Foto Outdoor Mix 2022

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
Pozdrav! :wave::respect:

Evo i ovu godinu sam se odlučio voditi dnevnik vanjskog uzgajanja. Neće biti estetski lijep kao @Badi ali poslužit će svrsi, potrudit ću se da ga dovedem do kraja :D

Pa krenimo redom :)

Ovu godinu sam se odlučio uglavnom za RQS i za Bulk Seed Bank.

Za start biljki ću koristiti BioBizz Lightmix, te ću ih kasnije prebaciti u Plantella Balkonia zemlju.
Lani sam koristio Terra Brill Blumenerde crvenu od starta do kraja i mogu reći sve najbolje za tu zemlju iz svog iskustva, no nisam ju uspio naći u lokalnim dućanima.
Mislim da će Balkonia odraditi posao pošto sam već neke automate prijašnjih godina bez problema odgojio u njoj.

Od gnojiva ću koristiti Iguana Juice Grow i Bloom te ću ih od samog nicanja "rokati" sa Plagron Power Roots. To se lani pokazala odlična kombinacija. Iguana jest malo skuplja ali je zato sve u jednoj boci :)

Za insekte i slično će se pobrinuti Canna Cure, od samog početka ću ih prskati jednom tjedno preventivno.

Prva dva tjedna do presađivanja će živjeti u improviziranom stakleniku (zadnji sic od auta, lagano otvorenih prozora), to je već provjerena shema unazad par godina :D

Sjemenke su maloprije stavljene na klijanje u vlažni pamuk te zamotane plastičnom vrećicom i spremljene u ormar na toplo i mračno mjesto.
Do nicanja veliki pozdrav!

IMG_20220419_120310.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

rastadreams

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
694
7.995
233
Sretno kolega neka sve uspije, imao sam hulkberry indor bas me zanima kako će ispasti vani
I ja bi radio sadio vani, i posadit ću nesta ali neće biti u najboljim uslovima i neću moći često obilaziti. Nemam bas neko dobro mijesto i zbog toga mi je lakse i sigurnije raditi indor
 
Poslednja izmena:

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
Nikad ništa nisam posadio indoor, moja filozofija je da su i mala dica bolja kad su vanka :)
no to je već diskutabilno, većina na forumu ipak uzgaja indoor i vjerojatno podvrću očima na ovo što sam rekao :respect:
U svakom slučaju, hvala!
Jao, "ispamasmo" dnevnik, a nisu još ni klicu pustile :lol:
 

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
:wave: :respect:
UPDATE:

Sve biljke su izniknule, Fat Banana samo što nije, lagano izviruje iz zemlje.
Do presađivanja ću ih držati i dalje ovako ispod stakla uz laganu promaju, dok malo ne stasaju. Tada ću ih izbaciti van i to će biti sljedeći update.
Zalio sam ih odmah sa Power Roots 1mL/L vode.
Pozdrav!

IMG_20220425_130057.jpg