Outdoor - 8X skunk #1 - 24X domace

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.03.2011
11
0
1
Pozdrav dobri ljudi! Do sada sam imao nekoliko loših pokušaja uzgoja biljčica i samim tim jako puno potrošenih novaca na istu. Kako me mala količina i visoka cena pogađaju u srce direktno, reših da ove godine uspem po svaku cenu... Prošlogodišnje biljke su mi sve pojeli puževi tako da mi je to najveći problem, ali nadjoh na ovom dobrom forumu dosta načina da se odbraniim od štetočina pa ćemo videti sad posle ove kiše kako pepeo funkcioniše.

4 domaće imaju već 45 dana starosti, malo sam poranio pa ih je vreme dosta usporilo.
ostalih 20 domaćih trenutno je na klijanju.

Skunk #1 su trenutno u saksiji i stare su oko 10 dana.

Sve biljke su prvo sadjene na gomilu kao rasad, a zatim presadjivane u zemlju.

evo nekih fotkica, nemam trenutno slike svih biljčica.. uskoro sledi još i update ako danas ne padne kiša pa da mogu otići do bašte. pozz.

domaja...
Picture 0069.jpg

skunk #1... 6 kom na ovoj slici...
Picture 0068.jpg


P.S. slike su stare 5 dana, izvinjavam se svima što počinjem ovaj dnevnik ovako traljavo, obećavam više slika i informacija ubuduće.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Prva stvar ti je da odma pod hitno negdje u mraku presadi makar skunkove svaki u svoj pot ili barem plastičnu čašu , može i prerezana boca od 1,2 Litre !.. Dok im se nije korijenje još više zapetljalo !

Pepel i sve te metode zaustavljanja puževa i nisu baš efikasne u slucaje invazije koja je pretpostavljam i kod tebe pošto su ti prije sve pojeli !... Kupi plava zrnca otrov za puževe koji prospeš u krugu od 1 m od biljke i nema šanse da iti jedan dođe do tvojih malenih jer jedu ova zrnca i rikavaju !.. tako sam ih ja riješio u vrtu gdje su mi potamanili mrkvu i zamalo blitvu :) pozz i sretno !
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
presadjuj te koje su ti zajedno, svaka da ima mjesta za sebe. sve imas na forumu tako da nemam bas nesto pametno vise za napisat :) citaj, growaj i sretno :)

peace out !
 
14.03.2011
11
0
1
hvala na lepim željama.. :)
upravo sam se vratio iz tajne bašte... mokar do gole kože i 20kg teži došao sam do bašte i zatekao jednu dobru i jednu lošu.
Dobra je ta da pepeo zaista funkcioniše! Puževa je milion! ali svi su do pepela, nijedan ne prelazi. hehhee :ridinghorse:seckalica....
Domaje uživaju na kiši i nema nekih promena u rastu.

e sad... ne znam šta se dogodilo ali od 3 biljke skunka ostala su samo stabla... :(
ostale su, Jah hvala, porasle dobro za ovo kratko vreme, tako da sam ih pažljivo presadio u zemlju kako bi svaka imala dovoljno prostora za razvitak.

to je to za sada, na žalost slika nemam telefon mi je potpuno mokar, suši se sa gaćama... nadam se da će proraditi..

e da, zaboravih.... rešio sam da ne orezujem biljke uopšte, već da ih pustim da rastu potpuno prirodno... mir.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Aj ak ti se da, jednu ili dvije biljke kad narastu 20-30cm pa ih LSTiraj i pusti u pravac (ako hoces/mozes). Ja cu napraviti isto pa da vidimo kak ide.
Ja sam to zamislio da izgleda ko salata, znaci samo je nizem u nizinu, visina do 30cm a dugacka po podu metar.
 
14.03.2011
11
0
1
hm... pa baš i nisam iskusan sa tim... bojim se i da ih ne povredim... stvarno nikada nisam... ali, ima ih dosta pa ću probati sa jednom, dogovoreno! :icon_wink: ako uspe sve naravno...
moram još da se pozabavim temama orezivanja, da znam šta ću i kako ću...
 
14.03.2011
11
0
1
o ho! doooobro... polako. kapiram da moraju jos da rastu. bas me pogadja vasa briga :) hvala puno ljudi.

nabavio sam od prijatelja domaceg ovcijeg djubriva, pa se pitam kada je vreme za tako nesto?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Biljka je napisao(la):
hm... pa baš i nisam iskusan sa tim... bojim se i da ih ne povredim... stvarno nikada nisam... ali, ima ih dosta pa ću probati sa jednom, dogovoreno! :icon_wink: ako uspe sve naravno...
moram još da se pozabavim temama orezivanja, da znam šta ću i kako ću...


Ma to ti je ko vinova loza, vidi:


http://www.ch-slike.com/images/Sd05j.jpg


Lijevo je biljka koja je "rasla" prirodnim putem a desno je biljka koja "raste" s LSTom, povezana zicama za zemlju, kao vinova loza. Tako dobijes nisku granatu biljku, to ja radim a ti ih imas 24 pa nije bed valjda jednu dvije tako :)) ;)
 
14.03.2011
11
0
1
Napušena Vjeverica;209279 je napisao(la):
Ma to ti je ko vinova loza, vidi:


http://www.ch-slike.com/images/Sd05j.jpg


Lijevo je biljka koja je "rasla" prirodnim putem a desno je biljka koja "raste" s LSTom, povezana zicama za zemlju, kao vinova loza. Tako dobijes nisku granatu biljku, to ja radim a ti ih imas 24 pa nije bed valjda jednu dvije tako :)) ;)

da... ali bas zato sto ce ih biti 24, ako bude, prostor mi je ogranicen... tako da otom potom, polako, videcemo kako se dalje bude razvijala situacija...

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:33 ----------

Napušena Vjeverica je napisao(la):
Ma to ti je ko vinova loza, vidi:


http://www.ch-slike.com/images/Sd05j.jpg


Lijevo je biljka koja je "rasla" prirodnim putem a desno je biljka koja "raste" s LSTom, povezana zicama za zemlju, kao vinova loza. Tako dobijes nisku granatu biljku, to ja radim a ti ih imas 24 pa nije bed valjda jednu dvije tako :)) ;)

da... ali bas zato sto ce ih biti 24, ako bude, prostor mi je ogranicen... tako da otom potom, polako, videcemo kako se dalje bude razvijala situacija...
 
14.03.2011
11
0
1
evo mene... suv. :) skunk je dakle presadjen i to sada izgleda ovako.. Picture 0079.jpg

jedna slika mi nije uspela pa nista....
domaja je u stagnaciji... po malo me i zabrinjava da im nesto ne fali...
 

Prilozi

  • Picture 0080.jpg
    Picture 0080.jpg
    96,2 KB · Pregleda: 35
  • Picture 0077.jpg
    Picture 0077.jpg
    97 KB · Pregleda: 33
  • Picture 0078.jpg
    Picture 0078.jpg
    85,5 KB · Pregleda: 33

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
kakvo gnjojenje brate mili,biljke su kap u moru naspram zemlje koja ih okružuje....pusti prirodu da radi svoje...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Pa da se posere po njima bolje ce im biti, ja ne vjerujem toj obicnoj zemlji ni malo, di god sam kopo bila je sva sugava i izmucena od raznoraznog korova.
Ja cu u svoj outdoor staviti biokompovit i neku vrstu netekuceg gnoja, posto je tekuce skuplje i kad zalijes ode ti ko zna di kad nema posuda.
Trebao sam pognojiti jos za zimu, sad je vec kasno zato cu staviti malo gnoja, ne puno da ne otrujem biljke.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
sori na malom skretanju s teme...
Vjeverica ova logika oko tekuceg / netekuceg (granuliranoga) gnoja nema uopce smisla. Neki elementi recimo N se ispiru jako lako, a neki su slabo pokretljivi kao P i K. Dio ovisi i o ionskom obliku pojedinoga elementa - kod N recimo (anion - nitrati ili kation - amonijski). amonijski se duze zadrzava jer se veze za adsorpcijski kompleks tla i treba mu par tjedana da se prebaci u nitritni oblik kojega voda lako ispire.

A SVAKO netekuce gnojivo se MORA rastopiti u vodi inace ga nema opce smisla koristiti. Sad dal budes ti to napravil odma ili bude kisa malo posle sama je druga stvar.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Biljka je napisao(la):
evo mene... suv. :) skunk je dakle presadjen i to sada izgleda ovako.. Pogledajte prilog 1857Pogledajte prilog 1858Pogledajte prilog 1859Pogledajte prilog 1860

jedna slika mi nije uspela pa nista....
domaja je u stagnaciji... po malo me i zabrinjava da im nesto ne fali...
mislim da im fali to sto si samo 10-15% bilke ukopao u zemlju pa je sad prakticki i korijen biljke izlozen klimatskim uvjetima. trenutno se korijen razvija tako se pokusava probiti sto dublje(vertikalno) u zemlju a vegetacija naoko stagnira.
da si ih ukopao do kotiledona onda bi se biljka ravnomjerno razvijala, znaci korijen bi isao vertikalno i horizontalno a ujedno bi se listovi razvijali.
 
14.03.2011
11
0
1
Napušena Vjeverica;210473 je napisao(la):
Pa da se posere po njima bolje ce im biti, ja ne vjerujem toj obicnoj zemlji ni malo, di god sam kopo bila je sva sugava i izmucena od raznoraznog korova.
Ja cu u svoj outdoor staviti biokompovit i neku vrstu netekuceg gnoja, posto je tekuce skuplje i kad zalijes ode ti ko zna di kad nema posuda.
Trebao sam pognojiti jos za zimu, sad je vec kasno zato cu staviti malo gnoja, ne puno da ne otrujem biljke.
vjeverice... vojvodina je moja zemlja... nema lepse i kvalitetnije crnice...
 
14.03.2011
11
0
1
sharplaninac je napisao(la):
mislim da im fali to sto si samo 10-15% bilke ukopao u zemlju pa je sad prakticki i korijen biljke izlozen klimatskim uvjetima. trenutno se korijen razvija tako se pokusava probiti sto dublje(vertikalno) u zemlju a vegetacija naoko stagnira.
da si ih ukopao do kotiledona onda bi se biljka ravnomjerno razvijala, znaci korijen bi isao vertikalno i horizontalno a ujedno bi se listovi razvijali.

mislim da si u pravu... nadam se da ce krenuti uskoro...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
hladno je ovih dana normalno je i da sporije rastu svima je tako no sikiriki ;) naoruzaj se strpljenjem i samo gledaj kako majka priroda odhranjuje svoje bebice :)
rasiri to djubre negdje da fermentira malo ako je frisko ...N imas dovljno u zemlji za njih a to djubre ce ti mozda trebati tamo negdje u 8 mjesecu kad budu pocele cvjetati( ako rastu koprive u blizini rast ce i ona bez brige )
sretno :)
 
14.03.2011
11
0
1
Creative je napisao(la):
hladno je ovih dana normalno je i da sporije rastu svima je tako no sikiriki ;) naoruzaj se strpljenjem i samo gledaj kako majka priroda odhranjuje svoje bebice :)
rasiri to djubre negdje da fermentira malo ako je frisko ...N imas dovljno u zemlji za njih a to djubre ce ti mozda trebati tamo negdje u 8 mjesecu kad budu pocele cvjetati( ako rastu koprive u blizini rast ce i ona bez brige )
sretno :)
uh... sad si me umirio... :) hvala... nema koprive, ali je zato puno cveca i jorgovana :)