Outdoor bez zalivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
E jedno pitanje. Našao sam sajt za Herere, sajt je 5 metara od nekog jezera u šikari, nemam vikendicu tamo jbg :) . S obzirom da sam cijeli sedmi mjesec na godišnjem i nešt sitno u osmom mjesecu neću biti prisutan oko 40 dana, e sad šta sam ja mislio napraviti.
Mislio sam u rupe kad iskopam staviti duplu špagu u spiralu i utopiti drugi kraj špaga u jezero. Stvar je da će biljke biti na maloj uzvisini, pa je jezero nisko u odnosu na biljke.
Pitanje glasi:
-Jel kod tog sistema ovisi uspješnost o dužini špage, jer je u mom slučaju 5 metara?
-Dali to uopće funkcionira ako špagu ubacim u jezero umjesto u bocu vode?
-Jel smeta što će špagom vući vodu sa nižeg na više umjesto obrnuto?
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
to sto nemas vikendicu ti je veliki minus.
ako ces uzet uzad za vezivanje trajekta mozda pomogne :signs040: .
samo iskopaj rupe dok ne dodjes do miksa pijeska i mulja, znaci 40-60cm. u dubinu i miran si. cak ni hidrogel ti nece trebati
pod predpostavkom da ce imat dovoljno sunca. ako posadis u 5 mjesecu(predpostavljam) ,u 7 mjesecu biljke ce vec bit visoke 1-1,4 m visoke s korijenom od 0,5m. eventualno zalijes ih dan dva prije odlaska na godisnji i to je to.
kad se vratis, imat ces jablane od 3 m. visine.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
pa isprobaj taj sistem par dana prije g.o. i vidi dal funkcionira, naravno dalje od sajta.
ja mislim da ce sunce/vrucina posushit tu vodu iz shpage prije neg kaj stigne tam di treba stic :)
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Dragi Vutrovci evo mene opet. Evo za 5 dana odlazim odradit sezonu u Njemacku. Naravno i ove godine pripremili smo outdoor, pusti pa sta bude. Prosle godine uspjelo mi je 6 od 8 biljka. Ove godine odlucio sam popravit sve nedostatke. Uglavnom sajt puno bolje ocistioi najveca greska od prosle godine kad sam 8 rupa iskopo sam u 45 min ( to je nista , to ne valja ), ove godine sam se izjebo 2 tjedna i iskopo prave rupe. Uglavnom sajt mi je isti kao i prosle godine ( znaci 7-8 metara udaljen od potoka ) , iskopano 11 pravih rupa koje su ispunjene klassman zemljom i posadjeno 11 biljka koje su prije toga bile u malim posudama od jogurta. Znaci posadjeno je od paradise seedsa 7 kom Wappa, 1kom belladona, 1 kom datch dragon i od Samsara seeds-a : 1 kom crazy miss hyde i 1 kom white devil. Sve feminizirano. Ja sam jos 5 dana kuci i onda odlazim. Planiram vecer prije odlaska otici na sajt, sve biljke zalit i pokrit zemlju sa puno, puno namocene slame( to prosle godine uopce nisam napravio a uspjelo mi je 6 od 8 biljka a jos su rupe bile pusiona). tako da ove godine dosta ocekujem jer je ocito da je sajt odlican za outdoor bez zaljevanja jer se nalazi na 7-8metara od potoka a jebeno je zbuksan. Sada mi biljke imaju 23 dana, a 6 dana su vec na sajtu. Znaci ja putujem 6.5 ujutro, a 5.5 navecer ujedno sta ih mislim zalit i pokrit sa namocenom slamom, mislim ih i topirat. Ajde iskusni grooveri svaki savjet je dobrodosao, nemojte se sramit jos samo 5 dana sam kuci tako da nemamo previse vremena. Veliki pozdrav :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Možda da si ubacio malo hidrogela u rupa a ovo ostalo,nemoš puno utjecat.Slama,trava i sl. je ok,mada je malo upečatljivo...no ako netko vidi slamu i da je nema,vidjet će biljke ako nabasa u blizinu.
Ispod slame se vole sakriti miševi,izbušiti sebi rupe ...no nadajmo se da ih neće biti.
Tebi preostaje jedino da se nadaš,kad se vratiš sa sezone...da ih nađeš i pobereš.
Sretno i sa biljkama a i da ubiješ koju kintu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vilette

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Namocena ili bilo kakva slama :eek:hno: .Da 6 ili 7 mjesec kad suse krenu, rekao bih ti samo daj.
Ali posto i 5 mjesec najavljuju smece od vremena sa puno kise, mokra slama kad se pocne raspadat ,site ce ti se pretvorit u leglo(uzgojiliste) raznih stetocina koje ce grickat a mozda i komplet pojest biljke.pa ce bit sumnja:
puz,gusjenice,zec,fazan,tetrijeb,srna,koza,ovca,divlja svinja ili netko naletio i scupao.
Prosle sezone(ako se dobro sjecam) sam ti prognozirao da ce ti uspijet min. 3 biljke a uspjelo je 6 komada jel?
Ove sezone, ako ide slama,prezivjet ce ti max. 3 biljke. U vrh glave
Bez slame, min. 8, pogotovo sto si se potrudio u vezi kvalitete pripreme site-a.
Kako god odlucio, SRETNO.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crta_Belog

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Debeli karton od velikih kutija ti je zakon za takve stvari i slobodno ga poduplaj, izrežeš okrugle komade i daš ih u neki lavor dobro namočit, zarežeš do sredine i omotaš ga oko biljke da legne skroz do zemlje, i preko njega navučeš zemlju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Toblastfaster

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
ok Sharp , ja itekako postujem tvoj odgovor. Znaci da si na mom mjestu nikako slama, sta ni lisce ili kakva trava? to me zanima, daj mi svoje misljenje, da sa nicim ne prekrivam , da pustim kao prosle godine s obzirom da sam ove iskopo prave rupe i skonto da je zemlja na dubini od pola metra ful ful vlazna ( potok udaljen 7-8m ). ajde molim te napisi mi svoje misljenje u vezi ovog
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
apsolutno nista. frisko lisce i trava su jos gore suhe od namocene slame kad pocnu "raditi". sve sto si iscupao barem 10 metara dalje
evo svjeze osisane trave i izmet istih na toj travi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Idealan trap za puževe namočen karton, lišće ili slično tako da nevalja ništ poput toga u blizini biljoza.
Na jednom forumu kažu: "Ukoliko se želite uspješno riješiti puževa u vašem vrtu, blago namočite komad kartona i odložite ga u neki kut vrta. Puževi će se tokom noći nastaniti ispod tog kartona i tijekom jutra ih možete pokupiti i odstraniti".
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Ok, hvala puno dragi sharp. Ipak necu nicim pokrivat zemlju kad razmislim bolje jer prosle godine su stvarno bile pusiona rupe ( u 45 min iskopano 8 rupa i to bez krampa ) a ove godine sam 11 rupa kopao 2 sedmice svaki dan po 3 sata i doista mislim da su kvalitetne ( i siroke i duboke). Hvala na savjetima
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ma ja bi i topiranje preskocio ,biljka pocne "suzit" a to isto privlaci stetocine, a nece te biti da ih pretiras neopitroidom ili nem-uljem.
jedina opasnost za biljke ce ti biti ljuski faktor i divljac.
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
I onda je tema stala????? sta ,zasto, o sadnji bez vode pred sezonu (5)misec ?????????
Kako????, a bas je bilo lipo citat kako se judi snalaze , novi san citan forum i cudin se kako je sve malo zbrkano.
Iden u busak (na site),ovo je dosadno. !!!
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
vilette je napisao(la):
Dragi Vutrovci evo mene opet. Evo za 5 dana odlazim odradit sezonu u Njemacku. Naravno i ove godine pripremili smo outdoor, pusti pa sta bude. Prosle godine uspjelo mi je 6 od 8 biljka. Ove godine odlucio sam popravit sve nedostatke. Uglavnom sajt puno bolje ocistioi najveca greska od prosle godine kad sam 8 rupa iskopo sam u 45 min ( to je nista , to ne valja ), ove godine sam se izjebo 2 tjedna i iskopo prave rupe. Uglavnom sajt mi je isti kao i prosle godine ( znaci 7-8 metara udaljen od potoka ) , iskopano 11 pravih rupa koje su ispunjene klassman zemljom i posadjeno 11 biljka koje su prije toga bile u malim posudama od jogurta. Znaci posadjeno je od paradise seedsa 7 kom Wappa, 1kom belladona, 1 kom datch dragon i od Samsara seeds-a : 1 kom crazy miss hyde i 1 kom white devil. Sve feminizirano. Ja sam jos 5 dana kuci i onda odlazim. Planiram vecer prije odlaska otici na sajt, sve biljke zalit i pokrit zemlju sa puno, puno namocene slame( to prosle godine uopce nisam napravio a uspjelo mi je 6 od 8 biljka a jos su rupe bile pusiona). tako da ove godine dosta ocekujem jer je ocito da je sajt odlican za outdoor bez zaljevanja jer se nalazi na 7-8metara od potoka a jebeno je zbuksan. Sada mi biljke imaju 23 dana, a 6 dana su vec na sajtu. Znaci ja putujem 6.5 ujutro, a 5.5 navecer ujedno sta ih mislim zalit i pokrit sa namocenom slamom, mislim ih i topirat. Ajde iskusni grooveri svaki savjet je dobrodosao, nemojte se sramit jos samo 5 dana sam kuci tako da nemamo previse vremena. Veliki pozdrav :)
Evo mene sinoc kasno navecer doso kuci na 4 slobodna dana, i naravno danas odmah rano ujutro otiso na sajt. Uglavnom od 11 komada zasadjenih, imam ih 9 komada sve preko 2.5 metara. uglavnom prezadovoljan sam. Imo sam osjecaj da ove godine to mora biti to, jer sam vrhunski ocistio sajt i napravio puno vece rupe nego lani. Do sada sam cistio sajt jer je dosta toga zaraslo ipak tocnih 4mjeseca me nije bilo. Ujedno danas sam biljke zalio vodom i privezo ih za kolce. Moje pitanje za vas je, imam plantelu cvjet, biljke su preko 2.5 metara, a nikad nisu gnojene ni zaljevane ( samo kisa) , sa kojom kolicinom gnojiva da ih zalim? Napominjem za 4 dana se vracam u njemacku i dolazim opet oko 18.10 kad mi zavrsava sezona. Napisite mi onako na balkanski npr. na dvije litre vode stavis 2 puna čepa plantele cvjet, to sam mislio, nemojte mi one mililitre spominjat. Ajde volio bi da mi se vise vas javi sa savjetima. unaprijed hvala P.S. veliki pozdrav metalmaniacu po cijim sam savjetima radio ovogodisnji grow bez zaljevanja
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Pa na cepu plantele cvet imas dozer(crtice sa brojevima) koliko mililitara staje a na poledjini kod mene pise 10ml na 2l vode a ti rokni duplu ili mozes cak i troduplu dozu,znaci 30ml na 2l vode...to ti je malo vise od polovine onog crvenog cepa ako ti je tako lakse :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
hvala chill na savjetu a jel moguce da ja imam neko manje pakiranje plantelle cvjet i da je meni pun čep 1.38ml? ili nisam dobro vidio al cini mi se da jesam
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Cepovi od plantele su isti i na 0.5l i na 1l...pun cep ti je 50ml..e sad ako koristis klasicno 15ml na 2lit vode onda ti taj pun cep plantele na negde 6,5lit vode ide..pa ti sad racunaj koliko vode hoces po biljci zaliti...e sad ja licno mislim da za prvo zalivanje ti je mnogo 30ml na 2lit vode,bolje je 15ml pa postepeno povecavati na svako sledece zalivanje..e ti sad vidi koji ti savet vise odgovara pa radi tako...:)
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Ena&Modelsy je napisao(la):
Cepovi od plantele su isti i na 0.5l i na 1l...pun cep ti je 50ml..e sad ako koristis klasicno 15ml na 2lit vode onda ti taj pun cep plantele na negde 6,5lit vode ide..pa ti sad racunaj koliko vode hoces po biljci zaliti...e sad ja licno mislim da za prvo zalivanje ti je mnogo 30ml na 2lit vode,bolje je 15ml pa postepeno povecavati na svako sledece zalivanje..e ti sad vidi koji ti savet vise odgovara pa radi tako...:)
Sve 5 ali bolje citat, ja ti radim u njemackoj i doso sam na 4 slobodna dana kuci. tako da ne mogu nikakve doze pojacavat