Ovisnost!!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.12.2011
3
3
3
34
Dragi vutraši, pozdrav.
Evo ovako, ono da pocnem od pocetka, pusim vutru vec nekih 7-8 godina, kad me neko pita koliko cesto, uvijek je isti odgovor: 'pa ne pusim par puta godisnje'!...
:spliff:
Nekako imam osjecaj da sam postala ovisna o njoj, jednostavno volim je. Iako vec imam dijete i nekako sam 'ostarila' , jos uvijek nemogu da zamislim svoj dan bez trave, ne mogu normalno da funkcionisem bez nje, naravno da to ne utice na moj odnos prema porodici, al' pocinje da utice kad je nema, pomozite...
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
zapocetak,cemu si svoju sliku stavila(ako si to ti?)?...drugo,moras si poslozit prioritete u zivotu,da ti trava nebude na prvom mjestu vec tvoje dijete i tvoja porodica

p.s.nemoj me krivo shvatit,niti se uvrijedit,cemu imat dijete kad ocito nisi sposobna sebi rec NE svakodnevnom napusavanju(koje nije ovisnost,nego jebena navika)...kak ces jednog dana dijetetu rec NE?! poanta je da nisi odgovorna osoba,jer bi bila zauzeta dijetetom 0-24 a ne da se do kraja dana moras napusit:cool44:
 
11.12.2011
3
3
3
34
Pa stavila sam svoju sliku jer nemam razloga da se krijem, a naravno da imam prioritete u zivotu, dijete mi je na prvom mjestu, ali travu volim, a u suštini pitanje je bilo da li je zaista moguca ovisnost o njoj...
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
hrabro ili glupo od tebe sa stavljanjem svoje slike,tvoja stvar...ja isto pusim skoro svakodnevno i to vise od 5,6 god. i mogu ti rec da to nema veze sa ovisnoscu vec sa dnevnom ispunjenosti obvezama,jer npr.kad imam nekakvog posla to vrijeme nisam nefunkiconalan zato sto bi radje zapalio,al da nemam tog posla u tom trenutku lako vjerojatno bi pusio(jednim djelom jer nemam pametnijeg posla a i volim pusit :icon_smile:)
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
Poz i :signs046:

evo par reci i od mene mozda ti zensko misjenje pomogne.

Ovisnost nije moguca, ali psihiska da .Jednostavno si sama sebe ubedila da bez toga ne mozes.
Psihicki ovisni mozemo da postanemo od mnogih stvari ,komp,slatko,preterano jelo,sex,spisak je poduzi.
A obicno je razlog tome neki problem koji nas cini nezadovoljnim,pa pribegavamo necemu sto ce nam dati osecaj srece.
Po onome sto si napisala na kraju zakljucujem da problem postoji i pokusavas ga zamaskirati biljozom.
Moras pokusati sve svatiti na obrnut nacin,nema nista lose u tome sto sad mozda zapalis cesce,bolje nego da koristis neke antidpresive.Ali iskoristi biljozu,otvori um,makar je u tome dobra, i nijedan antidep. do sad patentiran to nemoze.
Nemoj zapalit pomalo preko dana ,samo ba bi se lepo osecala,zapali uvece i prepusti se sebi , razmisli sta te muci i pokusaj naci resenje.Moras ponovo naci put ka sebi i pozitivnom razmisljanju.Seti se svega pozitivnog u zivotu sto te ispunjava,razgovaraj o problemima,radi stvari koje te ispunjavaju.
Svi mi volimo nasu decu,ali deca nam nemogu biti na prvom nestu niti bilo ko drugi.Na prvom mestu moras biti sama sebi jer inace ni tvoje dete ni osobe koje su pored tebe nece imati koristi od tebe.
Shvati biljozu trenutno kao terapiju,poradi na sebi i videces kad je nebude bilo osecaces se jednako dobro :)

ps, moj savet,procitaj *Budenje* Antoni De Melo,moze samo da pomogne.

zelim ti sve najbolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and chifnotech
05.02.2010
37
1
0
40
i ja sam dobio sincica prije 9 mjeseci,pusim vutru od 17te,sad mi je 28...svakog petka uzmem oko 3 grama i to ode za dva dana.umjesto samo ujtru da zapalim i po noci, ja zapalim pa onda dva sata opet da se popravim malo i tako kroz citav dan,i onda gledaj otkle je vedro do sljedeceg petka ,prije sam imo druga koji mi unaprijed da pa tako kroz sedmicu idem,sad on ne prodaje vise pa cu morati samo ujtru i navece po jedan bowlpack zapalit,sasvim dovoljno za prvi puta jer od jednog dobijes 3-4 dobra dima..a kad bi mogo najradije bi po noci zapalio kad svi odu zaspat fino i kad ne moram skakat za malim non stop...kad nemam kao sad,igram battlefield 3 na ps3 ili gledam fudbal ako ga ima...i pomislim,e sad bi jedan dzointic sjeo na tekmu il za igrice pravo haha...srecom pa je to sve u nasim glavama i nije fizicka ovisnost..nam tu mnogo mudrovanja ,nemoj mislit o tom i gotovo,radi nesto drugo sto ti se svidja,kupi ps 3 pa da igramo battlefield zajedno :) eto jaran mi je nekid an ajvio da je upozno neke hipike koji prodaju gljive,nisam to jeo ima 7 godina i bas sam se nalozio sad a cura se protivi te ovo te ono,.ona ne voli ni zapalit,ja je moram molit i tjerat nekad...hocu i hocu :) pogotov kad znam da ih ima..tako i sa vutrom,ako nemam mirujem i ne mislim o tom,cim neko spomene odma druga prica nastaje :) ma ajde ba,bice ok sve ,bice vutre ,znas i sama kad malo odmaras da bude bolje kasnije :) jedno dva dana u vrh glave haha :)
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
moje mišljenje je ovako....ovisna si ako zbog vutre zanemaruješ bitnije stvari u životu....sve dok život, dijete i obitelj funkcionira kako treba, i ako imaš viška novca (mislim da ne uskraćuješ obiteljski budžet i takve stvari), puši koliko te volja...kad to krene naopako, jebiga, stani...ako ne možeš, potraži pomoć od nekog...
 
05.02.2010
37
1
0
40
ma sigurno je nervozna i ujeda sve oko sebe ko i ja ponekad :) i need it!!!

al sam ja naucio da iskljucim receptoare koji vape za hranom kao novorodjena sokolchad :D
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Ja zavisnost gledam na slican nacin kao i artistic. Ako stavljas vutru na prvo mesto, ako si u stanju da zanemarujes sve ostale obaveze i osnovne potrebe, ako sve pare pucas na to i ugrozavas sebe i drage osobe, onda jesi zavisna... Ali sve je u glavi i apsolutno sve zavisi od tebe da li ces sebi stvoriti trip u glavi da si zavisna ili ne...
Sigurno ste gledali Half Baked... Secate se onog dela: "Have you ever suck dick for pot?"
- " Of course not!"
- " Then you are not addicted!" :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saevus
11.12.2011
3
3
3
34
Bas ste me slatko nasmijali, hvala vam, znam da nisam addicted, ali nekad me neki prenos pukne pa pocnem pisat' gluposti....
Uzivajte!!!

Keep it 420! :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saevus

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
trava moze stvoriti samo psihicku ovisnost,isto tako mozes bit ovisan o kompjuteru,nekoj hrani itd..evo ja sam suh vec 15 dana,zadnje zapalio za novu godinu,par puta mi je dosla volja da zapalim,onda nadjem si neku drugu zanimaciju i toeto.sve je to u glavi ako se mene pita. peace :icon_biggrin:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Ja sam se navukao malo na čaj od kamilice.Evo ovako dok navečer ponekad sjedim i čavrljam,zapalim gicu i baš mi paše čaj od kamilice....
Rijetko da popijem neki sok,ili nešto drugo...jer točno znam kakav je okus i da će mi prijati.Dodam i par kapi limunovog soka:)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ajd da i ja nešto kažem, nakon tjedan dana apstinencije od ulja, žešća kriza, nervoza, živčanost, agresivnost, tko bi rekao da može biti tako od hemp oila. Vjerujte mi, tako mi nikad nije bilo od pušenja trave:violent018: Pomaže iscrpna tjelovježba i puno svježeg zraka - ubijaju bilo kakav agresivni poriv:pat: I ne znam koliko će to još trajati...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Navikao si bit opušten. Ja sam u poslijednje dvije godine svakodnevno palio barem jedan, a nekad i 5-6 jointova, a sad već 15 dana ništa. Puknem na sitnicu, opsujem i idemo dalje. Prije sam kad se nasekiram fino zamotao jednu i laganini, ali kad nema, samo si sam mogu pomoći. Ista stvar je bila i s cigaretama. Kad puknem na nešto, pripalim si jednu. Kad sam prestao, morao sam primjeniti neku drugu taktiku. Nema "ja to ne mogu" "moram zapalit" i te fore. Ako si završio s terapijom, pomiri se s tim i vozi dalje. Ako ne možeš, sam si za to kriv radi negativnog stava. Promjeni stav!
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
zlo&naopako je napisao(la):
Navikao si bit opušten. Ja sam u poslijednje dvije godine svakodnevno palio barem jedan, a nekad i 5-6 jointova, a sad već 15 dana ništa. Puknem na sitnicu, opsujem i idemo dalje. Prije sam kad se nasekiram fino zamotao jednu i laganini, ali kad nema, samo si sam mogu pomoći. Ista stvar je bila i s cigaretama. Kad puknem na nešto, pripalim si jednu. Kad sam prestao, morao sam primjeniti neku drugu taktiku. Nema "ja to ne mogu" "moram zapalit" i te fore. Ako si završio s terapijom, pomiri se s tim i vozi dalje. Ako ne možeš, sam si za to kriv radi negativnog stava. Promjeni stav!

Ma zlo, ja sam realan, samo kažem kakve su stvari, za buduće konzumente (jer ono nećete biti high - e tu rečenicu pokušavam opovrgnuti). Sorry ako izgleda kao da kukam:crash: Ali da nisam navikao, nisam. Volio bi da si to probao pa da možemo diskutirati o tome. Inače svi koji su liznuli s velikim strahopoštovanjem gledaju na ulje. Kako sam mnoge liječio ima i skupina onih koji vole da ih oduzme, ja osobno volim kontrolu - koliku toliku. A ti koji su se oduzeli, žao mi je što ih nisam snimao da se vide dan poslije. Uglavnom smo se svi dobro zabavljali:banana_dred:
A i vidjet ćemo Mrkvu slijedeći tjedan. Možda i ona štogod komentira:wave:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Opet nismo na istoj valnoj duljini :)
Ulje nisam probao, ali sam se zato s mlijekom i maslacem pošteno razbio, tako da odprilike znam na što misliš :) Strahopoštovanje je možda malo grub izraz, ali da, respect definitivno :)
Vjerojatno doživljavaš moje postove kao kritiku, ali vjeruj mi, samo pokušavam pomoći ;)

Još mi samo nije jasno što ova tema tu radi :) To bi prije bilo za sve i svašta...ili Marihuana FAQ.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
zlo&naopako je napisao(la):
Opet nismo na istoj valnoj duljini :)
Ulje nisam probao, ali sam se zato s mlijekom i maslacem pošteno razbio, tako da odprilike znam na što misliš :) Strahopoštovanje je možda malo grub izraz, ali da, respect definitivno :)
Vjerojatno doživljavaš moje postove kao kritiku, ali vjeruj mi, samo pokušavam pomoći ;)

Još mi samo nije jasno što ova tema tu radi :) To bi prije bilo za sve i svašta...ili Marihuana FAQ.

hahahahaha, pa da čovjek kad se osjeti napadnutim brani se. Mislim da je strahopoštovanje, jer kad se oduzmeš, a nisi u stanju voziti,sorry nisi u stanju sjediti, to oduzimanje mislim na oduzimanje ekstremiteta (noge, ruke), e onda dobrano razmisliš da li ćeš to opet učiniti (ja sam morao -terapija)
:thankyou: ti što pokušavaš pomoći, vjerovatno ću to kasnije shvatiti, kad se očistim.
I još nešto, drag mi je He Man, ali ti fakat radiš svoj posao:crash:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hashlady
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.