Outdoor domacica-u šumarku skrivenom (2.pokušaj)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
Ovako,tu sam na forumu još od lani,kad sam 1. put pokušao growat,kasnio sam dosta,imao problema s insektima,ali ipak sam na kraju uspio izvuc nesto dima :icon_lol:.
Ove godine sam krenuo otvoriti dnevnik,da mi vi kao iskusniji groweri pomognete i uputite me,da ove godine dobim nešto više,dakle:
proklijao sam 10 sjemenki vutre koju sam pušio pred nekih 20 dana i odmah ih stavio vanka,tek da probam (imam jos puno sjemenki tako da mi nije problem),i 8 njih je proklijalo,sve u istom pitaru jer nisam mogao ponjeti više onda.zemlja je obična,s ničim još nisam gnojio,a unatoč kišnom vremenu biljčice se još dobro drže makar vidim da im fali mjesta,tako da sam ih jučer presadio svaku u svoj pitar,a ako se ne prime namjeravam posaditi nove početkom maja.evo slika biljčica dok su još sve bile skupa(znam da nevalja to ali jbg :icon_lol:):
IMAG0300.jpg
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Zavisi kako si ih presadio,mozda neke i prezive. Al nemoj vise nikad tako sadit sve skupa...

good luck


P.S.
Baci odma jos koju semenku da klija,ako kazes da ih imas
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
hvala decki,evo bacio jos 10 komada da klija,postam nove slike tokom tjedna,samo čekam da prođe ovo kišno vrijeme,prebacit ću ih iz pitara u zemlju,manje je uočljivo,nego kad bi trebo to pognojit ,da čekam da još narastu?:sun2:
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Di zuris s gnojenjem ? ne brini jos o tome, barem 2 tj...

Radije razmisljaj o tome da dobro pripremis zemlju u koju ces ih saditi...

Inace, Sretno !
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Ja sam prakticirao iskopati dosta veću rupu, na samo dno bih stavio stajskog đubra ili glistina tako da korjen dođe do toga sloja (po mom mišljenju za par tjedana) vidi se to na billjkama kad buknu, po gnoju stavim kupovnu zemlju pomješanu sa iskopanom zamljom.... To sam radio kad bi na siteu imao lošu zemlju (glinu najčešće).
Sretno!
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
hvala powerseed,evo update;
bio danas na sajtu nisu jako narasle ali su se barem primile vecina njih,ipak se vidi neki mali napredak,šta bi mogao učiniti da im ubrzam vegetiranje,sunca imaju dosta,zaljevam redovito,možda neka bolja zemlja bi trebala?
eo slika da ne pričam samo:
IMAG0313.jpg
stavio sam još 2 slike samo mi nije uploadalo :eek:hno:
btw pogledajte na 1. slici ljevu biljku,ko da su joj listovi potamnili,počeli dolazit smeđe ljubičasti neznam,šta god isčupao sam je jer je bila najjadnija a 3 su mi nikle na istom mjestu.samo me zanima ako mi se to desi na nekoj drugoj..
i mislim da u šumi iznad sajta ima srna,bi mogao imat problem s njima?
 

Prilozi

  • IMAG0311.jpg
    IMAG0311.jpg
    215,1 KB · Pregleda: 51
  • IMAG0312.jpg
    IMAG0312.jpg
    210 KB · Pregleda: 36

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
evo update,neznam di grijesim i dali trebam odustat od svega toga jer mi neide,prošlo 7 dana točno,biljkama su narasla nova 2 para listića,ali mi sve nekako izgledaju jadno,neznam šta bi im moglo bit, najdonji( najveci) listovi počeli su tamniti,ne žuto nego više na smeđe,evo slika šta bi to moglo bit,neko od iskusnijih growera pls help:
domaja1.jpg



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
btw sunca imaju dosta,zaljevam svaka 3-4 dana zemlja je obična prirodna nisam gnojio niš,pogledajte najdoljnje listove
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
jedan problem je u zemlji... Kupi 10l zemlje ili 20l kolko ti treba..evo u konzumu ti je 7kn florafin supstral.. čisto dobra zemlja a nije skupa.. Istina ima bolje ali evo ova meni najpristupačnija. Gnojit nemoj ni pomišljat a kamoli napravit kad su male a u friškoj kupovnoj zemlji ima hranjivih tvari za par tjedana pa ljepo presadi (vidiš da ti i neka trava raste) svaku u svoju teglu ili nešto i onda se javi s rezultatima par dana nakon presađivanja...
I da..nemoj previše zaljevat a ako možeš kontroliraj PH vode
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.250
1.098
Trøndelag
lijepe su ti biljke,evo usput sam nasao (cuo od lovca) preparat za odbijanje divljaci,0.5 ili 1L kosta oko 80kn (10€) cini mi se. Ne moras prskati po biljkama kao sto pise u tekstu vec mozes okolo sajta pospricati djelovat ce sigurno i tako.Jos sam cuo da mozes premazati donji dio stabljike sa slaninom(spekom) to isto odbija biljojede (korisiti se u vocnjacima protiv glodanja kore),eto nadam se da bi ti moglo pomoci nesto od toga.

evo preparat

KUNILENT R-12 (sulfonirano riblje ulje...800 g/l)
Sredstvo za odbijanje divljači - repelent u obliku tekućeg koncentrata za emulziju. Namijenjen je za zaštitu sadnica i mladih nasada voćaka i šumskog drveća od divljači (zečeva i srna).
Koristi se u koncentraciji 5 - 10% (0,5 - 1l u 10l vode) prskanjem stabala i donjih grana ujesen nakon opadanja lišća. Primjena u koncentraciji od 5% pruža zaštitu u trajanju od 50 dana,
a u koncentraciji od 10%, u trajanju oko 80 dana, ukoliko nema obilnih oborina. Prska se u jesen po suhom vremenu, pri temperaturama višim od 10°C.U istom nasadu smije se primijeniti najviše tri puta godišnje.
Karenca je osigurana dopuštenim vremenom primjene.Kunilent R-12 nije razvrstan u skupinu otrova.

evo nesto sam nasao i u sloveniji Repelent divjadi RepoX 100ml
 

proka

Aktivan Član
12.09.2008
51
48
18
41
I ja mislim da ti je ova zemlja losa,kada se osusi to je tvrdo k'o beton.Ja sam danas u selu nasao plodnu zemlju,spakovao u dzakove i moracu nekih 50 kg zemlje da nosim do sajta,a to je 2km kroz sumu i siblje,ali znam da ce se trud isplatiti,jer u mekanoj zemlji koren raste lakse,a samim tim i biljka raste bolje.Ovo ti pricam iz iskustva,jer kada sam jos pre 10 godina sadio direktno na sajt u losoj zemlji imao sam ,,mrsave" biljke i prinos 15-20g po jednoj,dok u dobroj zemlji u velikim rupama prinos je bio 200-500g,pa ti sada vidi sta ces i kako ces.Trud se isplati.Ako se plasis divljaci,biljke mozes ograditi necim.Samo napred!!!:ridinghorse:
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
mega monk je napisao(la):
jedan problem je u zemlji... Kupi 10l zemlje ili 20l kolko ti treba..evo u konzumu ti je 7kn florafin supstral.. čisto dobra zemlja a nije skupa.. Istina ima bolje ali evo ova meni najpristupačnija. Gnojit nemoj ni pomišljat a kamoli napravit kad su male a u friškoj kupovnoj zemlji ima hranjivih tvari za par tjedana pa ljepo presadi (vidiš da ti i neka trava raste) svaku u svoju teglu ili nešto i onda se javi s rezultatima par dana nakon presađivanja...
I da..nemoj previše zaljevat a ako možeš kontroliraj PH vode
ok,a u kakvom omjeru da pomjesam tu zemlju s običnom?ili da stavim samo ovu kupovnu?danas idem na 2. sajt stavit još 7 komada pa cu ih stavit odmah u tu zemlju,ove sa slike presadjujem preko tjedna jer bas nemam vremena danas.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
samo ta zemlja ti je potrebna, ja sam uzo 20l composane universal i za sad radi odlicno posao :) kao sta je proka napisao u prethodnom postu vise se isplati uzet kupovnu zemlju da biljke imaju ono sta trebaju tocno, nego sadit u neku zemlju ni neznas kakva je ni sta unutra... zelim puno srece i mora uspjet, procitaj par outdoor dnevnika pa da vidis kako ce krenut :) samo od sebe :)

peace out!
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
evo poslušao sam vaš savjet,stavio sam još 5 komada klijat na novi(rezervni) sajt s zemljom koju mi je monk rekao gore,one ostale cu presadit kad uhvatim vrijeme
eo slika,jel sad valja decki,ja se nadam najboljem: :icon_wink:
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
pa napisao sam gore,presadit cu ih za par dana nisam imo vremena danas,nadam se šta prije,a mislim da nece sve preživit pošto će im to bit 2. put već da ih presađujem u zadnja 2 tjedna
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
eo proslo 5 dana,sutra cu ih presadit u novu zemlju i svaku u svoj pitar,jbg imo sam posla.ipak sam danas naso vremena da ih idem provjerit,ove 1. napreduju uredu s obzirom da je zemlja smece,bice bolje kad presadim.na ovaj novi sajt di sam posadio nove mi je neko provalio(bar mislim)i iskopao zemlju iz pitara skupa s biljkama van valjda makar mi je to malo cudno..znaci taj dio plana mozemo zaboravit :sad2:
pics:



kao sto vidite donji listovi su truli :/
eo sta se desilo na novom sajtu:


vidite nesto/neko je iskopalo zemlju i razbacalo je naokolo,sta vi mislite je covjek ili zivina?