Outdoor domaćice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.05.2021
36
166
33
Split
www.anonymodope.com
Vrsta Sjemena : Domaćica
Grower : dopeanonymo
Gnojivo planirano za koristiti : Plantella List

Početak: 1.5.2021.
Vrsta Sadnje : Outdoor / sajt


Da krenem ispočetka, s ispravno postavljenim dnevnikom uzgoja. Radi se o nepoznatom sjemenu neke domaćice, razmatram jos prostor za ovu stabljiku jupol kanta 20l i razmatram još par mjesta, sigurnih, dovoljno prohodnih s dovoljno sunca. Po preporuci s ovog foruma za uzgoj, odnosno gnojivo mislim koristiti Plantellu List po preporuci vas s foruma. Ovo je 12ti dan otkada kontam da je biljka ozivila/počela disati i relativno sam zadovoljan. Jutros me je dočekalo 4 propale stabljike radi jake kiše i moje nepromišljenosti što im vremenske nepogode mogu učiniti toliko me je i koštalo, 1 fem. sjeme je proklijalo, ali dok ne nikne ne planiram pričati o njemu.
Biljka je u cvjetnom pitaru, u cvjetnom humusu pH 6,0, nisam bas najzadovoljniji ali zasad radi svoje u prvom periodu.
U putu je 5 komada sjemena "Special Queen", njih sam naručio iz razloga što sam ovdje negdje pročitao da su dobre za početnike.
I eto ga moj mali početak dnevnika

20210513_144434.jpg
20210513_144515.jpg
20210513_144834.jpg

I danas je premještena u kuću radi viška vode koju je dobila radi sinocnjeg vremena, standardna sobna temperatura, osvijetljena, ozračena i sve potrebno za koji dan razvoja.
20210513_144601.jpg
 

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Prijatelju posto vidim da dok te neko ne resetuje sa tim tvojim inovacijama u uzgoju Canabisa ti neces stati i brzo ces odustati od svakog growa zbog sopstvene propasti.Napisacu ti sada sta treba da radis da nebi upropastio i te brendirane semenke koje ti dodju posto vidim da su ti i ove na losem putu.Napisacu ti ovo na najlaksi moguci nacin.
1.Klijanje semena:Uvatis 5-6listica toalet papira nakvasi ih dobro stavi semenke preko njih preklopi sa 5-6 listica i opet nakvasi(neka bude dobro nakvaseno,ne bas da bije voda iz papira).Stavi to u plasticnu zip vrecicu i na neko toplo mesto(iza sony-a,komp-a)Cim seme pusti par mm klice odma je spremno za presadjivanje,ne cekaj da izadje klica od 5cm,meni je pustilo klicu za 15h.
2.NAPUNI CASE male do kraja zemljom i jos ako moze vise jer ce se sleci prilikom zalivanja.Uzmes olovku napravis veoma plitku rupicu u zemlji okrenes klicu ka dole stavis je u rupu i prekrijes sa veoma malo zemlje cisto da se ne vidi.NE ROKAJ VODU KO MANIJAK PREKO OVOGA,zemlja ima dovoljno vode vec u sebi za tako malo biljku(ako je suva strcni sa spricem)
U nastavku svog zivota biljka se mora drzati na toplijem mestu dok ne ojaca.NE SME ICI NAPOLJE PRVIH 20 DANA(15 ako si o svemu vodio racuna).Pokusaj da joj das direktne sunceve svetlosti 5+h i indirektne svetlosti ostatak.Nocu ih stavi u sobu,podrum jer tako male ne smeju napolje.
ZALIVANJE-Kada vidis da se povrsinski sloj zemlje susi svakoj daj po 1dl vode svaka 2-3 dana.Dozu vode povecaj kasnije.
Javi mi se sta ti nije jasno na pm