Outdoor project 2015.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Smokey u pravu je Stipe. Outdoor je jednostavna stvar,daj joj gomilu sunca,vode,hrane i ona ce rasti...nije bitno koja hrana (djubrivo),ne mora da bude neko super brendirano,Plantela sasvim solidno zavrsava posao,Substral i jos brdo jeftinijih :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket and Stipe

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ne želim ulaziti u debate, ali si ne mogu trenutno priuštiti plantelu, najednostavnije objašnjenje. Još uvijek je recesija i masa drugih stvari, nažalost, zato i gledam svaku moguću alternativu.

Melasa je bogata mikronutrijentima i pospješuje aktivnost mikroorganizama u tlu, a plantela vrt sadrzi extrakt morskih algi. Pokušat ću s punom dozom, pa ću viditi napredak. Imam još par mladih biljaka u stand-byu pa ako ne prežive, probat ću ponovo pametnije...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
1 euro i 60 centi ti je boca plantele list.... ako nemaš toliko, onda ne growaj! Ovo je više moje neko čudjenje, nego li neka opaska provokativnog karaktera ;) Ako pušiš jedan dan zaobidji cigarete,i eto ti plantele.... za mikronutrijente,tj mikro organizme ne treba ići dalje od Slavola,koji staje 4 eura jedan litar. Zašto bi sebi komplikovao život, radi kao što rade najbolji....što jednostavnije to bolje! Zaebi recesiju ;)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
1 euro i 60 centi ti je boca plantele list.... ako nemaš toliko, onda ne growaj! Ovo je više moje neko čudjenje, nego li neka opaska provokativnog karaktera ;) Ako pušiš jedan dan zaobidji cigarete,i eto ti plantele.... za mikronutrijente,tj mikro organizme ne treba ići dalje od Slavola,koji staje 4 eura jedan litar. Zašto bi sebi komplikovao život, radi kao što rade najbolji....što jednostavnije to bolje! Zaebi recesiju ;)

120€ s burze nije skoro dosta ni za kiriju a kamoli za egzibicije druge, probaj me razumjet, TRENUTNO JE KAKO JE... :)

Nakon par dana ubacim updejt pa ćemo nabaciti brainstorming opet...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
I sam kad gledam na slikama izgleda puno bolje nego uživo, ali osobno mi izgledaju dosta blijede za razliku od okoline, i prvi listovi su full žuti i suhi na dodir...

Danas ću probati nabaviti plantelu list i navecer im dati svakoj pola doze pa ćemo viditi drugi tjedan kakvo će biti stanje
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
update, tjedan 3.

ostala je još samo jedan critical

1.jpg 2.jpg

ali i dalje se vide znakovi nekakvog nedostatka. testirao sam zemlju sa sajta na ph, i iznosi 7... ne znam što da radim da se to ispravi. Primjetio sam da je i ostala flora oko sajta blijedo zelena, žuta?

novi stnovnici sajta su 10-ak dana stari Arjans Strawberry Haze
IMG_20150514_202636.jpg IMG_20150514_202643.jpg IMG_20150514_202653.jpg IMG_20150514_202700.jpg
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Zato što ima cca 50cm, a ostalo raslinje nije više od 2m, ne treba mi biljoza od 3-4m, a sativa dominant je ova, topiranje je kontraproduktivno, tako da jedino ovo igra
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Topiranje je kontraproduktivno u outdooru jbt daj malo to pojasni !
Inace topiranje kroz cijelu vegetaciju u outdooru daje nevjerovatne rezultate..krenes sa topiranjem u proljece i topiras dok nekrene cvjetati svakih 7 dana sa malo takta i dobijes čuuuuudo ;)
Ako te muci visina biljke onda joj vezes ciglu za vrh na metar nekakve spage i sam kontroliras visinu a da biljku nisi ozljedio ali to tek kasnije kada prerastre metar i pol;)ovo sada nema smisla

Obecao sam nekakav vodic za out pa je vrijeme da se nesta napise :)
 
04.05.2012
178
169
43
39
S obzirom da i sam vodim borbu sa financijama, moj savjet za gnojivo bi ti bio ako igdje u blizini, susjednom mjestu do tvog gdje živiš ili nešto slično ima krava, zečeva, svinja, konja, ... itd, pitaj ljude za malu kanticu odstajalog gnojiva, koje je dugo vani bilo na kiši, suncu itd. kako ne bi bilo previše "žestoko" . Na netu možeš nać od koje životinje je bogato kojim makro nutrijentima i eto ga.

Po jačini mislim da je najjače gnojivo peradi, odnosno kokošiju, potom da ide konjsko, ovčje, kravlje pa potom svinjsko. S obzirom da se radi o problemu kojem treba relativno brzo rješenje, ja bi pokušao probat nać kokošje gnojivo i razrijedio ga s vodom i sa tim zalio. Navodi se da je dosta koncentrirano tako da budi oprezan!