Outdoor- Krpelji!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gedža

Aktivan Član
Ovo sam se i ja presao sto se tice benzina, ne znam gde sam to cuo, ali za trljanje sapunom sam siguran da sme. Dobro je sto si otisao kod lekara. Ovo tvoje iskustvo ce svima nama koristiti. Ja nisam ni razmisljao da mi se moze neki zakaciti dok obilazim mezimice.

Edit: Sada gledam prethodni moj post i pitam se da li sam gledao sta sam napisao. :drink::knockknock:
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Pa da.. Bas mi doktor prica da su zadnje 2 godine puno povećane sto se tice zaraza,da je cak bilo ljudi koji su padali u komu...
ja imam frendicu koja je imala mehan.. sranje to jel,ostala je bez osjeta njuha..
Nije se igrat stari...
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Gedza je napisao(la):
ali za trljanje sapunom sam siguran da sme

Smijes ga i pistoljem upucati, dali ti se ne isplati? :)
Opet cu ti ponoviti :KRPELJA SE NE GNJAVI NICIME !! Njezno ga izvuci pincetom i dezinficirati kozu di je bio zakacen.
Bez veze je da pises gluposti i krivo savjetujes ljude..Nekome mozes zakomplicirati zivot.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vuk_samotnjaK

Gedža

Aktivan Član
Sada sam ovo tek video. Sto se tice trljanja i ostalih stvari, znam da je bezbedno jer mi cale radi u bolnici, a i gledao sam jednom kada je druga ujeo jedan ispod pazuha i samo je liznuo prst i protrljao nekoliko puta a krpelj je izasao. Sto se mene tice nemojte da pokusavate, a ja znam sta cu da radim kada me ujede.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Nisam ja je napisao(la):
Eto rocker, vidi se da nisi pročitao sve :)

Priznajem, nisam :D Sad sam tek, ali ja sam to rekao jer je moja majka imala krpelja i vozio sam je u hitnu i tamo su ga trljali sa uljem... onda su oni ludi izgleda :D
 

Gedža

Aktivan Član
Krpelj mi se zakacio pre nekoliko dana (dva-tri) i primetio sam ga tek uvece kad sam krenuo da se istusiram za grad (zakacio se bas iznad koznog instrumenta) Proces skidanja sapunom je trajao nepunih pet minuta iako sam ja nevidjeni panicar a i ovo mi je prvi put da me je ujeo. Lepo sam usao u kadu i trljao ga sapunom u kontra stranu od kazaljke na satu, dok nije izasao sa sve glavom i nozicama. Jos uvek sam ziv i zdrav i javljam ako mi se nesto desi.
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Gedža;208809 je napisao(la):
Krpelj mi se zakacio pre nekoliko dana (dva-tri) i primetio sam ga tek uvece kad sam krenuo da se istusiram za grad (zakacio se bas iznad koznog instrumenta) Proces skidanja sapunom je trajao nepunih pet minuta iako sam ja nevidjeni panicar a i ovo mi je prvi put da me je ujeo. Lepo sam usao u kadu i trljao ga sapunom u kontra stranu od kazaljke na satu, dok nije izasao sa sve glavom i nozicama. Jos uvek sam ziv i zdrav i javljam ako mi se nesto desi.

Ček, lagano je uspjela ta shema?
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Savetovali

Nadam se da ce nekom ovaj link biti od koristi.

Edit: nije bitno samo izvaditi celog krpelja ( sa glavom i nogicama) nego je i bitno da krpelj ne bljucne jer onda moze lako doci do zaraze (zato se ne preporucuje mazanje-trljanje uljima, sapunima, alkoholima etc.)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
pasword je napisao(la):
Savetovali

Nadam se da ce nekom ovaj link biti od koristi.

Edit: nije bitno samo izvaditi celog krpelja ( sa glavom i nogicama) nego je i bitno da krpelj ne bljucne jer onda moze lako doci do zaraze (zato se ne preporucuje mazanje-trljanje uljima, sapunima, alkoholima etc.)

aleluja...!
 
20.05.2012
6
0
0
40
Krpelj se skida tako sto se uhvati pincetom i lagano okrece u smeru levo,jer kad se zakaci krpelj se uvrce na desno i ulazi pod kozu.jedino tako mozete da izvadite celog krpelja bez ikakvih problema
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
dakle počeli su,jučer mi kćer došla iz parka i kaže da ju svrbi glava ja tamo vamo kad ono krpelj na zatiljku bliže uhu,sledio sam se iz razloga jer je na glavi
a nedavno mi prijatelju djed umro od krpelja kojeg je imao na glavi a nije znao,zato pazite i pa još malo pazite sad su najaktivniji,prošle godine sam ih skido sa sebe ko mrave,buksa bila u šumi,pa pazite,jedini razlog zašto mi je mrsko ić u kontrolu u out-u su hebeni krpelji....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Krpelj kreće čim otopli malo....
Skinuo sam sa kuje jednog na sami dan božića(bilo je par stepeni iznad 0)...3 komada neki dan sa dlake,pokupljeno u šetnji prema šumi.
Malo iznad 0°C i evo ih...
Šta će tek biti kad otopli pravo ?
Čovječanstvo gubi bitku protiv krpelja definitivno ali outdoorci se ne predaju :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a kako se paziti od krpelja, moz ga pokupiti u travi, moz da ti padne sa grane, osetiti ne mozes, tek ako slucajno napipas kad vec nabubri ... il nadjes nekog da te pregleda kad god se vratis iz out-a ;)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa koliko toliko bit će od koristi ona trenirka sa stisnutim rukavima i nogavicama,pa tuš čim dođeš kući,pa pregled te ostala roba na pranje....bar nešto....
ili neznam koliko su djelotvorni oni sprejevi protiv njih to bi se možda i trebalo imat ako se već ima sve za out... :)
 

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
- Najbolja prevencija je metnuti caksire u carape, tj. pantalone u carape, majicu upasati u pantalone, i posto ne moze da se zavuce pod nogavicu onda se automatski penje uvis, i zato na svakih nekoliko minuta pazljivo pregledati odecu, jer ih ima i tako malih da su velicine glave od ciode, ali ne one plasticne loptice glave, nego metalne pljosnate glave
- Izbegavati cupave patike i pertle na koje moze lakse da se zakaci. Duboke gumene cizme su dosta dobre, ali po vrucini prstici budu kuvani krompirici
- Krpelj se na svetlijoj odeci lakse spazi, al te lakse spaze i ljudi (nije frka jerbo si "gljivar" :D )
- Jos je dobro naprskati donji deo pantalona i patike svezim Autanom, i naravno kozu kod vrata i ruku, i ceo vrat i ruke/zglobove, mozda nije jeftino i zamasti se obuca i odeca, ali bolje to nego ogavan osecaj

Najvise ih je u gustoj i visokoj travi, iako nema pravila, mogu biti i na trnovitim zbunovima, ali da se penju na drvo i skacu sa istog jos nisam vido i ne verujem u te price, iz prostog razloga sto nema sta da trazi na drvetu.
Imao sam dva komada, i vadim ih polako ravnomerno i ravno, nista u suprotnom smeru od kazaljke na satu. I kao sto je vec vise puta receno, nikakvo cackanje, niti stiskanje, a kamoli mazanje, krpelja ne dolazi u obzir!