Outdoor grow by Escobar 2014!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ako imaš kod kuće mali sklopivi ašovčić (vojni), ponesi i njega pa napravi rupe bar 60-70cm duboke i onda si miran što se zalijevanja tiče...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
eto ja sutra ili prekosutra idem do svojih, da vidim šta je ostalo od one 4 koje su preživjele, a usput i da bacim još ponešto sjemena u prazne rupe... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Evo vratio sam se sa presađivanja, presadio sam 3 biljke. Zanima me samo da li će biti problem pošto nisam kopao rupe, nego rupice. Široke nekih 10cm i duboke 10 cm...Znači iz male male saksijice/pitara u tu zemlju. Znači, hoće li se korijen moći normalno širiti, i da li će sve biti u redu? Nisam mogao kopati veće rupe jer je tu puno korijena i uzbrdica je..stvarno je nemoguće kopati...ako bih lagao vas, sigurno ne bi sebe
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ja bi reko da je premalo!! Ali mislim da će ti i biljoza isto reći da joj je premalo!!

Živi bili pa vidjeli!!! Sretno!
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Nemoj me srkletit :( Ipak ću sačekat odgovor iskusnijih. Jeste to premalo..ali ispod te moje rupe je jebote isto zemlja..zar se ne bi korijen trebao probijati tu zemlju? :D
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
razvijati ce se ona ali ne punom snagom zato sto je zemlja ispod nje sabijena,nije rahla...
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Onda ću izgleda u kante, ipak :) Lakše je sve, mogu je razmiještati..bit će teško oko zalijevanja ali s obzirom da imam izvor vode na 5 min od sajta..Hvala svima puno
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Zasto ne napravis onako kako ti malamaca sugerira?
Kazes nije problem dvaputa sedmicno zalivat.
U kantama ces trebat i cesce zalivat ako nisu ukopane .
Bolje su vrece ali ih moras zastititi od sunca.
Svejedno moras fizicki raditi.
Imam dojam da si premlad.
Nek ti je sa srecom jer srecu trebas.
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
kokomarin je napisao(la):
Zasto ne napravis onako kako ti malamaca sugerira?
Kazes nije problem dvaputa sedmicno zalivat.
U kantama ces trebat i cesce zalivat ako nisu ukopane .
Bolje su vrece ali ih moras zastititi od sunca.
Svejedno moras fizicki raditi.
Imam dojam da si premlad.
Nek ti je sa srecom jer srecu trebas.
Razumijem da mi samo hoces pomoci i hvala ti :D Ali brate vjeruj mi da nije moguće kopati tu zemlju, previše je korijena, jedva sam iskopao i tih 10cm. Eno na sajtu 3 male biljoze u rupama 10cm dubine i 10cm širine i vidjet ću kroz 7-10 dana kako to ide pa ću vidjeti da ostale biljke zasadim tako u tim rupicama. Ako budu loše rasle, ona ću u kante. Koristit zemlju sa drugog kraja šume gdje je zemlja odlična, humus. I sumnjam da ću trebati zalijevati više od 2 puta sedmično jer su ove godine kiše česte..kad kiša padne, miran sam 2-3 dana..tako i sa zalijevanjem :) A napominjem da mi je izvor vode na 5 min od sajta, ako ne i manje :D

Hvala lauba :p
 
19.05.2014
39
19
8
moras se malo namuciti za biljcice...capun u ruke i udri i ja san u kamenjaru pa san se namucija i iskopa metar rupe....nema kruha bez motike :spliff:
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ma nek se goni sad. :D iskopao sam rupe 10cm sa 10 cm i presadio 17 biljoza. A blizu kuće imam 4 u kantama velikim ...pa nek bude šta bude..sljedeće godine sve ide u kante :D
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ak idem u aut dolazim doma bez lopate,jer kopam dok ne pukne :) !

Ma bit će i ovo dobro,al će bit malo manje! :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablo Escobaar

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Išao sam i ja sa ašovom pa sam mu slomio drvo jer je nemoguće kopati pa sam drugi dan došao drugim i napravio rupe 10cmx10cm. :D

Ma svjestan sam toga da ću dobiti malo, ali od 17 malih biljoza, neka bude 7 ženki..koliko bi grama otprilike mogao očekivati? Zemlja obična sa sajta, ali vjerujem da je dobra jer u blizini ima izvor vode, pa je zemlja stalno mokra. Rupe su duboke po 10 cm u širinu i dubinu...biljkama ima jedno mjesec dana...
 

Gagiba

Aktivan Član
Glinene kuglice i slične zafrkancije poput vermikulita prilično zadržavaju vodu u kantama ali to ti je dodatni trošak.
Postoji zanimljiva kombinacija koju sam lično koristio i prilično je efikasna. Bidon od 5l ili dve-tri flaše od 2l bušneš pljugom na dnu, napuniš vodom i ostaviš ih u kantu. Imaćeš kap po kap navodnjavanje i može te malo rasteretiti odnosno prorediti odlaženje na sajt.
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ma gotovo sad, u zemlji su :D ma nije mi problem zalijevanje.. :D Ali eto, neka ih u zemlji, pa šta bude :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.