Pancakes aka Palacinke!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Volite li da jedete palacinke?

  • Da,obozavam jesti palacinke

    Votes: 3 8,1%
  • Ne,ne svidja mi se ukus palacinka

    Votes: 34 91,9%
  • Nisu nista posebno...ali jedem ih...

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    37

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
@Genjo to je jedna biljka koja raste tu po primorju, slicno tresnji samo su plodovi malo veci i kiselkasti, babe od toga rade odlican domaci pekmez :icon_smile: Okusom nesto kao pekmez od sljiva, ali meni osobno bolji :icon_smile:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ne, nisu mušmule... Nemam niti jednu bolju sliku, niti mogu naci na netu, evo ova ako nesto shvatite... Ovo je screenshot iz filmica sa mobitela u kojem sam ljetos snimao svoj vrt :icon_smile:
vlcsnap28450av4.jpg
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
a to u svakom djelu hrvatske a i svake drzave postoje neke vrste voca kojih nema u drugom djelu, recimo kod nas imaju recimo zerdalije i ringlovi (od zerdalija bude dobar pekmez ) ali oboje je najbolje jesti ravno s drveta kad uzreli, ali u svakom slucaju palacinke su bolje!palacinke su najbolje!!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Brate palacinke su veoma popularne...Imam jednog ortaka koji mekike(przenice) zove debele palacinke...nema smisla...
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Obozavam palacinke vise slane a slatke manje(mesavina nikako).

A ljudi za mene je bilo otkrovenje kada sam saznala jednu extra foru, kako da palacinke

budu duplo ukusnije nego sto su sada!!!!!

E verujte mi vredi probati. dakle sve sto trebate da uradite jeste da umesto 6 kasika psenicnog brasna u smesu umutite 6 KASIKA SOJINOG BRASNA.
Hrskavost i ukus su za mene neuporedivo bolji,prosto da nepoverujes!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja ih radim sa integralnim brasnom! Nemjerljivo su mi ukusnije, a nakon 10 komada nemas filing da si pojeo hrpu kamenja kao kada ih radim sa obicnim brasnom!!

Hvala za tip.. isprobat cu i sojino jedan dan :hehe:
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
hehe,znaju hedonisti :)
idu sve kombinacije,pekmez,namazi,topljena cokolada,sladoledi,vocni jogurti,voce(preferiram slatke)...
najbolje mi cimeta,vanilin secera,i ruma u smjesu,tanke fino ,natrpat nutele/linolade komadice banane ili jagode, pa fino smotat,polit sa jos ruma,te fino zapalit (flambirano)!1
mmmm .. njam njam.... kontam danas ce fasovat!
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Ahh, ja sam jedanput ljepo smazao 20 palacinka s nutelom, poslije je to izaslo van zbog velikih doza alkohola i nekoliko dimova...