outdoor Scroog

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

silikolor banda

Guest
zanima me da li je neko koristio nekad ovu metodu? ako jeste molio bih da podeli iskustva sa nama ostalima. ja planiram da je probam ove godine ali ne znam kako da je izvedem bez femi semena ili klonova
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa ne treba ti fem sjeme. Klonovi!!! I još će prije počet cvjetat,bit će manje,itd itd,sve je ovo sad teorija jer ne sadim vani,ali čitam i ima logike,čak mislim i probat sa klonovima out.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Sve je to moguće za Out što ste naveli,baš sve kako želiš !!!

Ali postoje drugi problemi oko tog Out-a većini nas....
Koliko je moguće biti kraj biljke svaki dan i po 2 puta pa tako nekih mjesec da te netko neskuži i da umiru možeš uraditi Scroog Out....
Ja sam priuje sadio Out i pomagao sam se sa drugim biljkama okolo recimo Smreka,neka divlja druga biljka i onda bi pleo kojekavim bršljanima i izvaličio cvjetovove i ljepo se namučio...
To bi radio kad bi našao poziciju za koju mislim da je Scroog idealna kamuflaža kod Out uzgoja....
Nemora biti brale da ćeš manje dobiti nego inače nego je bitno pozicija i koliko su niske ostale nemani u divljini oko tvoje biljke.... kao što sam reko Smreka nisko raslinje žbunasto....
A mjesto žice obavezno je bilo idi traži neki divlji bršljan i onda sa njega uzimaj one njegove poluosušene duge konopiće...
I još je po meni prednost kad pripremiš zemlju gdje to radiš onda kad biljka se raširi i uklopi u to sve okolo sebe da nitko nevidi zemlju ispod kako je svježa i okopana itd...
U svakom slučaju zanimljiva je to opcija koja traži dosta truda i ovisi o dosta drugih navedeni uvjeta....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa naravno,imaš pravo.Za takvo nešto moraš bit blizu biljki.To bi se dalo radit na neku šemu kombiniranja out growa,ali na terasi koja je dobro osunčana,a opet ne tako vidljiva,samo i to je velik rizik jer ljudi su gamad i nanjuše šta radiš u svom je**nom dvorištu i na svojoj je**noj terasi.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Da i ja sam razmišljao da uradim ogradu na terasi od marice na Scroog sistem ali jbg... kao što kažeš ljudi sjebani...
Ali ova fora je moguća kžem pogotovo na nekom recimo proplanku gdje je nisko raslinje i tad će imat ljepo sunce..
Nije baš primjetna toliko volio bi da imam sad slike ali imam negjde pa ih postam nadam se...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Odite sog ak vas prilvači scrog, pa onda ak je previsoko samo napnete biljku i ojačate kolcem pred cvatnju i to je to.
Nema potrebe komplicirati i ići na sajt stalno osim ak vam nije do susreta s plavim snagama.. kakvi scrogovi, pa nismo u kanadi alo ljudi gerila smo, ne ić na sajt često prvo pravilo!

Ja sam za metodu puno biljaka, malo prostora, puno poginulih, ali zato ove što ostanu budu jake.. pravi dominantni primjerci. A kad se maknu mrtvaci ove žive polude jer su zajedno razvijale korjen i korjen im srče ko lud, a sunca gro :sun2:

Tak da vam je scrog zapravo jedno dosta komplicirano i nepotrebno riješenje, ima tu dosta drugih stvari kojma se možete igrati.. velim rađe LST ili još bolje HST i trganje biljke. Ko oće scrog rađe sog pa kasnije smanjit biljku nekakvim LSTom.
Al najbolje u out je HST, uspori se na početku biljoza ali u cvatnji divlja.

Nikom ne želim kenjati i pametovati, al vjerujte mi da je scrog u out gerili (što smo svi ovdje) jedna nepotrebna komplikacija. Lijepo je to kad gledamo kanadske medical growove na jutubu, al ti ljudi imaju uvjete a mi ne..

[URL="http://img238.imagevenue.com/img.php?image=05847_da2_122_430lo.JPG"]

[/URL]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Tarki ti si u pravu svakom rečenicom ali znaš kako je kad te ponese i osjetiš neku sigurnost kod šteka gdje je biljka...
Jedino se neslažem sa tim baš da netreba ići ka biljki u štek svaki dan,jer ako želiš kvalitetno odradit onda je to zalaganje kažem mejsec dana max snagama ali nagradiš se na kraju.
Ja sam to i slično uradio svega par puta i čisto i zajebancije mada tad još nisam vidio ove na YouTube i nisam baš vjerovo u Indor Grow toliko nego sam nekim drugim metodama došao na tu ideju...
Mada ima još slični tehnika koje si i naveo nisu loše ponavljam pogotovo kako bi sakrio biljku malo da se uklopi u sredinu...
Ali to je bilo tad a ovo je sad !!!!
Nego ako tko od Out Gorwera ima želju volju i mogućnost što da ne,neka uradi to bilo bi super pratit situaciju....
 
S

silikolor banda

Guest
ja imam bas dobru volju i zelju da radim, ali nemam klonove, da li moze ikako da se izvede sa domacicama?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ne kužim baš pitanje,ali naravno da može.Posiješ nekoliko kom. indor i kad narastu staviš na 12/12 da pokažu spol,pa ženske vratiš u veg. i kad se lijepo razgranaju,uzmeš klonove.Ima tu na forumu ljudi koji baš tako rade out i koliko vidim,lijepo im ide.
 
17.08.2009
38
0
0
43
Lijepo si mu objasnio samo bi to moglo vrijediti za sljedeću sezonu.
Jer treba mu mjesec dana da se biljka razvije, pa 10 dana da pokaže spol, pa 15-20 dana da klon pusti žile. i to je već sredina petog mjeseca da sve ide po redu. mislim da je to malo kasno za out.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma kužim sad i ja što je htio reći,imaš pravo,kasno je sad,ali zašto ne probati na godinu,a do tada se može sve lijepo teoretski razraditi i prikupiti info od onih koji več nešto slično rade.
Ja ne mogu ništa konkretno po tom pitanju reći i ne želim se pravit pametan-samo komentiram.
 
17.08.2009
38
0
0
43
Ma ne kažem ti ništa. Možda živi negdje gdje nije kasno nikad sadit.
Ja sam pripremio četiti klona i za oko 10ak dana bi trebali ići out.
Ne očekujem ništa od njih. Ove godine sam samo bezveze probao da vidim kako to funkcionira.
A pošto je danas nedjelja i lijepo vrijeme idem tražiti lokaciju gdje da ih zasadim.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Super!Ajde onda sretno s lokacijom i cijelim growom! Očekujem da nas izvjestiš kad što i kako :icon_wink:
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
ljudi ako neko ima link vezan za HST. . .

Inache ja planiram da radim outdoor scrog, e sad biljke mi imaju 23 dana, a ja planiram da ih prebacim sa 18/6 na 20/4 , a planiram da ih presadim 15og aprila u prirodu (imatje 41 dan prilikom presadjivanja).

Chitao sam da ako bi ih stavio na 20/4 da bi sasvim sigurno u prirodi, tj posle presadjivanja pokazale pol i taman negde u maju(5om mesecu) bi se vratile u vegetaciju.

S' obzirom da je semenje domatjice i kontam da bez pokazivanja pola scrog netje protji dobro. . . I ima li neko preporuku za velichinu skrina-mreze po biljci?

 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
pa ***** mu misha koliko ja kontam to je samo jedan stres. . . a i zoki je presadjivao u maju pa su mu se vratjale u vegetaciju. . . jel mozda bolje da ih kutji stavim na 12/12 pa kad pokazu pol i vrate se u vege da ih presadim u prirodu?

rekao mi je jedan chlan sa foruma da ako ih presadim 15og aprila (4 mesec) kada tje imati 41 dan, da tju motji napraviti razliku vetj u junu (6i mesec) koliko je to tachno. . .?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sad su 18/6,a prebacio bi na 20/4=Stres
presađivanje=Stres
Ponovno mjenjanje foto perioda u prirodi=Stres
To bi bilo 3xstres!
Al' ajd,ako ti misliš da nije,tko sam ja da pametujem...Samo ti radi kako misliš da bi bilo najbolje :) Nemam ja pojma o outdooru,pa ono...
Samo htjedoh pomoći :)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
zlo&naopako je napisao(la):
Sad su 18/6,a prebacio bi na 20/4=Stres
presađivanje=Stres
Ponovno mjenjanje foto perioda u prirodi=Stres
To bi bilo 3xstres!
Al' ajd,ako ti misliš da nije,tko sam ja da pametujem...Samo ti radi kako misliš da bi bilo najbolje :) Nemam ja pojma o outdooru,pa ono...
Samo htjedoh pomoći :)

daleko od toga da ja mislim da ti nemash pojma! ;) ja sam tu da nauchim od tebe, a sutra neko od mene. . . a moram da radim/pitam da bih pogreshi, a ponekad i uspeo :)

Vidi ja sam vishe ovako zamishljao, da im sad lagano spustim na 20/4, pa da od prvog u mesecu aprilu (chetvrti mesec) krenem svaki dan za po POLA SATA spushtam do 12/12, koliko tje otprilike i biti u prirodi. Pa da time imitiram promenu doba. . . .

Zato ste tu ti i ostali iskusniji da date savet, a ja u vetjini sluchajeva da prosudim i poslusham ;)

ne zameri, ja sam samo kratko vremena u ovome...