Outdoor,macado,saksija: iz laickog u "ozbiljniji" grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
meni se cini ok tj. da ne zuti prerano.. koliko je vec u cvetanju?

prelepi hedovi :) mljac .
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
i sam sam pomislio da je ok,stari listovi su zuteli ali bez prestanka..evo vec preko dve sedmice traje,a u cvetu je nekih 6 sedmica.
Pokidao sam zute ali elasticne liske,ne sasusuju se,samo zute.
Samo je jednom podjubrena djubrivom 5:5:20...

Primecuje se da utice na nju,pokusao bih da dodam vise N jednom,posle vise P ..ali kasnim vec uveliko cini mi se.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemoj vise cupati listove iz listova uzima hranu a i nemoj vise gnojiti immaces gadan ukus hedova trebao si bubnuti punu dozu djubriva i ostaviti tako do kraja samo sa vodom...

i kazem sad a samo ostavi da sazri i srecan dim ti zelim :) 6*7=42dana znaci jos 18 dana i onda proveravaj dal je zrela al mislim da ce ta tvoja biti zrela taman kad bude 60 dana mozda gresim al tako mi nekako izgleda kao da je pri laganom kraju
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Hvala Zox frkica me hvata poznata mi je ta varijanta :)))
Nisam previse ocekivao od ovog grova,ali nadao sam se boljem... Zakazao sam kad je trebalo i zanemario predoceno.

Lisce koje sam kidao je bilo skroz zuto i pravilo je hlad hps-u(ajde,mozda i nisam trebao,naletelo mi jbg)
Nedostatak N izaziva smanjen urod ,brze dozrevanje,bolji ukus...pa neka tako i bude.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa da sta sad da filozofiras na kraju.... i tako je preterana biljka bice tvrdi hedovi siguran sam al ti ipak javi kad sazri..

nego zasto meni nikada ne pozuti lisce to mi nije jasno al bas nikada evo ove godine sam samo u vegetaciji gnojio i onda tri meseca nisam pipnuo al rasla je napolju ni z od zutog lisca to ne razumem i ja hocu da mi zuti :) bar da vidim kako je to i da nesto naucim ,,, kontam da ja dosta gnojim pa mozda zbog toga ili da dobro pripremim zemljiste al nema mi vutra nikada gadan ukus i to mi je cudno sve u svemu uvek je oberem dok je zelena (mislim zrela je al je sva zelena ko u vegetaciji mislim na lisce)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Kapiram da je zbog djubrenja. Naravno u outdoru sve zavisi do zemljista u kome se kopa rupa.
meni je ranije bio isti taj trip.Par liski pozuti za svo vreme growa. Kad se ima vise biljki,moze i da se propusti koja tura djubriva,pogotovo ako je ista genetika. Ukus na kraju bude bolji,jaci,mirisniji...istaknutiji.

Ova mala zavrsava...mozda i doceka 15-i dan...

Hedici su tvrdi,kompaktni, jakog mirisa... suva indika:))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Desilo se to da sam bezveze pogledao preko mikroskopa i iznenadio se da su trihomi pretezno tamni.

nije ni cudo sto je pozutela,zaboravio sam da je poodavno u cvetu,ali nije to ispoljavala jer su joj predjasnji uslovi bili preterano losi. Sa smanjenom lisnom podrskom,malena je vec zavrsila a da to nisam ni primetio.






Naravno da je mogla jos malo da ceka,ali preuzima joj box biljka za revegetaciju,a ostavio sam je sa sitnim hedicima da izdrze maximalno na prozorcetu :)





Brzinski susen cvet u rerni klasicno puca u glavu i noge...drzalo je intezivno nekih 40-ak min,mozda duze. Vidi se da ze biti dobra zakivusa nakon adekvatnog susenja i curinga.

Sledi gramaza suvih i slikanih cvetova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
lepo lepo uzivaj u dimu
samo me brine ukus da ne gorci jako kad budes pusio zbog gnojenja :)

hoces da je vratis u vegetaciju? kako sam skontao ja sam to radio jednom pa sam posadio negde sredinom marta i za 50 dana od tada imo ponovo hedove i berbu :)

i opet sam ostavio hedove i opet se vratiila u vegetaciju al mi je neko ukrao nisam stigao da berem sa nje a to bi bilo treci put..
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
hvala Zoki,javim smek kad se dobro osusi...sad sibam ovogodisnji out,a za ovu ne brinem:)

Nju ne planiram da vracam jer sam drugu pripremao za tako nesto.
Ova malena je lose gradjena,veliki razmaci i bez listova,isprana i pomracena,sumljam i da bi se primila..
Nju ostavljam na prozoru do daljnjeg,..,a vec sam je spasavao jednom:)))

p.s.- iz semena u outu,pa in pa opet out...tri berbe imao,samo treca bila pokosena na pola u pred cvetanju...ali jos mi ne skinuse banditi...ne znam sta bih.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Proslo je susenje,curing...degustacije....rezultati zadovoljavajuci...

krajni ukus-malo jaci dim sa ljutim smekom i blagim anestetik dejstvom na grlo... Rad je stonerski sa jezom u telu i tera na zaludjivanje..samo sato ja nemam snage da se mrdnem :)))) Miris se blago povukao,ali u srcu heda,dubokim mirisanjem i dalje smrdi kao progonjen :))
Mana svega je sto sam krajni kjur sjebo presusivanjem u kesi....(nalozilo se tu noc.......i pluca i sporet..pa se presusilo do sutrasnjeg dana),otud mislim da i potice ljutina ukusa.







malo rezolucije+


kolicina 23g glavnih cvetova

Par komada cu sigurno ustekati za povratak secanja na ovu zezanciju :)
_sledeci dnevnik nadam se sadrzajniji_pozz_
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma to ti se cini da se presusila stavi u teglu da se vlaga rasporedi i videces da je ok... a mozda gresim.

kazem to zato sto kad je hed tj, cvet suv u granama uvek imas nesto vlage pa kad stavis u teglu cvet povuce iz grane ....

inace prelepo i uzivaj brate ...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Hvala drustvo,okitili ste me lepo:thumb:!!! (neko je zaboravio potpis,steta,no ipak hvala)

ma to ti se cini da se presusila stavi u teglu da se vlaga rasporedi i videces da je ok... a mozda gresim.
Zoki,gresis u ovom slucaju posto,ovo sto sam hteo da prosusim u kesi je trebalo da traje par sati,a ostalo je celu noc i dan. Ali sastavio sam sa drugom vlaznom ganjom u teglu i vec je dobila na svezini:thumb:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
znaci negresim ipak se vlaga rsporedila:) ma salim seja dobro si uradio :)
samo pazi sad da se lepo susi otvaraj teglu svaki dan :)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
ma greske nema...odlican post i primenjivanjem deluje...samo meni nije pomoglo pa sam koristio i druge metode...kao sto matori vlaze presuseni duvan,..pomesao sam vlaznijom druzinom:)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
..kao sto matori vlaze presuseni duvan,..pomesao sam vlaznijom druzinom:)))
tako ili ..list kupusa resava problem i ne ostavlja mirise.

ispalo je odlicno na kraju :thumb:+
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.