Outdoor Curice u divljini prirode

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Evo nekih mjesec dana su vani, a njih 4 su već pokazale spol.
Nisam mogao slikati blizu jer je kamera od moba za slikanje blizu loša- ali prepoznati znam, tako da sam siguran! :)
Nevjerovatno da me i ove sezone iznenađuje to rano pokazivanje spola.
Genetika sjemenki je zbilja pomno birana od najboljih vuvica što su kroz dimove prolazile...

Zemlja je preštijana i miješana sa stajskim đubrivom, pa naknadno još dodano i izmješano zemlje za cvijeće.

mws8kg.jpg
28aqatg.jpg

s12txx.jpg
1498kt1.jpg

sztyj9.jpg
xnsuwx.jpg


Za sada mi se čine da su sasvim lijepo napredovale, imaju skoro svaka po metar. Jedini problem je ovo , list koji ima bijele točkice po sebi --->
16avdsl.jpg
wa1zzc.jpg

neprepoznajem što bi to moglo biti ?!

Nisu gnojene gnojivom, razmisljam o tome neznam što da im dam, za vegu ili cvijetanje (kad su već spol pokazale) ?!
Mislim da ću pola propisane namiješati i prosuti za 2-3 dana taman prije najavljenog sunčanog tijedna.

Nisam LST upotrijebljavao, trebao bi... To mi je isto u planu, malko ih isavijat...

Preporuke, savjeti, pohvale i primjedbe...sve dobro došlo! :)
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
Lijepo cvijece,lijepo i napreduje.Bijele fleke na listovima su vjerojatno od nekih vanjskih faktora,sumnjam da su bolesne,izgledaju veoma zdravo.Imam isti problem na nekim listovima.Zelim ti dobar urod
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Bojim se da nisu bubice nagrizle ili se nakotile pa to zato list izgleda cijeli prekriven sa tim bijelim točkicama.
Moram spremit svoj čaj od češnjaka pa zašpricat po njima malo da futaju.

Jel ima tko iskustva sa špricanjem Tekuće željezo dodatak gnojivo namijenjen baš za špricanje po biljkama, to je kao za listanje kolko sam skuzio!?
Ovako izgleda --->
i3e6qd.jpg



Hvala za REP,
nadam se da bude sve uredu dokraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4herbs

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
te tackice su ti biljna vas ili ti gamad budi 100 posto siguran...evo jedan rep i od mene za bolje sutra
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
lisni buhač ti je to,možeš ih nekad uočit ispod lišća znaju bit crne bubice koje skaću okolo,ko prave buhe samo veće i sjajne i crne!pesticidom ih moš potamanit sve u krugu biljaka al nemoj po njima a ručno ih skini,makar ti oni neče toliko štete napravit!sretno i rep+ od mene za bebice!pozz
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Sve to fino ide , i moje su pre dve tri nedelje krenule sa cvetanjem , tako da su pozurile ove godine . Nadam se da ce i stici ranije :)
 
03.05.2010
40
9
0
31
moj savjet ti je boxer pesticid kupis ga u bilo kojoj poljoprivrednoj trgovini par desetaka kuna pospricas biljke i sajt okolo i sve ce satrt nemoras se brinit do harvesta
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
@Teglica_Unka & 4herbs
hvala na uputama, sad sam i ja uvjeren da je frka sa nekim nametnicima.
potrudit ću se istrijebiti to, i trebao bi reagirati što prije, nadam se da se neće pogoršati do sljedećeg puta dok budem pregledavao.

@bozga & meskalito & svi koji su pohvalili
curama gode komplimenti, zahvala od njih i mene! :)

@Blodeuwedd
thx na linku, jako korisno!

@h4n5
pitati ću za taj pesticid boxer, zadnji put su mi preporučili neku malu bočicu što se razrijeđuje, obratit ću pažnju malo oko zaštite, šteta bi bilo da ih nagrize gamad, a tako lijepo i zadovoljno izgledaju.

Što se tiče gnojenja još ću pričekati tjedan ili dva pa ćemo napravit neku laganu prihranu.
Stay tuned !
pozz
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Evo curke su
-podvrgnute LST-iranju, posavijane skoro do poda (na slikama nije prikazano jer sam slikao prije LSTa -a trebao sam poslije) al jebga bit će slika za tjedan dana pa će se vidit sve.

- ošpricane sa insekticidom (jer je bilo krajnje vrijeme) gamad je krenula grist i hranit se,
prepoznao sam bijelu muhu, larve ispod listova- lisni buhać i na nekim paukovi mali !! znači ekipa se skupila i došla na piknik- eee nebude tako više! :D
evo ovdje se vidi kako su grickali --->
wqrfrt.jpg

Tako da zbilja sam morao uzet stvar u svoje ruke i riješit se tih nezeljenih gostiju.

-gnojene sa 15ml na 5litara vode ( znači i manje od pola propisane doze) Plantela za cvjetanje - pošto vidim da velika većina koristi tu crvenu bočicu. pa je svaka dobila po litru tog finog soka... znam da griješim i trebao bi traziti nesto za vegetaciju, ali jednostavno su sva manje više slična i univerzalna... pa sam se ipak odlucio za vise fosfora i kalija nego dušika.

evo ostalih slički
zkhf90.jpg

zkhf90.jpg


radujem se suncu, jer narednih par dana se ljeto vraća...

4k7fwp.jpg
2po63v4.jpg


update za tjedan dana... stay tuned!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker and Z&N

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Pozdrav groweri, evo update.
Stresao sam se i usro do kostiju, adrenalin i strah smješano u jedno je neopisiv feeling.
2 puta tokom obilaska su mi se zatresle grane u daljini od 3-4 metra ispred mene, istrčao otišao sa druge strane i nevidim ništa, jednostavno site je nemoguć za provalit, sumnjam samo u divljač trenutno, fazane, divlje svinje ili nešto treće što ima mogućnost zatresti granu da to izgleda kao da se čovijek probija0. Kako god, drugi put mi se opet dogodilo nakon 20min, krckanje i njihanje grana ali sam se sakrio i čekao 10 min - i ničeg nije bilo!
Zbilja jezivo i odvratno iskustvo kad znaš da si na tom mjestu sam, odnosno trebao bi biti.
Evo slika:
2m5h3kj.jpg
vdl79x.jpg
2akbmeg.jpg
2dsecjq.jpg

bfom6g.jpg
72zrra.jpg

n4y0yg.jpg
xavq5k.jpg

dqhci9.jpg
2zh4jec.jpg

2u76pnl.jpg
33avy9k.jpg


Imam opak problem sa insektima, špricano je sa insekticidom al ih i dalje ima... borba se nastavlja.
Špricane su sa mješavinom koprive (odvratan smrad, vaginalni iscjedak aroma) bljuvv!! , kao insekticid, i zalio sam sa tim picinim sokom jednu najveću pa ćemo vidit kako će reagirati. Moram namiješati još insekticida ali iz poljop. apoteke što sam uzeo, i opet ponoviti, nevjerovatno koliko je to mjesto prepuno te gamadi.
Gnojene su sa pola propisane doze i čini se da su primile bez poteškoća i problema.
Ljudi savjeti, komentari dobrodošli !
Lijep pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar
29.05.2010
38
8
0
37
ljepo izgledaju usprkos problemima :respect:

rep+

edit: zkj mi neda da ti stisnem rep? kao moram prvo nekom drugom,a sad sam maloprije bjelcu..??
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Joe, neznam kako se čupa ta repa, niti mi previše jasno kako se to konzumira ! heh
Al fala na rep-ici svakako...
Unatoč problemima, moram bit pozitivnih misli i gledati tako i dalje. Neočekujem zbilja ništa, i nadam se bar nekoj nagradi curica, zbog ljubavi kojom ih obasipam i pazim. :)
Sjetim se onih tvojih riječi, duvanje nije ovisno, growanje je! još davno kad si to rekao, zbilja nemogu reći ništa drugo već, apsolutno se slažem-potpisujem! :)
Lijep pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
hahahaha adrenalinko? hahaha
pošto je moj spot u pikči m. moram do njega trčati.
i to ne po bilo čemu. vrlo zajeban teren. danas mi je ispred nosa, nekih 5-10 metara iskočila srna i pobjegla u kuruzu.
gledo sam ju.
prošli put sam trčao zbog vepra i usro se ko foka.
zatim sam toliko puta skočio ko antilopa kad sam skužio da se nešto miče u travi...ogromna zmijetina. desilo se prije cca 2 tjedna.
izboden od komaraca, već sam isčupao na desetke krpelja, ogreban od granja i pentranja po raznim terenima...
no to uzbuđenje je meni najjače kod growanja.
guerilla je zakon. :XD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and delboy

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Evo update nakon 4 dana, insekti su porazeni, kopriva pa onda insekticid, vise nema nezeljenih gostiju, pa evo usput par slika kvalitetnijih, nema vise slikanja sa mobom, nemogu se nagledat ove zelenjave u pravoj rezoluciji!! hehe
dnghac.jpg
116riog.jpg


Ova je bila malo ''jace'' zategnuta pa se doslovce prekinula, tj savila u slovo L ,
jako mi lijepo izgleda iako nije bila namjera za time... cini mi se da ce upravo zbog ovoga lijepo formirati.
2i6i7vc.jpg


Ova me jednostavno ispunjava veseljem kad vidim kako se lijepo lista....
qqrgyf.jpg
dxkr9.jpg


btw= @Bozga kralju, bas si me nasmijao, znam sve mi poznato, komarci (za njih se namazem svaki put sa nekim losionom protiv njih) a krpelje sam vec skidao sa sebe sigurno 8 puta... samo se nadam nesusresti zmijetinu kao ti, jer se oduzmem od frke kad ih vidim.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
extra najs, ze fajnest amico :) držim fige za dobar prinos...a rad...ne može iznevjerit vlastitih ruku djelo :)

poz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.