Outdoor - unknow seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Vrijeme: 13.04.2013 3:00​
Moj prvi outdoor/vanjski uzgoj

-Moja razina iskustva u growanju je ravna nuli 0 =)
-Nemam lampe HPS/MH/CFL itd...
-Prvo ću sijati u čašice od jogurta dok biljka ne izraste do tri internode(15-30 dana)
-Mješavina zemlje koju koristim Terramagma
-Gnojivo koje cu koristiti: Slavol, Plantella List(zelena) i Plantella Cvet(crvena)
-Sjemenke sam stavio da proklijaju u vlažni kuhinjski papir(ubrus) u posudu hermetički zatvorenu na tamno mjesto (Slika 1. ; Slika 2.)

Ekspreminet prije prvog ozbiljnog growa foto album : ALBUM (biljka stara 20 dana, kotiledosnki listici su istruli jer sam pri presađivanju u drugu zemlju, presadio do kotiledona... biljka ima 6h svjetlosti dnevne u bašti) Svaka pomoć je dobrodošla.... :D

Jedna pjesmica za sretan početak
(samo klikni na link)

By: mobster
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
za ovu tvoju pokusnu biljku : kompa-smanji zalijevanje..utopio si ju ..i to u , vrlo vjerojatno, ph nepovoljnoj vodi...
mozhda je vech i pocheo truliti koijenchich...prestani ju zalijevati apsooolutno-sve dok se zemlja pooootpuno ne isushi.ali potpuno!!!
a to gnojivo shto si predvidjeo za in/outdoor...nadam se da ga mislish koristiti tek kasnije...tj. eventualno 3-5 dana prije presadjivanja i nakon presadjivanja...hochu rech-ne pretjeruj sa gnojivom dok biljka ne bude stara bar 20 dana..
obzirom da je to o chemu ti pishesh , u biti, outdoor uzgojmislikm da bi nam mogao malo vishe napisati o samom sajtu koji si odabrao...uvjetima na sajtu-kolichini sunca,vlage,tipu tla i okolnog raslinja...a sve kako bi ti ljudi mogli chim bolje špomochi savjetima.

ajde de..sretno kompa.
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ovako ovo sa casica ti je uredu ja doduse koristim kocke koje mozes kupiti u bilo kojem baomaxu baohaausu i slicnim ducanima nemoj ih saditi van dok ne dobijes 3para listova tada ce korjewn biti ok za presadivanje van biljka bu ti bila cirka 15 cm, inace ako si u kontinentalnom djelu sadis ih od 1-15 petog ako si mediteranac onda od 20-1 petog govorim iz iskustva, nabavi si femizone da biljke u pocetku pokrijes od smrzavanja i nametnika kasnije koristi neku mrezu bez stetocina gnojivo isktreno najvec plod sam dobio na konjskom dreku bez kemije nebi koristi nikakva gnojiva do sestog mjeseca a u sestom mjesecu bi samo malo zagnojio za vegetaciju a kasnije samo bloom napominjem da netrebas pretjerano gnojiti outdoor ako ga stavljas u zemlju a ne u tegle . neces pretjerano vise dobiti osim sto mozes uraniti predcvjetanje nadam se da sam pomogao


mobsternewgeneration
ta mala biljkica moze postati monstrum posto ti je berba tek u krajem desetog mjeseca tj dok nepocme trunut vrh kak se veli :)
 
10.04.2013
11
19
0
ajde da se i ja nadovežem na ovu temu pošto imam unknown seeds,ono,odvajala iz dobrog dima.

posijala prije otprilike 10-ak dana oko 20-ak sjemenki,ove prve što su nikle (6 kom.) su nekako ošle u visinu,pretpostavljam zbog manjka sunca a lampe nemam.
Ostalih 5 je niklo prije 3 dana,stabljika im je deblja,krača i listovi su jednako veliki kao kod onih što su ranije nikle.
Planiram ostaviti ovih 5 zadnjih pošto imam prekrasnu bašćicu ,skrivenu od pogleda za moje,nadam se damice!

Trenutno mi stoje u kalićima od cca 2l u kući!Premještam ih tako da preko cijeloga dana budu na suncu!Otprilike ovih dana nam je to od 7 do 19h.
samo da tako i ostane!

Za otprilike kojih 10-15 dana ih planiram presaditi van na predviđeno mjesto.

Kada da ih prvi puta pognojim?dok su još u kalićima ili tek kada ih zasadim vani?

Dosta sam čitala po vašem forumu i ima svakakvih savjeta ali mi je nekako logično da gnojim tek kada su vani da ih nebi koji sastojak gnojiva jednostavno spržio!Ipak kad zaliješ vani ta voda ima gdje otići što nije slučaj u kaliću!

Ovo mi je drugi grow po redu,prošle godine sam bila totalni amater a opet smo od toga zapalili par pljugica :smoke18: i uopće nije bila loša!

Kada to bude ličilo na nešta stavit ću i sličice!

Čitam vas i dalje!! :love001:

stay cool&high! :D
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Vrijeme: 14.04.2013 (2.dan dnevnika) 16:54
Klijanje sjemna
-Sjemenke sam stavio da proklijaju u vlažni kuhinjski papir(ubrus) u posudu hermetički zatvorenu na tamno mjesto
( Slika 3. Slika 4. ) klijanje smjena 2/4.
Sađenje
(Slika) U lijevu posudu sam stavio zemlju iz koje raste žara, a u desnu posudu sam stavio mix te zemlje i Terramagme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
to sa gnojenjem ovisi o tome koliko dugo ih drzhish u posudi, kolike su posude i najvazhnije-kojim gnojivima raspolazhesh...
naime..neka gnojiva mogu umanjiti stres ako se daju par dana prije presadjianja i nakon + pomochi biljci da brzhe razvija korjenov sustav-kada ju presadish..
sve to najvishe ovisi o tome sa kojim gnojivima raspolazhesh..
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
odlicno ti radi sok sastojci dva otkosa kopšrive dva naramka listova i grana sa vrbe 20 litara vode i jedna piva scve to smjesas i cekas jedno 20 dana da alkohlce ispari iz pive i da voda posmedi tu i tamo promjesas i s tim zaljevas
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
E raja, dnevnik sam zapostavio radi zdravlja.... imam proljev 10 dana, znali iko išta da moze pomoci... pijem čaj od kore nara, od šipka, ćos mahmut travu tako zvanu... nista ne pomaže... ako ko zna šta drugačije da će pomoć bit cu mu zhvalan ;) pozzz
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Kako ti se budu spetljali korijeni od te dvije biljoze u istoj posudi. Nisi svjestan kak im se korijen širi i grana, i dobiješ zapetljanac.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
navodni, spaklo u ruke i prepolovi zemlju.
uzmes jusnu zlicu i zagrabis sto vise zemlje ispod svake biljke(skupa s biljkom) i presadis.