Outdoor Grow Arjans Haze #1 & 3, WW, White Rhino, A.M.S.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Pošto sam novi, prvo vas sve pozdravljam!!
Evo ekipa, da ja poćnem s prvim outdoorom ove godine koliko ovdje vidim!
nana.gif


Sorte nabavljene, vidite i sami u naslovu koje jesu. Stavljene na klijanje, a za sada je jedino Arjans Haze #1 izašao i stavljen je u humus mješan sa stiroporom, i to sve zajedno u bio čašice radi lakšega presađivanja.

Još ne idu van, nalaziti će se u mini stakleniku dok malo ne porastu ako sve izađu, jel, barem tamo do 4mj. Slike stižu uskoro ćime bude ikakvog napretka.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Kako je krenulo, ipak se ćini da je istina što govore o Greenhouse seeds-u... Jako loša klijavost. Koristio sam pre-soak sistem, znaći 24h sjemenke čisto u vodu, a nakon toga u papirnati ubrus. Po tome sistemu mi je uvijek klijavost bila drugi dan, ali sada već 5 dan samo jedna. Vidit ćemo ujutro hoće li biti ikakve promjene, ako ne, onda 1/5.

Uglavnom, toliko o mome iskustvu s Greenhouse seeds. :icon_evil:
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Probaj ih onda jos ostaviti u vodi nova 24h ili vise,dok ne vidis da je sjemenka napukla,a u krajnjem slucaju mozes je i ti malo rastvorit' pa ubacit u vodu il ubrus jer ja vjerujem da bi to trebalo proklijat,sam nemoj odustajat ;)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Najgore od svega je kaj su napuknule sve 4. Još prvoga dana. WW sjemenka je velićine klikera već! :vb_devil: znalo mi se događat i po 10-ak dana da im treba da proklijaju, ali malo sam pratio strane forume i najviše se ljudi na njihove sjemenke žale. Kao imaju najlošiju klijavost.

Uglavnom, javim se ćim/ako bude prvih znakova napretka!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Vata ili ubrus i na toplo....povremeno pusti zraka do sjemenki.Možda se trgnu.
Ove, bio čaše.To su one kao kartonske koje bi mogle direktno u zemlju kasnije,ili ?
Imam bezveze iskustvo sa tim čašama,ako su te....popiše svu vlagu pa zemlja non stop suha,ili moraš natopiti kao kreten biljkicu:(
Ako su te...
Ako ova godina bude kao prošla,sa lijepim i toplim proljećem....za mjesec dana komotno sa biljkama van i sretno :)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
sutra idu slikice nekakve ako uspijem uplodat s moba. sada sam provjerio WW i izašla je i ona. :clap:

A što se tiće tih ćaša, da, to su kao kartonski stil, i nikada s njima nisam imao problema. samo je posadim na sajt, i zalijem, i ona se raspadne za par dana full.
A biljčice nejdu van, kako sam već i rekao. Nabavio sam mini plastenik za cvijeće, oko 30x20x30cm (ŠxDxV ) pa tek krajem mjeseca idu van. Još je u kontinentalnoj zemlji full hladno! :eyebrows:
 
18.12.2011
27
1
3
34
Sad sam se bas zabrinuo u vezi GHS-a. Treba za nekoliko dana i ja da narucim preko njih. Ajde molim te ako ti nije problem obavestavaj nas ako proklijaju i te 3 preostale semenke.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
U svakom slucaju zanimljiv odabir straina za outdoor. Koliko ih planiras drzati u vege u plasteniku? Jer bas danas gledam prije 10.4. nema nista od + 12-15 po noci ni na moru.

ps. nije mi jasno radi cega podosta forsiranja kod ljudi oko č ć š ž. 90 % je pogresno napisano... 8)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Č Š Ć Ž... Naše školstvo je podbacilo u svakome slućaju što se tiće toga.. hahahha :notnice:

A što se tiće temperature, nije to baš uvjet da mora biti +10 min. ali jako pospješava šanse da biljčice uspiju ako radiš s malo komada kao ja. Ako misliš staviti 20-30 komada, onda temp. i nije toliko bitna jel kod nas se prije uzgajala konoplja, tako da nije to neka teška egzotika koja zahtjeva toliko pažnje kolikmo masu ljudi ovdje potencira. Eventualno Sative jer su one , ruku na srce, više sorte za topliju atmosferu nego koja je kod nas, a pošto imam 2 komada, onda neka sve ide u plastenik! XD

A odgovor na tvoje pitanje, je do 1.4. mislim ih držati na vege, ili do druge internode. Tada su već full jake da mogu ići van i same se hrvati s prirodom! :ridinghorse:

img0122hu.th.jpg
[/URL][/IMG]
img0121cs.th.jpg
[/URL][/IMG]
img0120fc.th.jpg
[/URL][/IMG]


Evo i slikica nekakvih. Plastenik... Arjan's Haze #1, vidi se kako već fino napreduje, ali mi je nekako smotana još, i WW, jako fino napreduje, već je provirila iz zemlje.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Cemo da vidimo...Opekoh se vise puta na tu temperaturu pa reko da pitam mozda znas nesto sto ja ne :)
U svakom slucaju cemo da vidimo sta ce izbiti iz ovoga :)
Pratim :notnice:
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Like Mike je napisao(la):
Sad sam se bas zabrinuo u vezi GHS-a. Treba za nekoliko dana i ja da narucim preko njih. Ajde molim te ako ti nije problem obavestavaj nas ako proklijaju i te 3 preostale semenke.

A.M.S. nikako ne napreduje, još uvijek je zatvorena i sitna sjemenka. Ali White Rhino I Arjan's Haze #3 poćinju pucati i vide se klice već lagano. Uglavnom, danas tjedan dana kako su stavljene na klijanje s preadsoak sistemom.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
U kakvim su uvijetima te biljke?
Temp?
Vlažnost?
Kako i s ćim ih zaljevaš?
Svijetlo?

EDIT Dnevna temp je dobra ali ova jutarnja je u banani 7c nije optimalno za klijanje ni za razvoj+to je oscilacija temp od 20 stupnjeva kroz par sati što nikako nije dobro.želim ti sreću ali mislim d ćeš na ovaj naćin teško uspijeti.Evo ti jedan AMS grow na koji sam naletio,doduše vlsnik je banan ali nebitno bilje mu je stvarno uspijelo.Pa pogledaj malo
https://forums.vutra.org/dnevnik-uz...e-seeds-400w-hps-indoor-grow-2010-1011-a.html
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Like Mike: White Rhino i Arjans Haze #3 su pokazale klice, nakon toćno tjedan dana sada. A.M.S. ne napreduje nikako, i mislim da je to to od njega... WW i Haze #1 stagniraju, ne mrdaju s mjesta...

Bizzarius: Zato sam i nabavio ovaj mini plastenik. Temp. je uvijek razlika 10*c unutra i vani. Po noći mjerim s onim termostatom digitalnim od akvarija i temp je oko 7 *c unutra u 5 ujutro, a popodne oko 27 na suncu...
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Blade je napisao(la):
U kakvim su uvijetima te biljke?
Temp?
Vlažnost?
Kako i s ćim ih zaljevaš?
Svijetlo?

EDIT Dnevna temp je dobra ali ova jutarnja je u banani 7c nije optimalno za klijanje ni za razvoj+to je oscilacija temp od 20 stupnjeva kroz par sati što nikako nije dobro.želim ti sreću ali mislim d ćeš na ovaj naćin teško uspijeti.Evo ti jedan AMS grow na koji sam naletio,doduše vlsnik je banan ali nebitno bilje mu je stvarno uspijelo.Pa pogledaj malo
https://forums.vutra.org/dnevnik-uz...e-seeds-400w-hps-indoor-grow-2010-1011-a.html

A.M.S. ( Anti mould resistent ) je baš biljka za ovo vrijeme. Swiss sativa i swiss skunk. A što se tiće vremena, stara ekipa majstora s kojom sam se družio, uvijek su mi govorili da pratim prirodu oko sebe i da ću tako vidjeti kada je vrijeme za sadnju. Visibabe, jaglaci, tratinčice su vani, voćke se bude... Znaći vrijeme je.

Masu stvari koju proizvođaći navedu na kutije i paketiće je za uvjete te zemlje. A pošto jako puno toga je iz nizozemske, kod njeih je klima drugačija nego kod nas, tj, mrvicu kasnije dolazi proljeće jel su sjevernije... U dalmaciji se može bez beda već stavljat vani.

Nije ova biljka toliko osjetljiva koliko se prića, samo je razlika u kolićini uroda osnovno o uvjetima, ništa više, apsolutno!:sun2:

P.S. Sve sjemnke su proklijale. !0 dana skoro. Svaka čast GHS-u! :sick:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ne bih se složio smokey,nemože bilje još van ni u dalmaciji ni na balkanu ni u europi,nemoj da ovo shvatiš kao kritiku samo ti govorim.
Ako baš hoćeš pratiti prirodu vidjet ćeš da lišća na drveću nema,voćke i vinova loza još ni ne tijeraju itd,jednostavno je još uvijek prerano.
Da se ne prepucavamo puno (ipak ovo nije chat) ja ti želim da uspiješ.