Padanje u nesvjest nakon konzumacije marihuane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.09.2012
2
0
0
30
Evo ovako da krenem, pušim 3 godine, a malo više od pola godine pušim svaki dan i nikad mi se ovako nešto nije dogodilo, jučer sam ja i još troje prijatelja otpušili 2 frule i nakon tog sve ok normalno kao prije, ali nakon kojih 10 minuta mi se počelo vrtiti i zamračilo mi se pred očima, pokušala sam se ustat da odem do kreveta ali sam se samo srušila i ne sjećam se ničeg, samo se sjećam da sam polako dolazila sebi jer sam čula glasove prijatelja i nakon tog sve normalno i ne znam zbog čega mi se to dogodilo jer nikad prije nije..
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ima veze s kvalitetom dima, ...
ali ako kažeš da si redoviti pušač onda mi je čudno... inače ljudi koji su nepušači, čak i oni koji ne puše cigarete, pa kad zapale joint zna se dogoditi da padnu na kratko u nesvijest, bio sam svjedok iste stvari koja mi se dogodila sa prijateljem koji ne puši!

vjerovatno se radi o malo jačoj kvaliteti na koju se niste navikli... možda netko zna bolje objasniti!!! ali realno to nije rijetka situacija!

i što znači da pušiš 3 godine.. meni zvuči kao da pušiš 3 godine svaki dan bez prestanka... normalna je stvar da ti se to desilo ako pušiš samo vikendom, ili tu i tamo zapališ sa frendovima, a druga je stvar ako si rekreativni potrošač...
koliko imaš godina?
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
pad tlaka, trava snizava tlak, u tom slucaju zile pod hladnu vodu i nesto slatko
 
23.09.2012
24
5
0
33
Ja inače sam isto žešći smoker (7-9 god), znao sam do 5 grama sa frendom izčaditi, i to kvalitetne robe, a da mi ništa ne bude.. Ali nedavno mi se desilo da sam nabavio neku kush sortu, nakon čadenja kroz cjelu noć, ujutro oko 5-6h (vikend je bio), kad sam srolao zadnji džox pri spavanju, jednostavno sam se isto tako oduzeo, i morao ići povraćati.. Mnogo mi to čudno, jer znao sam u holandiji dane provoditi u kofešopovima, i trošiti pravo kvalitetnu robu, a da mi se to ne desi... Kao što ovaj više mene kaže, garant tlak....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Tjelesna građa,zdravstveno stanje,konzumiranje još nečega uz dim,alkohol,slabo si jela,pms,jak dim....mada sve to ne bi trebalo u tolikoj mjeri utjecati da se padne u nesvijest.
Pun mjesec:abducted:...ali odi ti do doktora da ti izmjeri tlak.Nije dobro ako padaš u nesvjest.Mada ne postoji overdose kod konzumiranja marihuane,kvalitetan dim može prouzrokovati da se npr. ispovraćaš ili da te paranoja smaže u toj mjeri da misliš da ćeš odapet.
Ali to su rijetke situacije na koje se samo možeš nasmijati kad prođu :)
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
To se i meni ćesto znalo dogoditi,prvih nekoliko mjeseci konzumacije samo sto je moj problem bio u tome što sam se uvijek prije dobro nacugao pa onda pljuga...Tako nacugani ćim sam povukao par dimova odmah mi se poćelo mraćit pred oćima i morao sam odmah ćućnuti i nabiti glavu u koljena na nekoliko sekundi i onda je bilo sve ok,ako nism ćućnuo da si,kako da se izrazim,recimo sredim tlak odmah bi padao dolje.Aj koje su to sprdaćine bile sve dok nisam skuzio da mi ćućanje pomogne i onda svaki put kad bih osjeti da dolazi taj udar,ja u ćućanj,pita me ekipa što radiš a ja sa glavom među koljenima odgovaram-koncentriram se.To se događalo gotovo uvijek kad bi se prvo nalijao pa onda pušio,kad pak sam se prvo nadimio onda sam mogao cugati ko zmaj.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Pao ti je tlak, vjerojatno nisi ništa jela ni pila i naglo si ustala.
Kao šta sama kažeš ,nije ti se prije dogodilo tako nešto, jednostavno se poklopilo stanje u organizmu sa tlakom i šećerom.
Čaša vode i nešto slatko bi rješilo stvar u 5 minuta.
Koji glupi osjećaj kad se počme crnit pred očima i neznaš jel ide black out il ćeš se vratit :)
Znam ja ljude kojima se to dešava i bez da puše pa uvijek ponesem neku voćku viška za njih.

PS
mislia sam da ti nije još nitko odgovorio jer sam tek sad skužia novi sistem za postove po forumu, uglavnom rekli su ti ljudi koja je priča otprilike
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Evo ti stručni odgovor. Laičkom terminologiom to se naziva "crnjak". Naime prilikom konzumacije vutre ili duhanskih proizvoda sužavaju ti se krvne žile i sad recimo sijediš s ekipom i pljugate sat, dva, ideš se ustati i nakon par sekundi dolazi do magljenja vida i totalnog zacnjenja a u gorim slučajevima i do tutnjanja u ušima(nešt poput vlaka kad zatutnji) i tiranja nakon čega dolazi do nesvjestice odnosno pada. Razlog tome ti je kao što sam naveo sužavanje krvnih žila i sporiji protok krvi u mozak jel kad se naglo ustaneš nakon dužeg sjedenja krv ti počinje pumpati u mozak kako bi ti se tlakovi izjednačili, ali kod pušača nastaje problem da se krvne žile suze, oslabi protok krvi i kod ustajanja krv nestigne na vrijeme dopumpati do mozga i mozak ti ostaje bez krvi usljed čega dolazi do "crnjaka" i gore navedenih posljedica. Takve stvari se najčešće dešavaju pušačima i slabije građenim ljudima i ljudima slabijeg imuniteta, ali ti ovisi i koliko si jeo-la taj dan. Ima i iznimaka tako da se zna nekad dogoditi i osobama koje su u "formi" da se tako izrazim. To ti nije nešt strašno i može se dogoditi svakome pa i ljudima poput mene koji konzumiram vutru već 16 godina svakodnevno. Što vutra bolje šljaka to ti i više utiče na krvožilni sustav i samim time su ti i krvne žile više sužene i oslabljeniji ti je protok krvi. To se svakako može riješiti na način da se polagano ustaješ kako bi se tlakovi lagano izjednačili ili prilikom kad osjetiš da će te klepiti "crnjak" samo čučneš i za tren će ti se izbistriti vid i vratiti u normalu. Meni se znalo to dogoditi par puta, pa čak i kad nisam bio naduvan, jednostavno pri naglom ustajanju ali nakon što sam se posavjetovao sa mojom sestrom koja je po zanimanju neurolog i koja mi je objasnila kako te stvari funkcioniraju i kako ih spriječiti (čučneš kad osjetiš i opreznije se ustaješ) i od tada se nisam više rušio jel sam na vrijeme reagirao i to spriječio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jingjang

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Been there done that. Od kad mi se desilo prakticiram kad stignem piti kavu uz pljugu i nema problema. Ima dana kada se potrefe tlak u zraku i tlak krvi koji padne od vutre, puls poraste ali bez dovoljne kompenzacije. Ljuljneš, digneš se i to je to. Umrijet nećeš, samo je osjećaj gadan. Ako ne piješ kavu, red bull ili tako nešta. Indijski crni čaj.
 
30.09.2012
2
0
0
30
SiD imam 19 godina :)
i taj dan normalno sam jela i nisam pila ništ alkoholno ni niš tak da ono prečudno mi bilo zašt se to desilo..
Hvala svima na odgovorima i mislila sam da ima veze s tlakom, a slično se dogodilo i frendici kojoj se isto to dogodilo sam što se i trest još počela i ono nikad nismo skužli zbog čeg je to na kraju bilo
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
jesam je napisao(la):
pad tlaka, trava snizava tlak, u tom slucaju zile pod hladnu vodu i nesto slatko

Ovo podpisujem......totalno! moja Ruzica bas zbog toga neduva...a ja sretan ko papagaj, kad macak dobije batina...
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
i nizak pritisak je nesto uz sta naviknes da zivis, caj od ruzmarina je tu spas, ili ekstrakt ruzmarina, par kapi ujutro u casi vode, da se podigne sistem
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.668
163
možeš li molim te razjasnit to -čaj od ružmarina-ili extrakt ??? -pa koji je to kao1.okus2.korist??????????
ne kužim ???????
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
izmedju ostalog ruzmarin jaca cirkulaciju i u praksi se pokazao kao dobar podizac pritiska ujutro. caj se skuva kao i svaki drugi, kasicicu suvog ruzmarina se prelije sa 250ml vrele vode (preporucuje se da odstoji koji minut posle kljucanja, kao za zeleni caj), posle par minuta precedis i to je to. ukus nije neka divota sto se mene tice, a to je stvar svakog pojedinca. ekstrakt ruzmarina se pravi sa alkoholom - sigurno postoji na guglu recept za to, a i za sve ovo sto sam dosad napisala. srecno smaracu sa upitnicima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito
28.10.2012
17
2
0
49
Eh organizam nekada treba malo i odmora mozda? Neko bi reko presaugalo se kao u fiatu 750 prije. Licno su mi se desile mucnine, dva ili tri puta, ali to je je bilo prije dvadesetak godina. Mozda malo i mi shokiramo sebe pa tijelo reaguje nekada nekontrolisano. U tom slucaju dobro je imati nekog kraj sebe, prepadne se covjek opet. Strah covjeka u tom slucaju jos doda ulja na vatru. Znam prijatelja koji isto su imali situacije, koji su govorili majko mila samo da ovo prodje. Ma i ja sam to isto govorio tada, al eto prezivih. Ma iz ovog ugla sada u ovom vremenu saznanja drugaciji je pogled na sve to :). Sada nam dobro dodje kao zabava da se sjetimo tih starih dobrih dana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: regularan
21.03.2015
12
18
3
Germanija
Ja sam sinoc pala u sred diskoteke na pod. 20 sekundi je trajalo sve,pričaju mi. Kod kuće sam popila 3 jegera pa pre diskoteke izdzorale jedan,popile dva dzin-tonika ,bilo je dosadno i mi izasle da zapalimo jos jedan dzouz. Ušla sam unutra i vise se ničega ne sećam. Nikad mi se ovo nije desilo ,ali znam da je mešavina svega-za veceru sam pojela bananu +nisam za diskoteke i gusilo me je,nisam imala vazduha +alkohol (mrzim ga zapravo)+ovaj drugi dzouz me je patosirao. Moja sestra se usrala od straha a ja kontam da su svi mislili tamo da sam neka narkomanka.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Hoce to, pogotovo onima koji nisu naviknuti na travu i alkohol. Najgore je prvo alkohol onda pljuga. Prvo pljuga pa alkohol, to je vec druga prica. Znam dosta ljudi koji inace ne puse, pa se ohrabre ako popiju koju casicu vise i zapale ako su u drustvu koje pusi. Vecinom im se zgadi jer im je zlo, umjesto da zaple na trijezno ko normalni ljudi. :)
 
21.03.2015
12
18
3
Germanija
Ma rekla sam ja sestri jos dok smo polazile ka tamo da ni nismo za prostorije pune dima u svakakvih figura koje nas samo tumbaju sa jedne na drugu stranu,al dobro. Ja sam jos par puta kombinovala alkohol i granje,ali to je bilo PRe 6-7 godina... Sve u svemu,nekako sam mislila da to nije ništa i da će mi viti lepo.Ćorak! Rekla sam sestri da ne krivi travu,već mene. Trava ništa tu nije kriva..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sta se sikiriki, pao joj pritisak i zbog toga se pogubila. Dogodi se koji put, jako rjetko. Teško će se to ponovit.
Može slobodno pusit vutru.