Outdoor bez zalivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
moze mali savjet oko outa...
naime, pronasao sam lokaciju koja pogoduje outdoor growu bez obilaženja i zaljevanja, dosta grmovito no i mlado granje je na široko, pa stoga izmedju stane nekoliko biljoza, no brine me jedna stvar, miris.
Tere je dosta nepristupačan za prići, no nije jako daleko od šumskog puta. Pitanje glasi, na koliko metara krug se u cvatu osjeti 5 biljoza????
Ukoliko je to mega miris, mjesto otpada, što ipak nebi volio.
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Ajmo se malo Vratit na temu, bilo bi dobro obnovit znanje da napišemo svi koju rijec kako se nosimo sa sušom ,stiže nam vrijeme suše i moglo bi koristit.
Nemislin da je moguće dobar outdor bez zalivanja, Treba smislit kako zadržat vodu i rjedje zaljevat s dobrim učinkom .
Mislin da perlit ima bitnu ulogu,treba bit dobro prekopano, bilo bi poželjno da sunce ne tuče u zemlju ,tamo u 7,8 misec stavit šljunak super drži vlagu ,
Ili kamene ploče pa se vlaga koja isparava vraća uzemlju, najlon sa strane da drugo bilje nepije vodu
Naravno ovo su moji sistemi ,ima masu još kombinacija .Nadan da ćete se oglasit
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Raspravljalo se o tome podosta puta do sada. Ono sto cu ja napisati je da vecina outdoorova nema komfor da privlaci pažnju s bilo cim dodatnih na sajtu osim samih biljaka. Upravo iz tog razloga ( a i jer se radi o ilegalnoj biljci jos uvijek ) te price nikad nisu dobile nastavak u detalj. A izmedju ostalog su i poznati nacini na koje je moguce zadrzati vlagu, prikazani / primjenjivani na raznim drugim biljnim vrstama ;) Iskoristivo sve za kanabis takodjer.

Raznim metodama koje ti spominjes a i metodama koje se spominju u ovoj temi moguce je eventualno produziti interval izmedju zalijevanja. Kako ti kazes "dobar" outdoor ne moze bez zalijevanja. Iako opet na kraju moze. Faktora koji utjecu je milijarda sigurno. Pocevsi od tipa zemlje koji se nalazi tu gdje ti je biljka posadjena.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Može i bez zalijevanja ako dobije prave uvijete, isprobano, radi. Duboka pjeskovita zemlja koj dobro drži vlagu u dubini (polje) izorana na 60cm dubine biljka dva metra visine, metar ipo širine gusta da gušča ne može bit. Nije dobila ni kapi vode a ni kiša nije pala niti jedan put. Problem je da smo ograničeni na sadnju na pozicijama koje su daleko od očiju pa radi toga žrtvujemo druge stvari.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vu fila and pero123
20.02.2013
80
75
18
Jedini nacin kako mozes povecat vjerovatnost da ce ti stablja prezivit bez zaljevanja je dobra priprema rupe,smjese zemlje i odabir lokacije.

Ostalo su objektivne okolnosti.

Rupa:
Siroka i duboka (po mogucnosti iskopana do dubine ne kojoj korjen nece doc)

Smjesa zemlje:
Konceptirana tako da zadrzava vlagu + ispod pijesak il sta vec drzi vlagu (ovdje se moze puno napravit)

Odabir lokacije:
Svaki sajt neke elemente ima neke nema,strateski odlucit gdje je najpovoljnije, podnozje neke strane npr da se voda sljeva dole prema stablji kad pada kisa ili joj reducirat sunce sa 12 na 7-8 sati da je sunce manje przi toliko,negdje malo u hladovinu itd..

Ja nevidim nista vise sta bi se moglo poduzet osim navedenog.
Mozda i grijesim.

Jel bi se moglo sta napravit sa spuzvom? Ako je rupa sirine kante jupola,malo sire mozda,po rubovima na dubini oko 20cm il na pola ukupne dubine rupe ,stavit spuzvu,gdje je korijen nece dohvatit da zadrzava vodi i vlazi zemlju. Imal to smisla?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Jedini nacin kako mozes povecat vjerovatnost da ce ti stablja prezivit bez zaljevanja je dobra priprema rupe,smjese zemlje i odabir lokacije.
da je bas tako ne bi bilo zivih biljaka na planeti ;) kada semenka u prirodi padne, ne pada u iskopanu rupu, ne bira zemlju a bogme ni lokaciju :) slazem se da je bolje tako kako sugerises, ali nije "jedini" nacin
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
20.02.2013
80
75
18
Znam sta hoces rec i to stoji,Nisam govorio u opcim okvirima,govorio sam u kontekstu da ces odnjet stablju od 20cm negdje posadit i doc u vrijeme harvesta s nadon da te ceka ziva,izdasna stabljika.

Znaci kad dodes na lokaciju da je zasadis sta tad napravis napravio si, od tog trenutka je u Bozijim rukama.Sta mozes napravit tad?
Velka rupa,dobra smjesa zemlje i malo takticnosti kod odabira sajta.

Kad sam piso post nisam vidio sta bi se jos moglo napravit da joj se poveca vjerovatnost za prezivit.Naglasio sam da mozda i grijesim,ako ja nevidim dodatne nacine neznaci da niko drugi nevidi iste.

Jes greska bila napisat jedini nacin,prikladnije bi bilo da sam napiso stvari koje bi trebalo uzet u obzir kod sadnje bez zaljevanja il nesto slicno..
 
12.02.2015
86
4
8
pozdrav, ako moze par savjeta. narucio sam +speed auto od sweet seeds za outdoor posto mi se indoor s. pa da se ima sta za preko ljeta...

biljoze bi isle na sajt 23.05 i ne bi ih mogao obici do 11.06. ovo mi je prvi outdoor pa bi mogao neki savjet. jel moze sjemenka odma poslije germinacije na sajt u zemlju i jel bolje da je zemlja sa sajta pa da ju sam prorahlim i dodam stiropora ili da bude kupovna ili mjesavana kupovine i sa sajta? kisa je ocekivana oko nedjelje a za ostatak tjedna ne znam pa me zanima da li ce prezivjeti tih 20tak dana bez zaljevanja? na sajtu ima dosta zelenila, u blizini je suma nekoliko metara od nje, ima direktno sunce, nema nikakvo zelenilo iznad povrsine da joj stvara hlad. jedino ne znam koliko sati ima direktnog sunca al mislim da mogu reci da nije manje 12 sati. mislio sam je ogradit sa nekakvom metalnom ogradom da puzevi i to ju ne napadne vidio sam da to neki rade. ako ima jos nesto slobodno recite. najveci mi je problem sto ju neci moci obici tih 20 dana pa me voda brine ako ne bude kise al valjda ce pasti jednom u tih 20 dana

zaboravio pitati kolike dimenzije rupe preporucate, jel bolje da ide u dubinu ili sirinu?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Hidrogel (100g) u rupi(pomesan sa zemljom na dnu rupe),Perlit pomesaj sa zemljom,kupovna zemlja,mozes i 50/50 pomesati (kupovna i sa sajta) mada bolje ako si u mogucnosti samo kupovna. Ogradit to kao sto si video na forumu,biljke... napravi neki bio pesticid ili hemiju naprskaj kad posadis i mislim da ce biti ok... rupa-bolje da je dublja,nek ti orentir bude 25l-35l Zemlje...mada nema nikakve garancije,samo predlog od mene... (ja moje nisam jos zalivao,proslo je od kad su na sajt vec 20 dana) peace
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ma joj, pa šta je to 20 dana i još tako rano, moje ostaju bez zaljevanja 45 dana u špici ljeta i bez hidrogela pa im nikad ništa nije bilo osim pokojeg žutog lista.
Ajd ove godine će biti suša pa sam uzeo zeolit jer je mnogo bolji od perlita. Ako je već tolika prpa za 20 dana uzmeš hidrogel u kombinaciji sa zeolitom i miran si.
Iskreno ja nebi ništa dodavao jer 20 dana i još u tom razdoblju je mačiji kašalj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crta_Belog
12.02.2015
86
4
8
e to me zanimalo puno hvala. jel bi mogao jos reci ono za rupe, ne znam da li da kopam u dubinu ili sirinu? jel dovoljno 10,15 litara ipak je automatik?
 
02.05.2015
5
0
1
30
Ni ja nisam zalivao sigurno jedno 15-20 dana a bilo je Sunca na pretek pa se malo brinem da l nisu majkale, optimista sam i polazem nadu u ovo malo kise sto je palo danas :)
 
12.02.2015
86
4
8
znam da post ne spada tu al nisam mogao naci temu gdje da napisem pa vi obrisete kasnije ali ako moze netko prvo odgovoriti.

moram posadit sad do subote al predvidaju kisu za subotu,nedjelju i ponedjeljak pa me zanima hoce mi biljka niknut ako bude kisala padala tri dana ili nece
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Hoće, ali tek kad joj sunce poslije toga grane. Da bi proklijala treba neku optimalnu temp. a toga baš neće biti ovih dana. Kada siješ tako proces traje duže i gubiš dane i dane, a i veliki je rizik hoće li uspjeti i kako. Zašto prvo ne prokliješ i odradiš u malim saksama pa ne presadiš na sajt?