Outdoor biljke :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

H42O

Banned
Banovan
31.05.2012
5
0
0
29
Prvo da razjasnim da ne uzgajam u komercijalne svrhe.. Strastveni sam stoner vec 2 godine, varim puno i Sveta Biljka je uistinu sveta za mene :) Imam 4 biljke u dvoristu i cekam jos nekoliko sjemenki da proklijaju koje cu posaditi u sumi, nasao sam dobar sajt (iako je mozda kasno jer je juni ali ne gubim nista ako pokusam). Nedavno sam napunio 18 godina i pocetnik sam, prvi put sadim. Vrsta nijedne biljke mi nije poznata, samo sam probao dobru vuju, nasao sjemenku u paketu i posadio :D
Gnojivo zasad ne koristim dok jos malo biljke ne ojacaju, i takodje ne znam koja gnojiva treba da koristim. Imam GREEN GARDEN univerzalno gnojivo za cvijece, nisam siguran smijem li ga koristiti.
Zalijevam ih svaka 3 dana i sve su na dobrom mjestu sto se tice svjetlosti.
Prije ove 4 outdoor biljke, imao sam 2 indoor, ali su uginule zbog mog neiskustva.
Imam jedan problem a to je da se biljke presporo razvijaju. Stare su po 3-4 sedmice, imaju malo listova i niske su, u odnosu na ostale tog doba sa kojima sam se susretao. Vec nekoliko dana, nijedan novi list nije izasao. Biljke niti ginu, niti se razvijaju. U pocetku sam mislio da je to zbog toga sto sam ih poceo uzgajati indoor, pa presadio u dvoriste(period adaptacije na novo zemljiste), ali jedna biljka koja je od pocetka outdoor se isto sporo razvija. Takodje zemljiste nije problem, jer moj prvi kosmija takodje uzgaja, cak je dosta nemarniji od mene i manje zna o growingu ali biljke mu brze rastu :D
Izvinite ako sam smor..
Peace





:heartbeat:
 

Prilozi

  • Picture 155.jpg
    Picture 155.jpg
    219,6 KB · Pregleda: 55
  • Picture 192.jpg
    Picture 192.jpg
    201,2 KB · Pregleda: 47
  • Picture 148.jpg
    Picture 148.jpg
    214 KB · Pregleda: 45
  • Picture 144.jpg
    Picture 144.jpg
    202,1 KB · Pregleda: 39

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Dobrodošao na forum,prvo zemlja u kojoj su ti biljke ti nije bog zna što,kljuć svakog uspješnog grova su dobra zemlja dobra i voda....kažeš našao si sajt....iskopaj na tom sajtu rupe cck 20 litara i ispuni rupu kupovnom zemljom teramagmom ili composanom i tu presadi biljke......drugo netrebaš ih zaljevati svaka 3 sata nego jednom u 4-5 dana sa odstajalom vodom....teće preporućio bih ti za vege fazu Plantelu list ili Valentin list gnjojivo....nabavi to i pognjoji prve 3 biljke dovoljno su velike......i proćitaj na forumu već postoje odgovori za sva tvoja pitanja vjeruj mi samo treba ćitati.
Želim ti sreći u ućenju i uzgoju
 

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
Blade stari moj napisao je svakih 3 dana ne svakih 3 sata:D
h420: zemlja te prca, to je sigurno.. to ti je za sad i jedini problem.. aj sretno dalje i promjeni to čim prije..
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
zemlja je uvek problem ali mnogo njih to neznaju ili ne zele da znaju i kad biljon ode u ku... onda 100 tema pomagajte.

druze ne odnosi se na tebe nego generalno to kazem jer sam ja izduvao sa zemljom ali sad furaju kao blesave u kvalitet zemlji
 

H42O

Banned
Banovan
31.05.2012
5
0
0
29
Posto je zemlja bila problem, a i komsije su mi postale sumnjicave presadio sam jednu biljku u saksiju, ovog puta u dobru zemlju u koju sam umijesao minerala u zrnu. Drzao sam biljku 2 dana napolju ali u saksiji, planiram je pred kraj flowering stage prebacit indoor zbog policije. Listovi su se savijali, pa sam malo trazio po netu sta moze biti razlog, nasao sam da je sparina bila problem(zadnjih dana je ovde pravo sparno), pa sam je na neko vrijeme prebacio indoor kraj ventilatora. Sumnjivo mi je sto se listovi i dalje savijaju i rastu novi, mekani i savijeni. Takodje je stablo pri vrhu mekano. Susi se biljka, mozda je cak i uginula, ne znam kako da joj pomognem :/
 

Prilozi

  • Picture.jpg
    Picture.jpg
    90,4 KB · Pregleda: 41

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
pa zasto si te minerale stavlja u tako mladu biljku ? vjerojatno je to spržilo, sad pocni lijepo iz pocetka, nije ti kasno ubodi novo sjeme i teraj
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Pravi pobogu klonove ja sam prošle godine napravio krajem 8 mijeseca i držao ih malo pod CFL-ovkama od 4 komada dobio sam preko 300g u 11 mjesecu, listovi se savijaju ne od sparine već od prezaljevanja m zaljevaj ih kad se zemlja osuši .....
 
18.01.2007
23
7
3
37
Nesmiješ gnojiti nikakvim gnojivom dok su u prvom mjesecu vegetativne faze, bolje ih posadi u dobru zemlju i tu i tamo zalij i same će izrasti. Normalno da komšija bolje uzgaja od tebe kad ne komplicira toliko.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
drug, moras se odluciti gde ces da uzgajas biljke, ne mozes ih tako premestati i stresirati kako vetar dune, bojim se da ovoj nema spasa, gledaj da druge ne zeznes, ili kao sto kazu kreni novu turu, zasadi u case i kada dodje vreme nosi negde u outdoor ako je stanje sa dvoristem rizicno, a po pravilu uvek je
 

H42O

Banned
Banovan
31.05.2012
5
0
0
29
Samo da vas pitam gdje i koje sijalice trebam uzeti za indoor, trenutno koristim obicnu stednu?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa vidi u kojoj prodavnici mozes naci najjeftinije, kako da ti neko kaze gde da kupis, nadam se da znas da niko nema pojma odakle si :)
a koje, pa za vegetaciju uzimas neke koje imaju oznaku 6400K, za cvetanje ti trebaju od 2700K, a koliko komada (ili koliko wati) zavisi od prostora i broja biljaka.
jedna obicna stedna ti svakako nije dovoljna, mada nisi napisao ni koliko je wati... ajd malo pogledaj o rasveti na forumu, sve je to vec objasnjeno