Outdoor grow u vreci za sadnju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.04.2018
12
54
13
45
Drustvo, lagano se kompletira sve za ovogodisnji grow, ali kako sam se do sada igrao samo automaticima, a ove godine planiram stavit i jednu fotoperiodnu, imam nekih nedoumica pa bi mi mala pomoc dobro dosla.

Ono kaj me muci je:
1. Kolika mora biti posuda (vreca) za sadnju? Pretpostavljam veca nego za automatike, ali ne bi opet htio pretjerat.
2. Obzirom da sadim na kontinentu, a ne negdje juzno, koje je optimalno vrijeme da je posadim zbog duzine vegetacije
3. Kad uopce mogu ocekivati vani switch na cvijet u nasim krajevima? Pocetkom 8. ili kasnije? Pitam da otprilike znam kad mogu ocekivati da je gotova :)
4. Obzirom da sadim u svom vanjskom prostoru pa se mogu igrat, ima li smisla staviti mylar foliju ispod i iza biljaka (pod iza mislim sjevernu stranu) zbog boljeg osvjetljenja ili to vani ne igra previse ulogu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

oOGreenWorldOo

Aktivan Član
23.04.2011
138
930
93
Stipe ti je sve rekao,ja bi samo nadodao pod 4. Nikakve reflektirajuce folije ne ostavljas na sajtu jer ce se vidjeti iz aviona..ima smisla staviti ih oko pota da stiti od sunca al po meni to i nije bas sigurno..mozes iskopati rupu velicine pota i pot ubacis u zemlju..u zemlji ce biti zasticen od sunca i duze ce drzati vlagu..,a ako nisi ogranicen velicinom sadi u rupu ne u pot.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
18.04.2018
12
54
13
45
Hvala na odgovorima...

Sadim na betonu iza kuce pa moraju biti potovi... foliju sam mislio staviti ispod biljke da sprijecim visoku temp zbog isijavanja crnog betona kad zapece po ljeti...

A kaj se prelaska u cvijet tice, nadao sam se da ce vec pocetkom 8. pa da zavrsi do kraja 9... ovako ce biti gotova tek u 10. a tada vec moze biti svega po pitanju vremena...
 

oOGreenWorldOo

Aktivan Član
23.04.2011
138
930
93
Racunaj da pocinju cvjetati tamo sredinom 8.mj , uzmes kako vlado kaze neke indike i miran si,a posto su ti u dvoristu i na oku uvjek mozes intervenirati u slucaju loseg vremena..makar pocetak 10.mj.uglavnom bude ok,taman da zavrsis grow
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Ako će ti biljke bi na betonu onda ih stavi na drvene palete ili tako nešto.Ja bi zaštitio tako drvom i oko njih što šire možeš jer ljeti kad upekne sunce u beton ono isijava vručinom i moglo bi ti palit biljke odozdo
 
18.04.2018
12
54
13
45
To sam i mislio rijesit mylar folijom jer ta dva kvadrata za moje dvije biljcice nisu nikakva investicija, a kaze da se ne zagrijava preko 30 stupnjeva... barem prema opisu trgovca hahahaha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
:zvezda:: ne kontam.Pa maylar folija reflektira svijetlost.Zato se i stavlja u boxeve.U outdoru ti ne treba reflesija svijetla.Posadi biljku i daj joj što više sunca preko dana i nemaš brige.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
18.04.2018
12
54
13
45
Reflektira, i bas zato se ne zagrijava... kao rezultat bi trebalo smanjiti toplinsko isijavanje betona uslijed jakog sunca... barem meni logika tako nalaze... mozda grijesim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Po meni ti je kriva logika i sad si me i zbunio ::ludak:::rasta:
Ja je ne bi stavio od straha da mi sunčeve zrake ne skure biljku odozdo nego bi stavio drvo kao izolator na ta dva kvadrata betona.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Di ćes folijom davat svjetlosne signale dronovima i ostalim letačima?:D:fuck: Ne trebas to vjeruj mi, čovjek ti sve rekao, digni na paletu ili na komad stiropola, iako ne kuzim bas gdje je problem bas najbolje po tom pitanju da ti budem iskren.. posadi cvjeća i povrća, napravi hlada i malo kamufaže:zvizd:
 
18.04.2018
12
54
13
45
Hhahaha... sorry, nije mi bila namjera... no znam da kad taj beton upece, on je valjda na 60-70 stupnjeva, a zrak na 30 cm od njega je valjda na 50 stupnjeva... pa kontao da ako folija sama po sebi ne moze imati temp vecu od 30, onda ni zrak iznad folije ne moze biti topliji od toga... dakle, rijesio bi se straha da ce mi isijavanje betona spaliti biljke odozdola zbog visoke temperature koja se stvara...

Mozda pisem gluposti jer nemam pojma kak to stvarno u praksi radi, no mogu probat pa vidjet uzivo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ma nećes ih tako spalit ne brini, bilo šta mozes iskoristiti da malo to spustiš, slrazmisli o lončanicama cvjeću i sl, zelenilo okolo, manje se biljka ističe a i bolje da prži tako, znaci ima sunca,..
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
cvetanje moze krenut pocetkom 8 meseca,a moze i krajem 9 tog meseca da krene.... sve ovisi koji strain je u pitanju...
a sto se tice vrece za sadjenje,sta god da uradis svakakoo moras zalivat 1 minimum dnevno.... najbolje bi ti bilo da ubacis direkt u zemlju puno manje ces problema imat i manje obaveza... al ako mora tako,onda cepaj tako....
i nemoj se puno cimat,kad dodje vreme,ti pokreni sve to,pusti majku prirodu sve da radi,ti samo malo pripomazi :))
stej haj
 
07.06.2020
4
2
3
34
Zdravo zelim da pitam nesto ako znate molim vas za savet imam critical i gorilla na dinafem pise o genetika semena da u optimalnim uslovima daje po steblo oko 1000 gr stariji so vec 50 dana e sad zelim da vas pitam kolika saksija je dovoljna za tu gramazu koliko kila zemlja je dovoljna za to da postizem