Pametna brojila - kraj unutrašnjeg uzgajanja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.11.2015
59
143
33
smart-meter.jpg

Možda ste već negdje po netu pročitali da je HEP uveo pametna brojila za struju u pokusnih 6.000 kućanstava pravdajući to obavezom koju nalaže Europska unija,isto tako reklamira da će računi za struju sa ugrađenim takvim brojilima biti manji.
Smart Meter je uređaj koji bilježi upotrebu električne energije i šalje prikupljene podatke u centralu u realnom vremenu.Ne prikuplja podatke pa šalje,recimo jednom dnevno već pulsirajućom radiofrekvencijom (EMF/RF) non-stop komunicira sa baznom stanicom i sa drugim smart meter-ima u susjedstvu stvarajući tkz."pametnu mrežu".
Prvi problem je kombinirani utjecaj elektromagnetne i radio frekvencije koja je dokazano štetna za ljudski organizam,pogotovo za djecu i njihov mozak koji apsorbira veće količine takvog zračenja nego odrasli.Neke od nuspojava su glavobolje,nervoza,razdražljivost,depresija itd.kod dijela ljudi kojima su SM-ovi ugrađeni ili kod njihovih susjeda koji nemaju ugrađen SM u svom objektu.
SM komunicira dvosmjerno,znači da vam u bilo kojem trenutku netko iz centrale može isključiti struju,također imaju podatke o tome koji aparati i u kojem vremenskom razdoblju rade u vašem kučanstvu putem jednog malog DSP(Digital Signal Procesing) čipa koji putem različitih frekvencija signala uključenih uređaja prepoznaje o kojem je uređaju riječ.
Još jedna bitna stavka je da nije dokazana manja potrošnja struje već samo veća kontrola ljudi.Zaboravite na kamere i "Big Brother"putem vide nadzora,to je mala bebe za kontrolu putem električne energije.
Uz sve ovo postoji još jedan veliki problem za sve nas hortikulturno osvještene.
Do sad vam je valjda jasno zašto sam se odlučio napisati ovaj tekst,naravno zbog naših dragih lampica koje sjaje po raznim šatorima i home made box-evima.
Zamislite da netko ima uvid da npr.vaša potrošnja skače za 600W 18 sati dnevno?
Ne mora to biti toliko izraženo kao recimo HPS lampa,ali bilo kakav režim povečanja struje,pa i za 100 ili 200W u točno određenom vremenskom periodu koji se ponavlja svaki dan je jasan pokazatelj na što trošite struju.Ovo trenutno vrijedi za HR,ali nažalost brzo će pokucati i na vrata u susjedstvu.
Ovaj video odlično prikazuje sistem rada SM-a,nadam se da vas nisam previše izbedirao sa ovim tekstom.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and xcx

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Nikog ne puštat u kuću i ne nosit vani... sumnjam da mogu na temelju uzorka potrošnje struje dobit nalog, ako do sada nisi kažnjavan. Ali svejedno teški pain in the ass...

Da li se može to odbit na temelju utjecaja na zdravlje iako ne znam da li postoje čvrsti dokazi da utjeće loše. Iako sigurno utjeće i utjecat će dok se tijela ne prilagode ali zato treba dugo godina. Mi smo kao čovječanstvo u jako malom vremenskom periodu izmjenili možemo reći elekromagnetski ekosustav tako da posljedice pokušaja prilagodbe ćemo itekako osjetit.

Kad dođu na vrata i ti otvoriš napušen skroz i oni te pitaju zašto potrošnja skaće 18 h na dan 600 w?ti kažeš..
Znam ljudi da vama ovo zvuči kao da se događa uzgoj u mojemu domu, ali prava istina je da imam dildo od 600w i koristim ga svaki dan 16 sati, a i zato i izgledam ovako razjebano. Hvala, ugodno popodne...:vozdra:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ok je tvoja zabrinutost al nije to toliko strasno koliko izgleda pa cijela EU ima ta brojila i ljudi opet growaju tako da bez panike njih ne zanima na sta ti trosis struju dok god placas racun a prednost tog brojila je da te iskljuce iz centrale bez slanja ljudi na teren
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
zasto bi te kompanija prijavila ako radi tvog uzgoja njima naplata skace za 600W mjesecno, nebi me iznenadilo da ti dode poklon lampa jedan dan od 1000W XD

dok ti uredno placas sve je uredu, samo ako pokusas krast onda dolaze problemi.
a vec su hakirana neka od pametnih brojila,tako da na kraju mjeseca posalju signal da si potrosio 0 struje haha,( ovo su njemci napravili)
i ima neka fora sa elektro sokerom da resetujes brojila i tako... ima ih dosta
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba
04.04.2014
267
230
43
Na osnovu svog dosadasnjeg iskustva, ova vest (kao mogucnost) me je toliko potresla da su mi gace spale od drhtanja. Naime, mi u svom domacinstvu vec godinama imamo konstantno visoku potrosnju struje. Pokusali smo sami da utvrdimo uzrok, ali bezuspesno. Zatim smo pokusali da to resimo sa elektro distribucijom i kao odgovor od njih smo dobili izjavu da njih zanima samo sta se desava od njih do naseg strujomera, a sta se desava dalje iza strujomera nije njihova stvar, da to njih ne zanima jer ne spada u njihovu nadleznost odnosno da sami moramo da angazujemo licenciranog elektricara koji ce pokusati da utvrdi razlog tako visoke potrosnje. Tako da...samo opusteno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ovakva brojila predstave kao neophodno tehnološko unapređenje. I kada ujaku nameste posao tendera, sestri posao marketinga, tetki posao nabavke brojila, bratu posao ugradnje, ostale rođake zaposle po komisijama, nezavisnim telima, stručnim odborima vezanim za brojila, i sve to po nerealnim cenama, nikoga neće briga ko troši tu struju.

A i današnji računari troše dosta struje, posebno gejmerski i oni Bitcoin mineri.
 
29.11.2015
59
143
33
Ma naslov je više tu da se malo zamislimo i da potakne svakog od nas da malo istraži tu problematiku samostalno jer ima na netu dosta toga napisanog.
U europi je još prilično u fazi ispitivanja,čak i u onim zemljama koje su već donijele zakone o uvođenju ove tehnologije.Ima po americi dosta growera koji uzgajaju i imaju SM-ove ugrađene,ali ima i slučajeva gdje je policija upadala ljudima u domove na osnovi podataka sa SM-ova.Liku su upali jer su mislili da uzgaja,a onda se ispostavilo da ima servere u podrumu...Jedan provider struje u SAD-u je izjavio da su skupili stotine adresa sa sumnjivim izbojima struje i da samo čekaju da završi pokusni period da ih pošalju policiji na daljnu obradu.Znam da je to sve "preko bare" i da se ne mora odnositi direktno na nas,ali bolje je biti informiran i znati o čemu se radi a možda i imati spremno neko riješenje prije nego što dođe do ugradnje ovog zla u naše domove.Problem sa uzgajanjem je samo jedan mali dio puno većeg problema sa SM-ovima.Neke države (USA) su donijele zakone kojima svi smart uređaji koje koristimo (Smart TV,frižideri itd.)moraju biti kompatibilni i otključani za komunikaciju sa tim govnom.
Meni je najgora stvar što je u mogućnosti recimo razlikovati fen od kalorifera,znači podatci o vašim navikama kad što i koliko koristite će moći prodavati kao što to npr.google radi sa našim navikama koje imamo na netu.I to je najbanalniji primjer zloupotrebe naših životnih navika koje će biti dostupne svatkome tko je voljan platiti za njih.Ponavljam,ne možda sljedeće godine ali za 5 ili 6 najvjerojatnije da.
 
Poslednja izmena: