Outdoor gamad

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.04.2010
15
1
0
32
jedno pitanje...po biljci su mi se pocele razvijati kao neke bjele niti ...mislim da je to neka gljivicna bolest al nisam siguran..dali je to opasno za biljku i dali bi mogo rijesiti kurativnim fungicidima ? ljep pozdrav rodaci....

netreba razrijedit s vodom,samo pospricas okolo biljaka i na mjestima gdije se krecu štetnici,,nemoj po biljci spricat jel je vrlo otrovan,(sve ti piše u uputstvima).
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
balcan smoke team je napisao(la):
jedno pitanje...po biljci su mi se pocele razvijati kao neke bjele niti ...mislim da je to neka gljivicna bolest al nisam siguran..dali je to opasno za biljku i dali bi mogo rijesiti kurativnim fungicidima ? ljep pozdrav rodaci....

daj sliku,
od kud bi netko mogo znat o čem se radi.. meni je prvo na pamet palo da ti biljka možda nije pokazala da je ženska... BIJELE NITI = PISTILE

daj slike za više informacija!
 

proka

Aktivan Član
12.09.2008
51
48
18
41
Ljudi,ne bih da se pravim previse pametan,ali iz iskustva znam da su u outdoor-u,jedina opasnost puzevi,kornjace i vece zivotinje.Kakvi insekti i slicne gluposti.Vutra ,,gerilac" sam vec 12 godina i nikada mi se nije desilo da izgubim biljku zbog mrava ili nekih bubamara.Svako ko tvrdi drugacije je totalni pocetnik,koji nikada do sada nije uzgajao.Samo opusteno,citajte forum i BEZ PANIKE !:signs046::signs046:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: okolotaraban

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Proka.. meni na jednoj dolje listove jedu puževi.. po gornjim listovima se šeču male crne bube vjerovatno neke uši i na gornjim listovima dvije rupice od neke gamadi koja je došla malo si prigristi.. .. špricat ču insekticidom kojeg sutra nađem u goricama jer taman idem i njih špricat.. a sad dal če mi biljka propast zbog te gamadi neznam ali nemogu podnjeti da mi grickaju stalno listove a nedaj bože da počnu i stabiljku klopat puževi.. špricao sam otopino kopriva ali evo padaju kiše i nemogu svaki drugi dan ići nanovo špricat pa sam odlučio za dugotrajniju varijantu..neko bijelo ulje ili neem ili neo-pitroid kaj več imam u zalihama..a brate nebi ja pušio hedove koji su puni ličinka ko zna kakvih buba....a totalni početnik jesam
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
58
Svica
Da malo ozivim temu posto je pocetk sezone iima sigurno tih koji ce dobit problema
sa puzevima,,,koji zbilja znaju obrstit biljku za jednu noc
evo ovo ja prakticiram protiv golaca


puzeviusljepojulici.png
[SIZE=8.181818008422852px] [/SIZE]
[SIZE=8.181818008422852px]Jos jednom----boca se prereze po duzini,,dno se odstrani ,,,natakne se na biljku i pricvrsti ljepljivom trakom ,,,bas kao na mom,,super crtezu,,,he he he[/SIZE]
[SIZE=8.181818008422852px]Puzevi se penju po stabljici prema listovima ali nailaze na nepremostivu prepreku u grlu boce,,,i padaju na pocetnu tocku svog puta,,i opet i opet,,,ha ha ha[/SIZE]
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
58
Svica
grlo boce je prakticno nemoguca misija za puzeve ako se namjesti ko na crtezu,,i omota nekom ljepljivom trakom tako da
drzi bocu na odabranoj visini ,koja je preporucljivo desetak cm iznad pocetka stabiljke,,,sto se mene tice mos unutarnji dio
boce sprejat ili mazat cime ti volja ,,ja sam imo *srece* jednom u Outu sa puzevima,,,naso sam cijelu koloniju..koja se naravno namrsila na moju biljku
ali pomocu ove metode,,,Party je bio na dnu biljke,,,ha ha ha..vrata zatvorena za Puzeve
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Znam da mogu da predju preko ivice flase zato sam i rekao da se unutra posoli da ne ide po biljci...

Ovo za bakar nizam znao odlicna informacija, sad me vise ne brinu puzevi :)

Jos skakavce nekako da resim i miran sam.
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pomoc,dal je ovo delo puzeva ili neceg drugog,puzeva imam u okolini bezbroj ali me cudi jedna stvar to da imam samo na jednoj biljci od 4.inace sajt je okopan znaci zemlja je oko biljaka nema zelenila bar 1/2m oko svake a mislim da puzevi bas i ne vole da "pice" po goloj zemlji ako okolo ima zelenisa
slika:
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Ima li netko ili je imao slicnih problema sa ovim bubama na biljkama? Nisam siguran ali mislim da mi one rade ovo na lišću i da ga jedu... jer primjetio sam samo njih i male skakavce na biljci a te crno-crvene bube isto skacu kao i skakavci...



Uzeo sam ovaj preparat danas u poljoapoteci i bio pošpricat pa cu vidjet za par dana jel ima kakvog ucinka. Kaze lik da je na prirodnoj bazi i da ne steti ljudima i navodno jako dobar.. i mora bit koliko kosta mamicu im.