outdoor domaja 2013 problem?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.09.2012
4
1
3
37
E ovako, nov sam na forumu i odlucio sam zasadit nesto za ovu godinu pa sta bog da, a dace valjda nesta dobrog dima... :)...seme je regularno od skorijih dobrih dimova koje sam pusio, a bilo ih je dosta!!
Nekim razumnim razmisljanje posadio sam 5 semena, da nebude ni puno ni malo, jedna da bude zenska od tih 5 i da uspe docekati oktobar ja sam prezadovoljan!!!
Da skratimo pricu, od tih 5 semeki izrasle su tri, stim sto sam jednu morao presadjivati jel mi je nikla u basti pa da matori nebi kopajuci okopao i moju muku... :)
Na sajtu sam iskopao rupu, zemlju iz baste sam pomesao sa ljuskom od jajeta i kokosijim izmetom, sve to dobro zalio u ubacio moju lepoticu, i malo lisca i granja okolo da se ne vidi da je kopano na tom mestu!!
E sada nisam obilazo nedelju dana, danas sam otisao da je obidjem i ako treba zalijem!!!
Biljka mi se jos vise razgranala, sto znaci da se primila u novom okruzenju, pustila je jos po koji list i dosta je sira...!!
Zabrinulo me je to sto na svakom sastavu lista i glavne grane ima kapljica neke bele tecnosti, pa bi zamolio za pomoc, nigde na forumu nisam nasao nista slicno?




http://imageshack.us/photo/my-images/267/fotografija0146r.jpg/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ne vidim ja nikakav problem tu,drug,sve deluje OK
al' probaj okačiti malo jasnije slike..
mene više brine ta "mešavina zemlje iz BAŠTE,kokošjeg izmeta i ljuski jajeta" - na zemlji se NE SME štedeti,to ti je potencijalno najbitnija stvar!
a ako ti je zemlja iz bašte i dobra,brine me taj kokošiji izmet-nadam se da nisi mnogo stavljao,to je dosta jako,može ti spržiti biljke..

aj sretno!

EDIT da citiram kolegu TripToPeru-a
Gnoj od peradi ima u usporedbi s većinom drugih vrsta gnoja visoki sadržaj kalija. Njegovo glavno hra*njivo je, međutim, fosfor (do 12% kod guana). Važan je i udio dušika. Budući da se taj dušik u gnoju od pe*radi izuzetno brzo razgrađuje, može kod suvišne gnojidbe doći do opeko*tina. Gnoj od peradi je vruć! Potreb*no ga je kompostirati pomiješanog sa zemljom ili ga koristiti kao gnoj.
Postoji kokošji, pačji i golublji gnoj.
 
03.09.2012
4
1
3
37
..ma zemlja je dobra, prava vojvodjanska...rastresita i crna...:D...a i neverujem da se pretrao sa tim kokosijim gnojivo, vec je destak dan u toj zemlji i ne fali joj nista, samo me te kapljice zabrinjavalju, idem veceras da ih obidjem pa javljam sta se desava...;)
 
03.09.2012
4
1
3
37
eee drugari pozzz, evo mene opet da vam se javim....!!!Sto se tice mog problema koj me je zabrinjavao, ispostavilo se da se u toj peni o kojoj sam vam pricao izlegle neke bube, sreca pa mi nisu pojele biljku nego su se izgubile...zato danas idem da je isprskam koktelom koprive za svaki slucaj da se ne predomisle te bubice i vrate!!! Bice i slika cim uhvatim malo vremena!!