Pade sve u vodu a tek mi je 24 :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.11.2014
2
23
3
StokaGodine je napisao(la):
Meni je deckov post zvucao kao vapaj upomoc zbunjene mlade osobe..
Bio je tu veceras i nije reagirao mozda se prepao..
I meni ceo post zvuci bas kao vapaj i nije vazno sta je uzrok vazno je bar lepom reci podrske pokazati razumevanje.

green menn je napisao(la):
Pade sve u vodu .............jel imao netko slicnih iskustava,zanima me dali je to prolazna faza
Imao ih je svatko ziv.
Svako iz ili zbog nekih razloga.
Ono sto je bitno iskoristiti trenutak upravo taj u kome si sada ti i odupreti se. Promeniti ono sto mozes sam. Cim otvoris oci pravac pod tus, pojedi nesto i za pocetak ucini neko dobro delo za druge, pokreni se, iznenadi sebe svojom promenom i odlukom da uradis nesto skockaj sebe, svoju sobu, trci..blejanje u plafon i monitor nece ti pomoci...Podigni se sam ako se da ako ne uvek ima ko ce ti pripomoci. Nije bed otoci kod psihica i otvoriti dusu...tu je problem, a ne u dimu.
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Ljudi stanite malo. Kakav psihić, kakav job. Covjek je izgubljen. Pustinjak je sve jako lijepo napisao pa cu samo dodati jos par rijeci.

Covjek kaze da je dotakao dno zivota, nema cilja i nema smisla, ne vidi se u buducnosti. Zamislite se u takvoj situaciji. Po meni nesto najgore, kada sam sebe smatras niškoristi.
Zasto se smatras niškoristi? Sigurno nije zbog trave, stvar je mnogo dublja. Mozes ti naci i posao i djevojku i ici kod psihica i sta ja znam sta sve ne, ali ako TI nisi zadovoljan sobom badava ti je sve to.
Kao što pustinjak kaže, svatko zivi u svojoj kozi i svatko je individua. Ljudi imaju, svatko svoj, drugaciji pogled na zivot i razlicita ocekivanja od zivota. Dakle, nije bitno je li netko doktor ili coban koji cuva ovce jer dokle god su cobanu svjez zrak, sloboda kretanja, prizori udaljenih horizonata i osjecaj beskrajnosti ljepsi i drazi od novaca koje doktor ima tada je on sretan, a doktor je sretan sto spasava zivote i lagodno zivi od toga.

Za ovo sa drustvom te u potpunosti razumijem jer i kod mene je takva situacija. Ljudi iz moga kvarta, moji "prijatelji", svi puse i sve se vrti oko trave. Ekipa nece izaci van ako se nema sta za pusit. Kao da je to neko natjecanje koji ce vise trave za zivota ispusiti. A ja volim izac van, samo da se porazgovaram, da se prosecem, vidim sta ima novog. I tako sam ja skuzio da u biti u kvartu nemam pravih prijatelja vec samo ekipu s kojom idem zapalit. A znamo se od osnovne škole. Žalosno...
Stvari su se promjenile od srednje i imam osjecaj kao da sam i sam upao u neku kolotecinu zivota gdje mi se sve vrti u krug, sve se ponavlja, a nista novo ne dolazi. I neda mi se, stvarno mi se vise ne da na taj nacin zivjeti, ali ne mogu to nikako promjeniti. Ili mogu? Prije mi se zivot svodio na školu preko tjedna, navecer da odem zapaliti, a za vikend van i tjerat zajebanciju. Nije da je sad nesto drugacije, jos zivim na maminoj cici, doma, ne placama rezije, uvijek mi je sve cisto i imam za pojest, studiram i jos uvijek pusim s istim tim "prijateljima" . Želim reci da se i nije bas previse toga promjenilo u mojoj sredini, ali drustvo i trava su ostali isti i nisu se pomaknuli s mjesta. Imam osjecaj da mi je vecer i ta frula s ekipom s kojom pusim, a od koje se sve više i više zelim maknuti (ekipe ne frule) vrhunac dana. Ne želim da je tako, a opet me to veseli, ta vecer.

Neda mi se više družiti s tim ljudima jer nemamo bas previse zajednickih tema sem vutre i sve je postalo nekako umjetno. Pojavili su se i klanovi. Svako gleda na svoju guzicu i kako ce on bolje proc. A to su ljudi s kojima sam proveo najvise vremena, s kojima sam zapalio prvi joint, prvi put auto vozio ,prvi put pio, tuko se i fuko. I kako da ja to bacim samo tako. Nemam druge ekipe osim njih a vise ne zelim biti tamo. Bojim se promjene, trebao bih se maknuti od njih za svoje dobro, ali onda cu ostati sam. Imam jos frendova ali jedno su oni, a drugo je kvart. Mislim da je trava tu izmedju ostalog odigrala vrlo vaznu ulogu, jer odkad smo poceli, nismo stajali... Nekad se zapitam kako bi se stvari odvijale da nismo uzeli prvi paket. Odkad je usla u nase zivote, ostala je u sredistu pozornosti. Tko god kaze da ne stvara ovisnost laze samoga sebe, jer ona to radi i to na nacin da si uvijek svjestan da je tu i da ju mozes konzumirati ako zelis. Neki nacin bjega. Tih 2 sata su tvoje vrijeme a kako i pjesma kaze "Everybody needs some time on their own". I to je dobro! Nije dobro sto je ona centar.

Rekao sam ne mogu to nikako promjeniti, pa se opet zapitao mogu li? Mogu da. Sve je na meni. Stvari nece same past sa neba i posloziti se na svoja mjesta. Sjecam se sta mi je razrednik bio rekao jednom prilikom i bas sam osjetio da te rjeci imaju svoju tezinu. Oslovio me imenom i reko mi "nitko nam nece pomoci ako ne pomognemo sami sebi ". Cesto se sjetim tih rjeci..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
zlo&oʞɐdoɐu je napisao(la):
@Papa Romeo
Tko mu sudi?


Ti možda?
Nemoj brkati uvidjajnost sa osudom. Iz napisanog se moze zakljuciti da je psihicki klonuo, ali to nije za osudjivanje, niti su ovisnici o kocki pichkice, oni su bolesnici.

"zlo&oʞɐdoɐu
Kocka kažeš izaziva ovisnost? Još jedna glupost! Izgovor za pichkice koje ne znaju izgubiti!"

Sta nam kaze clan 9. pravilnika?

?9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
Šta god da radite, ne pokušavajte da ispravite bilo koga, osim ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba greši. Protiv takvih postupaka, koji su čest uzrok besmislenih svađa po forumima, moraju se boriti moderatori, ali i sami korisnici foruma moraju biti obazrivi prilikom svog izražavanja! Ukoliko niste potpuno sigurni da li neko greši, bolje zatražite od te osobe da objasni svoje mišljenje ili rešenje problema. Zbog prazne priče je moguće da će ljudi sa foruma početi da Vas gledaju sa podozrenjem i da ignorišu Vaša pitanja, ukoliko ne budete delovali dovoljno ozbiljno. Ne volimo šarlatane!?

:p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
green ne beri brige ima i puno puno gorih stvari u zivotu...glavno da si ti svjestan toga.....dosao do dna kazes...e pa sad ti je pravo vrijeme da krenes plivat prema vrhu...sve dode i prode...htio sam reci samo dug je zivot jos pred tobom...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Dotak'o sam Dno zivota :D
Ček' malo ... to je ona od tome zdravkovića :D

Da bi čovjek sagledao sebe mora pogledati uokolo sebe.
Slijepi,nemoćni,invalidi,bolesni,familije bez primanja.gladni,poplavljeni,... da ne nabrajam dalje.
A ja sjedim i purnjam po cijeli dan pa mi loše od trave.

Joj,djeco djeco :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Papa Romeo je napisao(la):
Nemoj brkati uvidjajnost sa osudom. Iz napisanog se moze zakljuciti da je psihicki klonuo, ali to nije za osudjivanje, niti su ovisnici o kocki pichkice, oni su bolesnici.

Ne brkam ja, nego ti!
Ne nisu bolesnici, stojim iza svoje tvrdnje, a ti ako si se našao prozvanim... eto, razmisli si još malo o tome.
To citiraš pravilnik sebi ili meni?
Ti si Papa provokator i meni je dosta tvojih provokacija. Prošli put kad si me provocirao, bio si manje oprezan nego sada, ali ja ne zaboravljam.
Gotovo u svakoj temi u kojoj ostaviš svoj trag si kontra svih i "najpametniji si"! Želiš li ti biti dio ovog kolektiva ili ne? Ako želiš, gledaj da se i ponašaš tako, a ne uvijek svima kontrirati. Ostalima je to možda duhovito, ali meni nije.

Ovo je otišlo u off topic. Cilj komentara je pokušati pomoći čovjeku, a pomoć može doći u vidu kritike, jer nije svaka kritika destruktivna. Barem nebi trebala biti.

@CIKABAJA75
...drazi od novaca koje doktor ima tada je on sretan, a doktor je sretan sto spasava zivote i lagodno zivi od toga.
U državi u kojoj ja živim, doktori koji spašavaju živote nemaju baš para :icon_lol: Trovači poput onog Sakomana da, ali pravi doktori ne :)

Inaće, sve pet ;)
Slažem se da od psihića nikakve koristi u ovom slućaju. Vjerojatno bi ga nakljuko nekim tabletama da ga "skine sa trave". Ali razgovor bi dobro došao. Iskren razgovor u četiri oka je nešto što se sve manje cijeni. Hebeš ti sve ovo piskaranje po forumu, nije to to. Znam ja ljude kojima je i dobra šamarčina pomogla, tako da ono... :icon_lol:

Ja ću se povući iz ove rasprave jer sam rekao što sam imao, a bojim se da bi moglo otići predaleko po pitanju off topica.
Sada samo čekam dojmove autora teme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75 and CilI

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
mozhda bi najjednostavnije i najbrzhe rjeshenje za njega bilo da se pokupi iz svog grada-okoline..ode na 10tak dana do nekakve rodbine..malo da se restarta.
+ kada bi to josh bilo neko selo gdje bi mogao i pomochi-fizichka aktivnost+zdrav san..mozhda prochitao neshto vishe od listicha iz kladionice...

svi znamo takve-mlade ljude iz kvarta-koje srechemo od dana kada su doshli na ovaj svijet..vech od njihove 5-8god.mozhesh skontati tko che u koju briju zabrijati..a sa 16-18god..dolazi potvrda u obliku pit bulla/staforda..obrijane glave..pa neki auto od muljaza..itd..itd..itd..
sa 24-25 se neki trgnu i skontaju gdje su i kako su se tu nashli..vide svoje kolege koji su pozavrshavali fakultete..zasnovali obitelji ..a njima je ostao stari pit bull i prijatelji koji bi ih prodali za 20€ ..i...gle chuda..padaju u depresije..nezadovoljstvo..panika pochne lagano..neki osjete i sram zbog svojih gluposti..itd..
hebiga.to je dio odrastanja...ako si se do 24-25ponashao kao neozbiljno derishte..jasno da chesh odrastanje dozhivjeti neshto kasnije..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
zlo&oʞɐdoɐu je napisao(la):
Ne brkam ja, nego ti!
Ne nisu bolesnici, stojim iza svoje tvrdnje, a ti ako si se našao prozvanim... eto, razmisli si još malo o tome.
To citiraš pravilnik sebi ili meni?
Ti si Papa provokator i meni je dosta tvojih provokacija. Prošli put kad si me provocirao, bio si manje oprezan nego sada, ali ja ne zaboravljam.
Gotovo u svakoj temi u kojoj ostaviš svoj trag si kontra svih i "najpametniji si"! Želiš li ti biti dio ovog kolektiva ili ne? Ako želiš, gledaj da se i ponašaš tako, a ne uvijek svima kontrirati. Ostalima je to možda duhovito, ali meni nije.

Nije lijepo spamati temu, ali, posto se obracas meni moram ti i odgovoriti.
Zivis u skladu sa svojim uvjerenjima i nemam nista protiv toga, zivi. Isto tako i ja imam svoja uvjerenja koja iznosim na forumu i ne ocekujem da me neko razumije ko to nije u stanju, ali prijatelju daleko je to od provociranja. Ako smatras da imam namjeru tebe provocirati, onda sebi dajes previse znacenja.

Pravilnik sam tebi citirao jer tvrdis da je nesto sto sam napisao glupost, a osim svog pogresnog uvjerenja nemas nikakvih argumenata.

Diskutovanje nije provociranje, a neslaganje sa drugim misljenjima nije zabranjeno ni jednim clanom pravilnika, kojeg se trudim postovati, pa ne zamjerite ako u nekom momentu omanem kao sto je to sada slucaj, jer ova konverzacija izmedju tebe i mene nema nikakvog smisla, a nije da volim raditi nesto besmisleno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: botanicarsamja

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Rekoh da ću se povući, ali ipak ću ti napisati ovo.
Gdje su tvoji argumenti? Ti tvrdiš iz svojih uvjerenja da je kocka ovisnost i bolest, ja iz svojih da nije. Ako se o kocki može bit ovisan toliko da je to zaista bolest, onda smo svi bolesni, jer svi smo na nešto "slabi". Onda nek vutra ostane ilegalna, jer po tvojem uvjerenju je i to bolest i ovisnost.
Pošto ovisnike o nekim drugim tvarima nisam sreo, mogu reći samo da priznajem ovisnost o alkoholu, jer toga sam se nagledao podosta. Nikotin se ostavlja s lakoćom, tako da ni to ne priznajem...
Sad se stvarno povlaćim, a ti piši brate mili koliko hoćeš. Ja sam i tako nevažan, pa se neću pravit važan :icon_rolleyes:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ajde smirite tenzije. Opušteno.

Ako čovjek nema samokontrole, uvidzaj u svoj život bez laži i preteriva u konkretnim
radnjama to ne valja. Tada život ide nizbrdo i teško je zakočiti. Nismo svi isti i
ne odazivamo se jednako.

Kritike jesu dobre dok ne prodzu granicu /drugog pisca u temi staviti u situaciju,
ja sam pametan a ti nisi / i pretvore se na ličnu osnovu.
Tada ni to ne valja.

Autor ima probleme i to, da je otvorio temu je korak napred u
smislu zavedanja, da ima problem. Kako ce to riješiti je na njemu. Sve ovisnosti so v
glavi. Ako tamo sam ne slozis kako treba, da, tada je to problem.


Ako napišes svoje mišljenje, to ne znaci, da hoćeš nekog staviti u nista ili ga uvrijediti.
Istina jeste, da neki ne znaju pravilno u potrebiti rijeci i dosta puta ti se pisanje
potom pretvara u vredzanje. Ni to ne valja.

Sta je zaključak svega napisanog u ovoj temi.

Autor se mora uzeti u ruke i dovesti život u neki smisao gdje ce pronaci sam sebe
i proraditi na ličnoj samokontroli, jer samo pomilovanjene ne vodi nikamo.
Treba dignuti guz.icu i promijeniti stvari /navike / sto ne valjaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

Gagiba

Aktivan Član
Хехехе ето подиже се тензија!! :)

Бре људи, дечко се сморио од превише траве а премало обавеза!! Није ни први ни последњи коме се то десило. Чак верујем да је већина активних пушача канабиса пролазила кроз исте или сличне фазе.

Канабис је попут никотина или алкохола незахвалан приликом неконтролисаног конзумирања.
На почетку се канабис узима да би се индуковао осећај среће. Ако конзумирање постане свакодневно-целодневно неминовно се уђе у фазу у коме се вутра узима да би се човек осећао нормално.

Решење. (Ако може какав посао или радна обавза, идеала) Привремена апстиненција, трчање, пливање, бицикла, да се потроши повремено каква згоднија девојцича и то је то. Јасно као дан!!

translate:
Hehehe eto podiže se tenzija!! :)

Bre ljudi, dečko se smorio od previše trave a premalo obaveza!! Nije ni prvi ni poslednji kome se to desilo. Čak verujem da je većina aktivnih pušača kanabisa prolazila kroz iste ili slične faze.

Kanabis je poput nikotina ili alkohola nezahvalan prilikom nekontrolisanog konzumiranja.
Na početku se kanabis uzima da bi se indukovao osećaj sreće. Ako konzumiranje postane svakodnevno-celodnevno neminovno se uđe u fazu u kome se vutra uzima da bi se čovek osećao normalno.

Rešenje. (Ako može kakav posao ili radna obavza, ideala) Privremena apstinencija, trčanje, plivanje, bicikla, da se potroši povremeno kakva zgodnija devojciča i to je to. Jasno kao dan!!
Upss...Ode post na cirilici, ali nema ni veze, sustina je jasna. Sve je to prolazni trenutak. Lako se izlazi is svega toga... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.