Outdoor to Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.10.2009
11
0
0
33
Treba da pocnem sa uzgojem White Widow za par dana i planiram da biljke budu do oktobra napolju i onda kad zahladni da ih unesem i zapocnem sa Indoor.
Moje pitanje glasi da li ce to pretstavljati sok za biljke da jedno vreme budu Outdoor pa onda Indoor ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sračunaj kakvi su fotoperiodi pa razmisli.Svakako je kasno za outdor;a nema smisla da ih maltretiraš i riskiraš stresove,vani pa unutra.Logično je unutra pa vani,zapravo je najlogičnije i najbolje za biljku di počneš tamo i završiš.Ostalo je neisplativo.
Znači,problem je u fotoperiodu i zbog toga nije preporučljivo_Onda presađivanje iz vani unutra,riskiranje znatiželjnih pogleda i biljke vani narastu jako velike u optimalnim uvjetima,neznam kako da nosaš biljku od recimo 150cm u kuču,osim ako nije sve u dvorištu...
Ah,i ja bubetam...razmisli svakako,loša ti je ideja uglavnom.
 

Noise

Banned
Banovan
09.07.2010
8
0
0
38
@Green

Shta je problem sa fotoperiodom, on vidi koliko je napolju i toliko stavi unutra, tu stres ne postoji. 0_0

Mozda dechko zeli da ih drzi u saksiji sve vreme, pa bi onda i veoma bilo logichno da idu out pa kad krene hladnije da ih vrati IN. Svaka chast na informacijama koje shirish.

@lee

Moje lichno mishljenje, ako se radi o akciji sa saksijom i ako ti je prostor blizu te bashte samo cepaj tako, ideja ti je ODLICHNA. Sunce je Sunce ;)

Jedini stres koji tje ti biljke preziveti je stres usled promene temp. i vlaznosti, a za koji tjesh se ti potruditi da bude minimalan.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ostavi ih i do sredine novembra ako imas sigurno mesto i eto resenja . A ako hoces i indoor ti uzmi klonove sa outdooraca i cepaj ....
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ljudi aaa misli li iko na korjen??? Jel vi mislite da biljku koja vani raste 3-4 mjeseca, čim je stavi vani (evo npr: sutra) ona će početi da cvjeta (nije to problem nikakav) ali korjen za 3-4 mjeseca, da Bog da, da je "izvadi" (aaa tu stresa ima 100% - glupo je o tome i raspravljati) eh, drugi dio, ako i uspiješ nekako (korjen zna i do 1m u zemlju otići duboko, i u širinu ide, ne samo dole!!! I da skontaš da nekako (lagano moraćeš iskopavati, tj .oko nje, da vidiš dokle korjen u širinu ide, bez sumnje je da ćeš prekinuti tj. prerezati sa lopatom neke, (tu stress odmah... ) biljka bi bila od prilike visine 150cm, sa korjenom i sve dole i 2m, kako to donijeti kući (kako nastaviti dalje !!!) Samo bi mogao imati nju, i ništa više (i to da sve, SVE prođe kako treb što i pravo iskusni groweri bi se dvoumili...)
Što se tiče fotoperioda, ako bude ovako vrijeme, normalno je da će imati i tu stress, (jedino ako se ne popravi vrijeme a javili su...) jer pod lampom će imati kao vani 12h sunca, (što do sada ne znam da je bilo nekoliko dana svega da je toliko 8 sati sunca za dobar rast, sve ispod joj ne odgovara - može naravno ona rasti i sve, ali nećeš dobiti urod niti će se razviti hedovi kao što bi trebalo...
Kad sve oduzmeš i sabereš, mislim da ti je isplatnije xxx puta... uzeti odmah MH (nevjerovatno kako furaju pod MH lampom !!!) i zavisi od količine i box-a, hoćeš li 400 ili 600W...
Imaj u vidu struju, tj. da će ti dolaziti više, koliko? to sam možeš izračunati.... na računu ti piše koliko je "moneta" 1kw, ako uzmeš 600W lampu, za sat i po trošiš skoro 1Kw (samo lampa, a gdje su ventilatori (oni rade do 45w (onaj stojeci 50hz brzine troši 45w (marka BIRA ovo samo primjer ti navodim) tako 90min ti je 1KW, ako uzmeš od 400W, onda tačno 2 i po sata rada lampe je 1KW... (1 000W = 1kW .... )

U svakom slučaju, ti je bolje izdvojiti nekih 100€ (i manje nešto..) i početi indoor (set MH i HPS 400W, a MH je skoro duplo skuplja od HPS) ....

Ne znam, ja samo iznosim svoje mišljenje, i neke činjenice sa kojima bi se morao dobro "pozabaviti" ...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ljudi aaa misli li iko na korjen??? Jel vi mislite da biljku koja vani raste 3-4 mjeseca, čim je stavi vani (evo npr: sutra) ona će početi da cvjeta (nije to problem nikakav) ali korjen za 3-4 mjeseca, da Bog da, da je "izvadi" (aaa tu stresa ima 100% - glupo je o tome i raspravljati) eh, drugi dio, ako i uspiješ nekako (korjen zna i do 1m u zemlju otići duboko, i u širinu ide, ne samo dole!!! I da skontaš da nekako (lagano moraćeš iskopavati, tj .oko nje, da vidiš dokle korjen u širinu ide, bez sumnje je da ćeš prekinuti tj. prerezati sa lopatom neke, (tu stress odmah... ) biljka bi bila od prilike visine 150cm, sa korjenom i sve dole i 2m, kako to donijeti kući (kako nastaviti dalje !!!) Samo bi mogao imati nju, i ništa više (i to da sve, SVE prođe kako treb što i pravo iskusni groweri bi se dvoumili...)
Što se tiče fotoperioda, ako bude ovako vrijeme, normalno je da će imati i tu stress, (jedino ako se ne popravi vrijeme a javili su...) jer pod lampom će imati kao vani 12h sunca, (što do sada ne znam da je bilo nekoliko dana svega da je toliko 8 sati sunca za dobar rast, sve ispod joj ne odgovara - može naravno ona rasti i sve, ali nećeš dobiti urod niti će se razviti hedovi kao što bi trebalo...
Kad sve oduzmeš i sabereš, mislim da ti je isplatnije xxx puta... uzeti odmah MH (nevjerovatno kako furaju pod MH lampom !!!) i zavisi od količine i box-a, hoćeš li 400 ili 600W...
Imaj u vidu struju, tj. da će ti dolaziti više, koliko? to sam možeš izračunati.... na računu ti piše koliko je "moneta" 1kw, ako uzmeš 600W lampu, za sat i po trošiš skoro 1Kw (samo lampa, a gdje su ventilatori (oni rade do 45w (onaj stojeci 50hz brzine troši 45w (marka BIRA ovo samo primjer ti navodim) tako 90min ti je 1KW, ako uzmeš od 400W, onda tačno 2 i po sata rada lampe je 1KW... (1 000W = 1kW .... )

U svakom slučaju, ti je bolje izdvojiti nekih 100€ (i manje nešto..) i početi indoor (set MH i HPS 400W, a MH je skoro duplo skuplja od HPS) ....

Ne znam, ja samo iznosim svoje mišljenje, i neke činjenice sa kojima bi se morao dobro "pozabaviti" ...
 
29.10.2009
11
0
0
33
Ma jok necu ih u zemlju posaditi.... one ce biti u saksiji i onda kad zahladni ih unesem unutra....Nije meni problem mogu ja odma da zapocnem sa indoor samo gledam da me sto jeftinije izadje....
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ahaaa, to u redu, samo što će ti biti velike, ne znam, kako ćeš raditi indoor sa takvim biljkama, ok visina odmah pri početku je oko 1,50m ... od oka... što se kaže :) Korjen neće ići dole (mislio sam u zemlju da ćeš posaditi :) hehhehe)
Ne znam odluči ti - tvoj je grow, ti ćeš se zezati sa tim svim, mislim da se ne isplati, a ti kako god... jer ipak pod MH 400W, 11 biljaka kod mene su se tako razvile da je ne vjerovatno (25 dana) moglo je komotno i 20 dana...sad ne bi ovolike bile :) hehehehe - ima nekih i manjih naravno :), ali inače... istina uštedio bi za to vrijeme račun za struju, a i za indoor, odmah ti treba sve, od ph(-), mjerača, temp, vlage... a to sve i set, sa 2 lampe) dođe vala i više od 100€... ali isplate se one odmah na prvom growu.... :)
 

Noise

Banned
Banovan
09.07.2010
8
0
0
38
Uf teshko, ali ako tje ti vetji deo biti napolju izguratjesh ti to oke. I ja lepo pretpostavljam saksije, a vi se svi odmah bacate na presadjivanje i tripozne akcije. Nije dechko retard, mada sam opet hteo sachekati odgovor :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
zenlee je napisao(la):
Inace ja imam 1 hps 250 w nadam se da ce to biti dosta za 5 biljki ?

Što se tiče lampe, sa 250W ćeš moći samo 1 biljku eventualno 2, i to LST da im uradiš...
kakvih 5, na 400W 5 biljki je ok... da imaju sve oko prostora da se šire....Inače bolje se onda odluči na neku od SCROG ili SuperScrog (ali staviš mnooogo više biljaka, i samo vrhove ćeš imati (varijanta sa mrežom), pošto će biti tjesno... mada u takvim situacijama, lako se širi zaraza (ako jedna dobije neke baje...) ali ako držiš čisto sve... ;)