Outdoor season 2015 [OG Kush Autoflower]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Evala ljudovi! :wave:

Evo i mene da se pridružim u ljepoti growanja u prirodi. Ovo je moj prvi dnevnik, koliko će biti uspješan na kraju vidjet ćemo. Ali pošto ovaj forum pratim već skoro 2 godine, konstantno čitam, upijam sve što iskusniji članovi govore, smatram kako je moje znanje što se tiče naše biljke podosta sazrijelo. Iako ovaj grow započinjem dosta skromno, toplo se nadam da će se kroz 7. mjesec financijsko stanje poboljšati i da ću imati priliku popuniti svoj vrt sa još nekim autoflower strainom :) Prije nego što dalje produžim svoju priču želio bih se zahvalit ponajprije sirius black-u ( šaljem besu asu :joint2: ) a nakon njega Ciliju,Stipi i Bizzu koji su mi sa velikom ljubaznošću odgovarali na sva moja pitanja povodom mojih planova oko ovog growa, cheers guys! :joint:
P.S. Puno :sun2: sreće i masnih hedova želim svima!


- Sjemenkice su stavljene na klijanje 28.5 oko 17h, provjerio sam ih upravo sad dok tipkam ovaj dnevnik i obe su pustile klicu. Ujutro ih stavljam u pitare i idu na sunčanje i čekam prve znakove života.

E sada malo detaljnije o svim mojim planovima.

ZEMLJA:

- Od samog starta idu u Potgrond H. Zemlju dodatno neću mješati s ničim, na vrh ide samo malč od kore drveta.

SJEMENKE:

- 2 x OG Kush Autoflower ( Seedbank neznam, jer su bile na poklon )

PRIPREMA SAJTA:

- E ovo me satralo.. Di god da puknem motikom evo kamena. Sajt je u kršu na jugu. Rupe su odokativno širine nekih 30-35 cm a dubine dobrih 50 cm. E sad kako san zamislija ovaj grow. Na dno rupe pobacat ću kamenja, a onda sam ostatak zamislio ovako. Crna kesa za smeće sa probušenim rupicama na dnu ( da se voda ne zadržava ) ide u rupu sa ugrubo nekih 35L zemlje. Na sami vrh svega ići će malč od kore drveta da mi bolje zadržava vlagu. Ovako je izgledala jedna od borbi tijekom kopanja :p

rupa.jpg

TRENING:

- Ovdje očekujem svog mentora Cilija koji će mi pomoći oko supertopiranja. smiley9934

GNJOIVO :

- Tijekom vegetacije ništa osim Slavola ( ako ga uspijem naći ) ima dovoljno hrane u Potgrondu. A kad krene cvijetanje postepeno lupanje crvenom plantelom.


Sljedeći update će biti kada se nešto konkretno počne događati, a do tada vas pozdravljam. :wave:
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Na dno rupe pobacat ću kamenja, a onda sam ostatak zamislio ovako. Crna kesa za smeće sa probušenim rupicama na dnu ( da se voda ne zadržava )
stavlja se hidrogel na dno rupe i biljke ponovo znaju biti zedne. Drenaza koju si planirao bi mogla da te kosta grbace samo tako iako su u pitanju automati!(dodatno zalivanje) Mislim da gresis po pitanju toga.Bice dovoljno samo da pravilno izbusis rupe na dzakovima u slucaju da budu provale oblaka.
Dobar start,srecno dalje :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
stavlja se hidrogel na dno rupe i biljke ponovo znaju biti zedne.
Vidim da dosta ljudi stavlja hidrogel na dno rupe,zasto? Ja uvek mesam (vec namoceni) hidrogel sa svom zemljom,zar nije bolje da zemljiste svuda ravnomerno zadrzava vlagu nego samo na dnu,pa imas i bocni koren a ne samo taproot koji ide u dubinu.

Crna kesa za smeće sa probušenim rupicama na dnu ( da se voda ne zadržava ) ide u rupu sa ugrubo nekih 35L zemlje
35l zemlje po rupi za autosa je i vise nego dovoljno,bice to super,guraju oni i u 10l :D
A ne kapiram ovo sa kesom sa rupicama na dnu...to se radi samo ako je zemlja na sajtu uzasno losa pa da koren ne dolazi u dodir sa takvom zemljom,ne vidim zasto bi kod kamenjara bio problem ali ok svejedno imaju 35l zemlje tako da verovatno ne moze da skodi,samo na dnu izbusi mnooogo rupa ali vecih cca precnika 1cm da bi voda sto lakse oticala.
Srecan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Wizdom

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Vidim da dosta ljudi stavlja hidrogel na dno rupe,zasto?
Jer je koren najrazvijeniji i najbolje usvaja hranljive materije na dubini do 15cm. Vlaga iz hidrogela isparava na gore a pri cestim kisama se ne usvajaju velike kolicine vode oko celog korena.Po potrebi ce koren dodatno crpeti vodu sa dna. Prevelika kolicina hg moze unistiti koreni sistem sto je manja verovatnoca da se desi ako se nalazi zasebno.
Inace ne pamtim kad sam poslednji put koristio hidrogel,ali se secam da sam po cupanju biljaka jedne susne godine primetio samo prasinu od hg. Kolika je njegova uloga,zapravo i dalje nisam siguran,ali znam da bez vode nema ni valjane berbe. Tako da drenaza nikako ne dolazi u obzir,pogotovu ne u zemlji punoj kamenja.
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Zato se hidrogel hidratizira. Znaci na 10g praha hidrogela ide 0.7 L vode.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
@Degustator
Ti sam sebi kontriras,prvo napises "prevelika kolicina hg moze unistiti koreni sistem" a posle kazes "drenaza ne dolazi u obzir".
DRENAZA JESTE BITNA jer koren nikako ne voli da pliva u vodi,kanabis nije mocvarna biljka.
Kazes "vlaga iz hidrogela isparava na gore"...pa kud bi inace isparavala,to je normalno,pa nece valjda na dole.
Ovaj deo recenice sto si me citirao nije bas bio pitanje jer sam u nastavku napisao zasto ga stavljati svuda ravnomerno a ne samo na dno rupe.
U pravu si da tih nekih prvih 15-20cm korena najbolje upijaju hranljive materije (to sam saznao iz nekog iz Cervantesovih klipova) ali to ne znaci da tu ne treba biti hidrogela jer je njegova namena prvenstveno da "upija vodu i hranljive materije i otpusta ih onda kada je biljci to potrebno",drugim recima kad se okolna zemlja isusi koren upija vlagu i hranu iz tih cestica hidrogela.
A i u outdoor-u taproot (glavni koren) ide duboko u dubinu u potrazi za vlagom,tako da je to jos jedna olaksica.
Ne znam ni zasto pisem ovoliki post u 6 ujutru...pozdrav iz nocne smene :)
 
Poslednja izmena:

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Chili je tata! hehe, ja sam bia previše napušen da razglabam o tome.. hvala ti na tome :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.