Pad kod narudzbe mimoze

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.09.2010
0
1
0
35
Naivno sam narucio preko interneta Mimosu h. i virdiris
Uvjeren sam bio,da posjedovanje tog biljnog materijala nije zabranjeno .
Policija je napravila pretres moje kuce i nista nisu nasli .
Priznao sam da sam narucivao ,ali nisam znao da je ilegalno .
Nisam lud da narucujem zabranjenu drogu preko EMS poste jer svi znaju da pregledavaju pakete jer se nisam bojao zbog naivnosti
Nisam siguran da narucenim biljem moze dobiti droga za konzumiranje .
Navodno su nasli DMT ali mi nisu pokazali dokument i koliki je posto ako ga ima ili ima u tragovima
Ja nisam prije kaznjavan i narucene proizvode nisam dobio ni imao kod sebe jer je zaustavila carina .
U novinam sam prikazan kao teski švercer droge a drogu ni vidio
Lako je tako nasoj policiji skupjat pojene na naivnim mladicima
Kakvu kaznu mogu ocekivat i daljni razvoj situacije :(((((
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Nadam se da ce sve zavrsiti ok :). Koliko si narucivao?
Moras im objasniti za sto bi ti to sluzilo, za prakticiranje svoje duhovnosti a ne za prodaju.
 
19.09.2010
0
1
0
35
"diler" zato su po meni i pretrazili kucu pod sumnjom dilanja
Zar mogu podnjet tuzbu u svrhu dilanja, a nisam nista imao ?
Narucio sam par puta ,kako nije stizalo oni su poslali opet jer nisam dobio i sa njihovim poklonom zbog cekanja .
Dobio sam odvjetnika dodijeljen po službenoj dužnosti
osnovane sumnje na počinjenje zlouporabe opojnih droga nadležnom ODO Rijeka podnosi se kaznena prijava redovnim putem.
Da li to znaci da je pokrenut krivicni postupak ili mora jos odluciti odvjetnik ?
Kolike su kazne ako me osude ?
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
auuu... taman planovi oko mimose, sve savrseno i onda ovo vidim..
kolko si narucio? jer sam vidio da je dost ljudi uzimalo prek neta bez problema.. mislim da tak murja sam bane..
najbolje ti se sa tim dodjeljenim odvjetnikom posavjetovat oko svega.. javi kak sve prolazi
sretno..
 
19.09.2010
0
1
0
35
Mislim da se nakupilo dosta na carini jer sam pokusavao godinu dana
Ne znam tocno jer su slali i vise nego naruceno kao poklon .
Da su me obavjestili da je zadrzano ili ilegalno, ja ne bi vise narucivao .
Oni su cekali vjerovatno da se skupi kolicina na temelju toga su dobili nalog .
Ocekivali su kod mene brdo droge ili labaratoriji ili slicno
Nisam drogeras ili diler jedino se bavim duhovnoscu
Odvjetnik se pitao na temelju cega mene optuzuju, koliko sam ja shvatio nije ozbiljno
Nisu me mogli ni docekat pri preuzimanje poste jer nisam nista dobio .
Nego me je zabrinulo pisanje u novinama.
 
19.09.2010
0
1
0
35
Da ,skupilo se da su se cudili kako sam uporan
Idiot, zabrijo sam malo da ce mi doci bar jednom i nista .
Svaki put sam se uvjeravo da je zadnji ali kako nisam dobio neku obavjest od carine nastavio sam
Sada vidim da sam bio zasljepljen zeljom i najgore od svega nisam ni dobio
Molim vas vase misljenje u vezi kazni ,sto mogu dobiti
 
19.09.2010
0
1
0
35
p.s. za sto mogu ocekivati kazneni postupak ,jer nisam nista imao osim vise pokusaja kupnje
Nisam ilegalno kupio na cesti .
Nisam diler .
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Ne poznajem kazneni zakon nesto previse ali ako ti nisi bio svjestan da je ilegalno, zaustavljeno je na carini i nisi dobio nikakvu obavjest ili upozorenje u vezi s time, nisi prije kaznjavan i nisu ti nasli nista u kuci nakon pretresa ne znam sto ti mogu, tj. za sto te mogu kazniti... pitanje je sto ce stavit kao optuzbu ali jedino sto si ti ucinio je narudzba mimoze za koju nisi bio svjestan da je ilegalna. To sto si vise puta narucio je razlog zasto su ti pretrazili kucu ( jer se vjerojatno cinilo kao da ti hitno treba ) i sad kad nisu nasli nista i situacija je ispala prilicno banalna ( ocekivali su kao sto si rekao da ce ti nac neki labos, pa da mogu paradirat po novinama ) traze nesto da opravdaju svoje postupke. Tako si barem ja to nekako logicki objasnjavam.

Sve u svemu POLICE FAIL bi ja to nazvao i vjerujem da neces imati nikakvih vecih posljedica zbog toga.

Sretno:pat:
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
ilegalna mimoza nisam to cuo, moj lega ih ima dosta u kuci sada jel to ta neznam:S, al ono cak mislim da mu mam to drzi u kalicima i kad god sam kodnjega sere mi da nesmijem dirati^^ a ja naravno pokusavam dotaknut da se spusti onak, ugl sumnjam da ti tu itko ista moze pomoc osim reci koju rijec podrske ti se dogovori sa odvjetnikom i objasni da nisi diler neg ljubitelj prirode^^
 
19.09.2010
0
1
0
35
Ja jos sigurno ne znam jer je to ilegalno .
Jer mi odvjetnik kaze da je to slobodnoj prodaji ali nije specijaliziran u vezi droga .
Nije mu isto jasno zasto su cekali godinu dana da se skupi na carini .
Izgleda da su moje posljike upale u ruke "savjesnom" cariniku koji je to slao u policiju .
Mogli su me na carini obavjestiti ili vratiti posiljatelju sa obavjesti da to ne prelazi nasu granicu i prica gotova .
Ja se ne osjecam krivim i kad su me privodili i radili pretres bio sam totalno smiren .
Zabrinuo sam se kad sam procitao u novinama.
U nasoj ljepoj drzavici u sudstvu ne postoji logike ili pravde , nego čiji si (sin nekoga poznate osobe ) ili koliko novaca imas .
Kod mene ima sin od lokalnog bogatasica koji je ubio djete sa autom pri velikoj brzini i nije odgovarao , a ja mogu zavrsiti u zatvoru zbog mimose koju ni vidio :((((((
Koliko ja znam u Evropskoj Uniji se mimosa hostilits prodaje u kilama bez problema.
Zalosno sto se sve dogada u nasoj drzavi , mi samo gledamo jer mislimo mene nece .
Ali svi mozemo osjetiti nepravdu na svojoj kozi pa cemo se zgrazat .
Neko moze ubiti djete zbog neodgovorne voznje autom, a neki mulac ima 0.01 g trave dobije zatvor i dosje cijeli zivot.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
19.09.2010
0
1
0
35
Na nalogu za pretres pisalo je na temelju Članak 173. 4 st.
Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga,
:((((( uzas 1 do 5 g rome
Sto se podrazumjeva po proizvodnju opojne droge .
labaratoriji i uzgajanje droge ,sta je posjedovanje mimose namjera proizvodnje ?
Molim vas neki odgovor
 

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
To je nevjerojatno koliko je ta policija glupa. Svaka im čast.
Kak mogu uopće dobiti nalog na temelju naručivanja nečeg takvog? Pa evo ja ću naručiti direktno iz nekog web shopa nekome koga mrzim 10 pošiljki, pa će i njemu u kuću.

Bolje bi im bilo da su pustili neku opremu koju si naručio, pričekali mjesec dana i onda (ako bi dobili nalog) u premetačinu.

IDIOTI.

Naivac je napisao(la):
Na nalogu za pretres pisalo je na temelju Članak 173. 4 st.
Tko neovlašteno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga,

Super, ajd reci odvjetniku nek zatraži specifikaciju opreme, materijala i tvari prema tom članku od tužiteljstva i onda nek usporede sa onim što su tebi našli. Braniš se slobode, trajat će godinu-dvije, žali se svaki put kad nešto stave kao dokaz a nije specificirano u zakonu. U sudnici nemoj govoriti dok te se ne pita nego uvijek zatraži riječ od suca/sutkinje.
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
pozdrav svima .Naivac evo ovako ja te necu tjesiti jer mislim da je situacija ozbiljna.prva tvoja greska je bila sto si im rekao da je to tvoje i od tuda krece istraga .naravno da su cekali da se skupi . nazalost percepcija zakona je takva kakva je to sto si ti naivan mozes podjeliti s nama i sa svojom obitelji zakon tu rijec nerazumije.moj savjet je da uzmes ozbiljnijeg odvjetnika.a mi cemo i dalje traziti gdje su zandari pogresili a gdje ne oni ce svejedno" raditi"svoj posao i nece nista promjeniti ma koliko mi pisali o tome.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni je to glupost. Jer mogu ja sad na komsijinu adresu narucivat sta god pozelim i da covjek padne a da nema pojma sta se desava.

Sad mogu te uganjat preko naplate ali i to se moze zaobici. Ti si vec priznao da si narucivao tako da ne znam. ali znam da je plus to sto nisi licno prihvatio...valjda.
 
12.05.2008
1
0
0
38
malo kasnim sa postom ali sta se desilo na kraju Naivac?....i da li je za Srbiju isto vazi ako neko zna, posto ne mogu da nadjem nigde spisak supstanci i jedninjenja koji su zabranjeni...(dmt je tu sigurno,ali i psilocybin je pa su spore legalne) ...
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
terete ga za clanak ko nabavlja! ne nabavio, tako da mu je isto jel mu doslo u ruke ili ne ali vjerujem kada objasni sve kak stoji da ce bilokoji sudac imat razumjevanja