Ozora 2016

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.12.2015
32
13
8
28
Dobar dan zelim svimam zapocinjem ovu temu jer nam se blizi leto a sa njim i jedan od najvecih psy festivala - Ozora :) Bili su planovi za proslu godinu ali je bio mali broj zainteresovanih pa smo odgodili putovanje. No od prosle godine planiram sta i kako za 2016.Pa ako ima clanova koji su isli lepo bi bilo da razmenimo svi misljenja i iskustva , da li bi neko isao ,sta mu se svidja sta ne itd :)
A evo i par slika za one koji ne znaju kako to izgleda
ozora2.jpg ozora3.jpg ozora4.jpg Ozora1.jpg ozora.jpg
 
27.12.2015
32
13
8
28
Pa ne mogu da napisem nesto vise o festivalu kad nisam bio , jedino sto znam je da se nalazi u Madjarskoj u opstini Ozora , selo Dádpuszta i da je sve u svemu veoma veoma dobar festival . Sad ne mogu pricati o stejdzovima , kuhinji , kampovima , aktivnostima kad nisam bio . Normalno mogu prekucati nesto sto sam nasao na netu , mada bez licnog istustva -zero-
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
prvi put mi je bilo suuuper :D

drugi put nismo imali sator gde da postavimo..to je bilo prosle godine valjda..dosli smo dva dana ranije i svejedno smo cekali 3 sata na ulazu..kontam da da se iz godine u godinu sve vise komercijalizuje..

meni je nekako to sad malo prljavo,nije to to..ne znam.. :)

irieman je kacio ocigledno period kad je to sve stvarno valjalo..

stejdzeva ima koliko hoces,stim sto smo mi dosta propustili od ogromne zege brate,dehidratacije i naduvanosti u kampu :D

mozes da ides na joogu,kapueeru..casove kuvanja..meditacije,masaze..

imali su problema sa tus kabinama prosle godine i vodom..ne mozes da stignes na red da se okupas i sipas vodu sto je bilo jebeno strasno xD

mogu i stvarcice neke da se pazare za uspomenu,ali im je uglavnom sve skupo..majice su fazon 40-50e..o sorcevima i pantolama da ne pricam :d ali sam festival bi mogao da se izgura sa 150-200e..uverili smo se u to dva puta...

ima tu pozitivnih ljudi,fino je to iskustvo..ali meni je dosta :)
poceo sam da primecujem neke druge ne tako lepe stvari i smorilo me..

mozda odem nekde drugde..ili se podsetim ozore..ali tek za par godina :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
25.01.2016
59
36
18
Babylon
Jedine prednosti tog festivala, u odnosu na druge, su što je u blizini našeg okruženja te samim time i jeftin i što je dovoljno popularan te je line-up uvijek dobar (iako su headline-ri uglavnom uvijek isti).
Vrijemenom je postao previše velik, a meni se to ne sviđa bez obzira što ima infrastrukturu koja mu dozvoljava da se širi.
Gužve su prevelike, te su samim time i ljudi otuđeniji (ja volim to predit sa time koliko su ljudi upućeni jedni na druge u gradu u odnosu na one u selu, u selu skoro svako svakog zna) te se, po mom mišljenju, na takvim festivalim teže doživi taj pravi festivalski vajb. Uostalom što je festival veči i popularniji veće su i šanse da za njega čuju oni koji, neću reći tu ne poripadaju, no oni koji baš i ne kapiraju celokupnu filozofiju trakvog skupa.
Moj savjet svakom je da pored velikog festivala poput Ozore ili Booma poseti i neki manji festival jer "oni imaju dušu".
Ja se sećam i Ozore na kojoj je bilo i "samo" 5k ljudi kao i onih sa više destina hiljada ljudi, i mogu vam reći da su mi u boljem i lepšem sećanju ostali oni manji.
I za kraj, Ozora je selo, a Dádpuszta je opština ili okrug. A možda i pokrajina, nisam siguran.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
da,nisam hteo mnogo da pametujem..da odvracam ljude..pa sam taj deo izostavio..

nekako je veliki broj ljudi od jednom bas to..otudjen..
uvek sam za da sto vise ljudi vidi nesto sto je dobro..ali brate,nekima stvarno nije mesto..

nema tog vajba,ne osecam se cak ni prijatno..i tako blize i tako dalje..

pre bih sedeo u kampu u sumi nego da prisustvujem stvarima koje mi ne prijaju..

a i ono,hitna pomoc ide svakih 15 min..mislim nije to to,nije bre u tome valjda fora :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hallo

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
https://ozorafestival.eu/

Nekada je buking festivala radila ozbiljna ekipa .To se promenilo ,pa je sin gazde čije je imanje na kome se održava festival preuzeo ceo posao na sebe i od tada Ozora više nije Ozora . Fest je funkcionisao savršeno kada je bilo 10000 ljudi ,godinama je rastao festival a jako malo se ulagalo u infrastrukturu ,tuš kabine ,broj tojtoj klonja itd. Sve u svemu ,kako se iskomercijalizovao fest ,tako je postao lepak za mdma ekipu ,raspale švabe i mađarske lokalce koji barem na vikend dođu da se raspadnu ,da smrde i da se valjaju u blatu . Jednostavno to nije to .
edit
Ajd da dodam još da ekipa koja je nekada organizovala Ozoru organizuje sopstveni festival mislim da se zove Sun

Evo i po koja fotka koju sam našao u arhivi .
Main stage 2008.
Image145.jpg Image171.jpg Chill out stage 2008.
08082008143.jpg
Ozora 2011. (i tada mi je definitivno pukao film sto se guzve tice :) )
Main Stage
IMG_0267.JPG
IMG_0310.JPG
05082011805.jpg

Chill out Stage 2011.
IMG_0283.JPG
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Meni žena išla prošle godine, ja isto trebao al mi se nije dalo, pa ona ošla s frendicama, nisam ja za psihodeliju. Reče mi čak da je jahala konja nekog tamo, bila puna dojmova i blata. Reko glavno da nju nije jahao neki konj, tako da sve pet :D
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ja i frend, staronja jedan moj, idemo i ove godine, lani bio prvi put, došo ranije i bilo sooper dok nije navalila komercijala sa čartera, milijarde, horde, svega.
inače treba doći ranije par dana, i onda imaš i vibe dio, otvorenje, guužvu, i kad ti dopizdi kreneš doma.
 
27.12.2015
32
13
8
28
Nesumnjano da ima i ribica i gljivica :D
Interesuju me online karte , jel neki tezak proces da se dodje do njih ili je kezual. Video sam samo da moram da se registrujem a jos mi je rano da narucujem , pa cisto ako neko zna. I izmedju ostalog kako se dobijaju karte na kucnu adr
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ako budes imao problema za kartom preporucicu ti ja covjeka.. :)
ima i muzike pre otvaranja,pumpui stejdz..idi na line up..

sve ti bre pise na sajtu njihovom,si luuuuud..ovde vec imamo jednog ludog :D

Čvakneš koju gljivicu i netreba ti muzika :D

khm,khm ja sam mislio da se ovde ne spominju ostale zaebancije xD ..khmm,khm..

a ima bre i deep,tech,techno..ima dosta stejdzeva stvarno..
imaju isto neke tribal zaebancije,purnjaju u neke rogove,udare se po bubnjevima..dobra djuska.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
25.01.2016
59
36
18
Babylon
Nesumnjano da ima i ribica i gljivica :D
Interesuju me online karte , jel neki tezak proces da se dodje do njih ili je kezual. Video sam samo da moram da se registrujem a jos mi je rano da narucujem , pa cisto ako neko zna. I izmedju ostalog kako se dobijaju karte na kucnu adr

Ukoliko kartu kupuješ on-line a ne preko ambasadora (mada nisam siguran da li i h i dalje prodaju na ovaj način) ne dobijaš kartu na kučnu adresu več e-ticket putem mejla.
Odštampaš taj papir koji dobiješ i priložiš ga na ulazu uz putovnicu.
 

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
Au...onda stvarno spadam pod veteran....bio 1999 na Sun Eclipse
8187625485_c93f49885d_k.jpg


Tada još nije bilo neke infrasturkture ali je bilo hrpa ljudi (vele 65 000 u tih 7 dana) ja ih nisam brojio :p bilo svega pa i vjenčanja :clap::
odmah na samome startu lijepo sam se zabavio s likom na ulazu-kartama tako ga nafilanog dojmom iskoristio i švercao grupu izraelaca na domestic passporte ;)
upoznao hrpu ljudi no jedna čileanka mi je i dan danas u glavi :sun2:.
Uglavnom događaj za životno pamćenje...za dalje ne znam mada vjerujem da je iskomercijalizirano full vidi se po snimkama svake godine
no ko voli nek izvoli nije daleko i možda se netko i nađe u toj hrpi :thumb:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ako dođete na festival 4 dana ranije imate šta za raditi ako ste u buljari ajri i došli ste na fest na odmor ovo ono, ako idete ko na kirvaj onda vam može puknut film na ulazu.
gore neko pito kad mjuza kreće jel, mjuza dere "kon stan tno", :banana123::skot:::mario:::banana_rasta::razvaljen:::rasta::let:
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Namontiraš šator ,zauzmeš mesto u kampu ,završiš neko duvanje i popališ na Balaton na kupanje :)
Pre povratka na fest obavezno odeš na pravi mađarski gulaš da se napucaš ugljenim hidratima pre nego što kreneš u besomučno partijanje .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fromDisko2Disko

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Meni vam je to sve unazad 10 godina u banani.Nema vise partija kakvi su bili krajem 90 do tamo negdje 2005.Tih godina je vladala ona prava party scena tu kod nas,a ekipa je bila do j.j.!:)
Nakon toga sve je to postalo prekomercijalno,ekipa se izmjenila skroz na skroz.Zalim za tim vremenima,barem ja,neznam sto se dogodilo,mozda godine mozda nesto drugo, al jednostavno nije kao sto je bilo.