule i udaljavati ih od biljke
jer to nije pravilan način primjene.
Sve u svemu pohvale za ostatak i za lijepe biljoze. Bude to pravi bombončić ;)
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Sta ti je ljubav, covjek 280 kila zemlje prebacio na ledjima :). Ljepo si ti to odradio, sad je sve na njima. Valjda ce ovo sa Vabom proci dobro, hehe mozda bude veliki bedem od ovih pocrkalih pa ga novi nece moci preci. :D
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
to sredstvo nije repelient nego mamac za puževe. Neće ih otjerati nego će ih privući
Isuviše je bodljikavog rastinja na oba sajta, trnjina, glogova, itd itd.... pa ne očekujem puževe na ovom terenu ! Ako i dodju, granule su razbacane svuda po sajtu, na nekoliko punktova, pa mislim da će većina skapati na prvim linijama fronta :) Prošle godine, VLAŽNE godine, nijednog puža nijesam vidio na sajtu. Pošo je ovo step by step, normalno je da se napravi i poneki pogrešan korak ;) Tebi svakako hvala što si ukazao na ovaj, nadam se bez posledica, "loš" potez ;) Širimo iskustvo, i prenosimo znanje :)
Hvala svima na podršci !
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Ko čeka dočeka pa tako i mi tvoj update.Svaka čast na odrađenom i da se ne pojavi ni jedan puž i da ti pada kiša bar jednom sedmično.U iščekivanju novog javljanja želim ti puno sreće.:wave:

Džepi kume,evo čitam Tarzanov dnevnik i povuklo se pitanje stabala koji se vide i mogu ugrozit sajt.Ti si dobro skreso stabla a ostavio ih ovako visoko.Češ ih sjec nisko pa na neki drugi način vezivat biljčice kad za to dođe vrijeme?Eto brinem se za tebe da ne bude a jooooj,nemoj što zamjerit i nikako ne želim lošu vibru.Iš loša vibra,aje ča:vozdra:
 
Poslednja izmena od urednika:

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Lepo sve batice,samo ti zameram za tu kasnu posetu od mesec dana

Za sada ide sve po planu :D tj onako kako se samo poželjeti može :D Svakoga dana :sun2: piči po cio dan...a danas je ošinuo i jedan pljusak oko 17 h ! Ja se kao raspitujem kako je vrijeme, može li se podnineti vrućina :)
Mene u stvari interesuje kakvi su uslovi za moje vjerne ljube :D
Za sada je sve perfektamente...
Idemo dalje... a jedva čekam da podjem na selo... da mi srce bude veselo :let:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@rancero Sad tek vidim ovo tvoje pitanje... nikakva notifikacija mi nije stigla :whato::

Nema nikakve brige brate, nijesam slučajno nazvao ovaj sajt Džungla ;) Ništa se ne vidi i ne može da se vidi... ovo je proplanak koji sam ja stvorio uz pomoć kosijera, voćarskih makaza, i jednom prilikom motorne testere. Do njega se prolazi kroz 30-ak metara trnja, šiblja i ostalih bodljikavih prepreka. Ni strah od zmijurina nije zanemarljiv ;) Mislim da je jedan od boljih sajtova na :vutra:
s obzirom na blizinu vodi, i ostalim parametrima koji formiraju potpuno funkcionalnu grow cjelinu ;) Da se ne ureknem, piii piii piiii
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.