Outdoor in slovakia

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
imam jedno pitanje ali prvo da objasnim sta me muci..
ovako posto sam do 5jula u slovackoj pa onda idem kuci na malo vise od dva meseca, poceo sam da razmisljam o gnojenju i dosao dam na ideju da kupim gnojivo u stapicima.

gnojivo je za unutrasne bilje u stapicima i pise da tri stapica na saksiju od 18cm , a kad se pognoji sa tim gnojivom netreba gnojiti dva meseca..

pitanje: u toj kutiji ima 32 stapica ja sam razmisljao da stavim na svaku po 16komada i to ne direktno pored stabla, pa bi zamolio nekog ko se razume da mi odgovori dali to moz i dali to nece biti prejako..

po mom nekom iskustvu sa gnojenjem je da nikad oni nenapisu tacno koliko treba da se stavi tj. da uvek napisu manje da ljudi nebi svoje biljke upropastili pa zato sam i ja razmisljao da stavim 16komada na jednu biljku jer mislim da im nece skoditi...(ispraviteme ako gresim ) inace to gnojivo se raspusta kad pada kisa mada se raspurta i kad nepada pa me zanima dali kad padne kisa i kad gnojivo dodje do korena nece sprziti biljku u toj kolicini 16komada

slika stapica http://img75.imageshack.us/my.php?image=1000342resizehd7.jpg

slika otpozadi http://img223.imageshack.us/my.php?image=1000343resizeok7.jpg
 

KaraJack

Aktivan Član
ZOKI, uskoro dolazi suša, kiše neće biti tako su najavili dobri meteorlozi ne naši ili neki koji misle da znaju baš 100% promijene vremena. Ova informacija ti je iz Švicarskog instituta za vremenske poremečaje i prognoze za cijelu godinu, njihove prognoze su najtočnije.

Tu i tamo bi mogla kiša past ali da ti iskreno kažem, znam growera koji na outdoor rijetko gnoji i to stvarno rijetko i isto mu dobro ispadne. Sad je pitanje ako bude suše ko če ti zalijevat bebe ???
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
niko nece zalivati biljke a tu i nebi trebalo da bude suse tako velike ko na balkanu obicno pada kisa preko leta bar jednom nedeljno a nekad zaveze i po sedam dana ovde su palanine i uvek je kisa.. i noci su hladne preko leta 13c uvek ima vlage...

zasadio sam u jako neplodnu zemlju nebi verovao kolko sam vec gnojio u pocetku sam gnmojio sa zalivanjem svaki dan pa sam posle jedno sedmog zalivanja primetio da je pregnojeno ali ne tako da sam sjebao polio sam vodom bez gnojenja i sve je ok a sad se vidi da im jos treba gnojenje.

prosle godine sam sadio i za dva dana biljke su pozutela a kad sam pognojio ni sam nisam verovao kako se boja vratila zato kazem da sam siguran da im treba gnojivo takom cele sezone tj. do kraja

problem je sto ja nisam tu i neznam kako drugacije da ih pognojim a da nedolazim u slovacku moja idea je bila ova druge nemam pa ako neko nesto smisli slobodno nek napise ..hvala u napred..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
a sta bi onad mogao da stavim??
stvarno nista mi nepada na pamet...

ludi pisite dobro bi dosla pomoc
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ako nisi ranije zamlju nađubrio
uzmi neki humus u kesama i pospi okolo stabljike ali nikako blizu
voda će to dobačit do korijena
samo preko 1 m od stabla
ili neko tečno vidi sam
sam analiziraj problem i naći ćeš najbolje rešenje
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
hvala brate!!!! kupicu 10l zemlje na svaku biljku valda ce pomoci
to je ovde sica neka sto se tice kesa a i nije za kes......
do tada cu jos da dubrim tecnim kojim sam i do sada dubrio ..
pozzz ...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
poz ljudi....
posto idem kuci na dva meseca nece me biti jedno vreme pa sam hteo da bacim jos koju sliku ..
ovakva je stvar biljka jeden je po meni musko ... normalno nemogu da skontam sta je al je mislim musko :) ...
biljka dva je zensko pa cu baciti sliku jednu .. nego malo mi je uska ali mislim da je dosta visoka nije bas previsoka tj. po meni normalna.. mislim da je uska zbog toga sto sam joj isekao sve litove ispod grana to uvek radim nego da nekenjam evo slika


http://img80.imageshack.us/my.php?image=1000490resizeka6.jpg

inace nejdem jos kuci idem 5og al da se oprostim od dobrih ljudi pozdrav drustvo cujemo se za dva meseca pa javim kako je sve samo napredovalo .

budite dobri i uzivajte u suncu i drustvu najboljih
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pozdrav za drustvo kuci je super jos malo pa se vracam za slovacku pa nastavljam dnevnik nadam se da je sve u najboljem redu sa mojom bilkom pozzz
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dosla berba hteo bi da pohvalim saj i da kazem da sam sa vama svima dosta naucio i prosirio svoje znanje o uzgoju. nije me builo tri meseca posto sam bio kuci ali sada sam se vratio i bio da posetim moj u biljku, u medjuvremenu nesto se dogodilo sa mojom biljkom sto nije covek uradio uopste nemogu da provalim sta tako da skoro nista nije ostalo od nje ali bilo je ipak necega po stablu iliti debljini stabla biljka je bila visine jedno 1.7m ... biljka je jednostavno bila pocupana dok je bila mlada moje misljene je da je to uradio led posto kad asam otisao iz sk. ovde bilo jako veikko nevreme a po suvim granama koje su ostale na biljci nije bilo hedova tako neka je vreme krivo tj. nevreme..
kao sto sam i predpostavo biljka dva je zensko a biljka jedan je musko biila sa obe biljke ista prica isata visina i isto su izgledale donje grane su ostale a gornje nije bilo tj. osusene uz stablo bez hedova ..

da bacim sliku nisam uslikao bilku pre berbe ali sam uslikao samo uzbrane hedove

slika: http://img141.imageshack.us/my.php?image=1001029resizenj5.jpg

posto sam pravio klonove i ostavio za vreme koje sam bio kuci na terasai i rekao drugu da zaliva bilo je nesto i od toga, i to me je najvise usrecilo posto su to moji prvi klonovi nisu neki ali bice za dzojus :) bacicu sliku od jednog klona pa ako neko moze priblizno da mi kaze koja je vrsta vutre hed je cudne(ljubicasta) boje lep miris potpuno je isti kao majka...

slika2: http://img229.imageshack.us/my.php?image=1001032resizedo5.jpg

pozdrav i pisem rad biljke cim se hedovi osuse, da zatvorim dnevnik...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
bila je proba pusio sam sit od listova sto sam pravio jedan dim je dovaljan za neka dva sata nevervatne vozne , ni sam nisam mogao da verujem iz pocetka te dize i dize a kasnije vec ni neznas da si pusio tek da posle nekog vremena skontas pa to je zato sto sam pusio ... posle sam probao hedic vutra je malo drugacija miris je je dosta jak nije sladunjav ma ko pravi hedic sa ulice smrdi na vutru nemogu ni da objasnim kako je to.. masno :) da radi tako sto posle dva dima osetis da radi neubija nego vozi polako ali jako ja koji nepusim cesto obicno uzmem do tri dima rad je bio mozda 3h a i vise ali napominjem nisam ja vario nesecam se kada.
tako da to je to mogu da zatvorim temu pozz drustvo
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
imam jedno pitanje .. molio bi nekog ko se razume ....
od biljke koje sam sadio napolju sam uzeo klon i on mi je sada u saksiji oprasio sam ga polenom koji sam od pre imao,, vutra i je odlicna a i vutra kojom je oprasena je ok.. nebi ja brinuo zbog genetike da sam oprasio biljku koja je rasla napolju nego me zanima dali ce genetika biti losa posto je klon visine 25cm i ima jedan hedic i jedno 10semenki posto sam citao nesto o pravljenju reprodukcie i po tome bi trtebalo to da bude ok ako gresim ispraviteme ..