Outdoor Blueberry by mali

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
vidis to bi vec islo jer upravo to sto kazes, ja ne zelim jelku jer je rano zasađena i ima jos bar 2mj vege i jos ce puno narasti...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
skini vrh, probaj klonirati, ako i propadne nista strasno... topiranu ces lakse drzati pod kontrolom, a vremena ima...
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
moga bi, bas iman onaj clonex, pa cu probati, samo kad otkinen vrh to kidan samo 2 interode po 45 stupnjega sa cistim skarama i odrezem donja 2 lista, umocim ovo u clonex i zabodem u rupicu u zemlji koja mora biti malo sira da se ne skine clonex
jel to sve ?
jel mogu te klonove vani drzat, mislim oce uspit, znam da treba velika vlaznost, pa neznam, topirat cu ih, al cu ih isto LSTirati prije
sta mislis da napravim FIM ? to je slicno ko toping, samo je jos bolje koliko vidim
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mali_1.3 je napisao(la):
... topirat cu ih, al cu ih isto LSTirati prije

obrnuto, topiraj pa kada krenu bocne grane savijaj, za klonove ako nemas uslova batali, ne mogu tako lako samo van bez posebne paznje, al mozes to i da proveris jel ces ih svakako baciti
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja bi ti savetovao da nediras nista ako imas siguran sajt neka rastu i do tri metra nemoj previse komplikovati nema potrebe ostavi biljke da rastu lepo i samo ih ponekad zali i pognoji te tvoje biljke imaju tako jak koren da i kad nebi preko leta ni jednom zalio nebi pogresio a tebi ce biti pun k grana sa topiranjem ces imati jos vise vrhova pazi mozes cak i da opteretis biljku pa dobijes male hedove ostavi ovako i miran si.... sto sad komplikacije kad si ih do sada u kratkom roku imao nevidjeno , samo guraj i nemisli ovo je odlicno sto vise prckas gore ce da bude...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
@zoki, frend, koliko sam shvatio on ne moze da ih pusta koliko one hoce i mogu da idu, a u narednih par meseci one hoce sigurno toliko koliko si napisao, zato sam savetovao topping

mali_1.3 je napisao(la):
... nemam je gdje sakriti jer je takvo raslinje da san u mogucnosti maximalno 2m
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
nisam više pametan, kad sam imao indoor onda sam jednu slucajno topirao i proslo je dosta vremena, a na tom mjestu mi nije nista izraslo, samo mi se pocela suzavati grana i susiti
i sto se tice zaljevanja to mi je isto problem jer je nepristupacno mjesto i neznam kako bi uopce vodu neprimjetno tu donosija...
zato jel ih ja mogu kakvim drugim gnojivom gnojiti posli, znaci ne tekucim jer bi ih samo pognojio tim i nista zalijevao jer i ja mislim da ce ona naci vode
a da probam napravit samo LST, to mi je najmanji rizik, a one se jos uvijek jako dobro savijaju
sto mislite na to ?

EDIT: sad ako bi ja ovo ljeto zaljevao npr sa 4L vode pomjesane sa tekucim mineralnim gnojivom, jel mogu ja zaliti sa 2L vode i duplom dozom gnojiva ili sa 1L vode i 4 puta vecom dozom gnojiva, tek tako da to gnojivo ode do korijenja ? imat ce ona svoju vodu iz korijenja, a sto se tice PH te mješavine, to mogu regulirati, kod mene je PH vode 8 i kad na 2L dodam duplu dozu gnojiva onda ce mi HESI spustiti PH na oko 7 i jos malo sa 10kapi limuna spustim na 6.2-3 i mislim da bi to bilo ok
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
moj koristiti cvrsto gnojivo posto to gnojivo se nece raspasti do kraja sezone pa ces imati biljku losek ukusa a sto se tice zalivanje ako mozes zaliti nekad zali uzmes flasu do dve litre i kad ides onda zalijes nema potrebe za izmisljanjem ponovo ponavljam a kad zalivas mozes i jednom mesecno ili kad je jako velika susa onda ,, a nemoj se igrati sa gnojivom pognoji samo kako pise na uputstvu od tekuceg gnojiva bilo koje za cvece neko samo da imaju sta jesti ako nisi u mogucnosti pravilno gnojiti ,, snacice se one u prirodi jedino ako ta zemlja nije bas neko zlo pa da nemoaju nista hrane onda ces moreti cesce .. nemoj povecavati dozu nema potrebe pazi da nesto ne zabrljas .... ph nemoras napolju spustati nema potrebe sve to priroda regulise ....

samo pici i bez panike ja to nebi dirao a mozes biljku oboriti dole tako sto ces je savijati pomalo tokom rasta zavezes za vrh i stalno savijas dok ona sama nepadne od tezine nemoras svaku granu zatezati nego samo celu biljku glavno stablo...

ti samo neke probleme imas :) opusteno samo bice to ok... :)
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
ok, onda cu ih samo zaljevati svaki tjedan sa po 2L +tekuce gnojivo, to mi nije problem 4L nositi, samo jos da pitam, kupio sam one hydroton glinene kuglice, pa sam mislio njih pomješati, pa sam gledao upotrebu i pise kao da bi bilo za cuvanje vode potrebno je staviti na dno saksije kuglice, a za bolju prozracnost u zemlju pomišati (10%), sad neznam jel to vrijedi i za outdoor ako stavim na dno, da nebi smetalo korijenju jer ide više u dubinu koliko sam skužio...
stabljika je mekana do pola biljke tako da cu je zakriviti kad je presadim i znaci onda kad oteža ona pocinje rasti kao grm tj vise vertikalno ?
hvala

evo danas predađene biljke u rupe od nekih 40L, samo mješavina terra magme i glinenih kuglica (20%)
zalio sam ih svaku sa 2L vode pomješane sa punom dozom plantelle list
 
14.04.2012
28
0
0
34
PowerSeed je napisao(la):
samo teraj, al sledeci put kupi jace lampe, da ih bude manje, ovako, mnogo lampi = visoka temp. + suv vazduh

U teoriji nebi treblo da se više ili manje zagrije jer je jednako energije uloženo u taj proces i trebao bi da bude jednak gibitak energije(topline)
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
hvala green, al nažalost ja sam već presadio biljke, a i da nisam nebi bio u mogućnosti kopati duboke rupe jer sam i ovako umra na ovima od 40-ak litara
user420, moraš usporediti kolicinu grijanja 1 zarulje od 30W i 2 od 15W, ogromna je razlika, neznam ti teorijski objasniti, ali sam prakticno probao i 1 od 30W grije manje neko 2 od 15W
 
20.04.2012
19
2
3
33
wick watering se moze primjenjivati i outdoor , korenko je objasnio sve. Ja sam mislio iskopati rupu kraj biljke i u tu rupu staviti bidon od 5-6L pa neka crpi tu vodu polako.Ako budes opet kopao probaj sistem pa javi :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
samo da napomenem da nemoras sa svakim zalivanjem gnojiti :)
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
znan e, al kad ih zalivan 1 put na tjedan i tad sa gnojivom, a ovo ostalo uzimaju same vodu iz zemlje, jel to ok il da jos rjeđe gnojin ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kazem gnoji kako pise na boci od gnoojiva a neces valda svaki nedelju dana zalivati valda ce padati i kisa nekada..... opusti se
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
oci pise 1 put na tjedan, tako sam zalio prije tjedan dana i u međuvremenu je jos i kisa pala tako da san ih jucer tek opet pognoija, neznan jel to puno, tako pise na boci, aj cu ih zalijevati svakih tjedan dana, mislin da in ej to dosta i gnoja i vode
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
joj brate je jedno ti drugo da nespamamo vise ti radi kako hoces al je nebi zalivao kad kisa pada i nebi gnojio sa svakim zalivanjem al opet ti znas kako je nejbolje za tvoje biljke samo pazi da ne sjebes gnojivom sve sad je zemlja mnogo vlaznija nego kad dojde leto nemoras caki i za mesec dana sada zalivati a vidi ako je zemlja vlazna onda netreba zalivati... samo kad je zemlja suva e onda mozes.. :) aj da nespamomo vise tvoj dnevnik nema potrebe za ovim
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
ok, razumim te, sad cu ih ipak zalijevati svakih tjedan dana, nije mi problem, gnojit cu ih svaki drugi put jer i njoj treba ciste vode, a ne uvijek kemija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.