Outdoor u indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.05.2014
79
25
8
Dakle imao sam specifičnu situaciju gdje sam morao outdoor prebaciti u indoor. Pretpostavljam da nije baš bilo puno takvih slučajeva pa eto odlučih se obratiti svekolikom vutra auditoriju :)

Znači prije 4-5 dana sam morao vaditi 2 biljke koje su bile u cca. 4-5 tjednu cvjetanja.

1 veću sam odlučio sasjeći i staviti na sušenje, dok sam ovu manju odlučio pokušati još izgurati koji tjedan ako uspije.

1 pitanje tiče se ove veće, suši se sa iščupanim korjenom okrenuta naglavačke. Svaki dan ju obiđem i malo ju lagano protresem čisto da se malo prolufta. Kako znam kada je sušenje gotovo i da li bi trebao posjeći lišće da se počne brže sušiti? Što kad se osuši u toj prvoj fazi, kako da ju cuream dalje, odmah u staklenke (jel mogu one recimo od pekmeza 700 gramske?) i kako onda ide dalje, koliko često treba okretati i otvarati teglicu, gdje ju držati, da li je dobro staviti nekakav papir koji bi upijao višak vlage i sl.?

2 pitanje se tiče ove presađene koju sam stavio u cca. 30 litarsku teglu sa zemljom koja je bila na sajtu tj. u kojoj je ova odrasla. Sada ona stoji u šupi koja nema baš previše svjetlosti (onako, vidi se unutra ali nije to baš pravo direktno svjetlo). Kad sam ju presadio samo sam ju zalio sa 1 litrom vode (zemlja je bila relativno vlažna). Ima li smisla to gurati dalje (vidim da se nije krenula sušiti, tj. stoji isto kako je bila i prvi dan presađivanja) ili da i nju sječem?

Unaprijed hvala na odgovorima!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
1/ pogledaj završene dnevnike, kako se obere i trima. Ovo sto ti radiš je
potpuno bez smisla.

2/bez svjetla je ti ne guras nego mucis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin
26.05.2014
79
25
8
CilI je napisao(la):
1/ pogledaj završene dnevnike, kako se obere i trima. Ovo sto ti radiš je
potpuno bez smisla.

2/bez svjetla je ti ne guras nego mucis.
za 1 - čitao sam ovo: http://www.growweedeasy.com/curing
i kažu ovako:
Step 1: Cut down your plant
Some growers cut the plant down at the base and hang the whole plant upside down to dry. Others will cut off branches and hang them to dry. Still others will cut off individual buds so they can lay them out and dry them on a mesh screen or rack.
How should you cut down your plant?
As a general rule, if you live in a very dry area (relative humidity is less than 30%), then you want to leave buds on branches, if possible, so buds dry more slowly.
If you live in a very humid area (relative humidity is greater than 60%), then you may want to trim as much away from your buds as possible, so the drying process happens more quickly.
I personally cut down branches one at a time. Here’s a plant that is halfway through being harvested.

za 2 onda bolje da ju srežem odmah nego da stagnira još neko vrijeme?