Pao covijek sa stabljikama??? Ko mu sta moze!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.10.2010
8
1
0
45
Citam u novinama da je pao lik sa 168 stabljika i cijelim sistemom za growanje. Mene sad zanima, obzirom da su stabljike bile male, dali njemu policija moze ista obzirom da svi znamo da dok se biljka ne prebaci u cvijetanje, nema thc-a, sto znaci nema ni droge, zbog koje bi bio kaznjen, Dali ima neko pametan pa da objasni, dali ce momak nadrljat ili je policija malo uranila i prerano ga zaskocila?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ivek14595
06.06.2010
43
1
0
37
Ma nema to veze - njima zakon predviđa da je oprema te stabljike jednako dobro zaplijeniti kao i masne hedove,pa će tako taj jaro završit u čuzi na neodređeno - pošto se zakoni mijenjaju kako vitar puše - vjerovatno će bit vani za godinu dvije.
 
28.10.2010
8
1
0
45
Bez obzira na to decki, te stabljike moraju na vijestacenje u Ivan Vucetic, centar za krim vijstacenja, koji mora otkrit prisutstvo droge tj thc-a ako ga nema, nema ni slucaja. Pa zar to nije obicna konoplja???
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Čak i ako je industrijska konoplja po našem bajnom zakonu si u istom sosu kao da je obična, đabe ti vještačenje.
To s vještačenjem ti vjerovatno može samo pomoći u slučaju posjedovanja.
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Mislim da mora na vještačenje u svakom slucaju... Ak nema THCa nista od kazne.
Jednom frendu je poslano na analizu par muških osušenih stabiljki a drugom nekih 0.5g lišća(koje su našli pregaženo na podu)
I u oba slucaja prisutstvo THCa i kazna.
A i ind. kon. ima mali postotak THCa tak da isto ti dode
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ali pazi, kod nas to sve spada pod isti zakon, Zakon o suzbijanju zlouporabe droga.
A na nedostatak THCa bi se možda mogao izvlačiti kao pod olakotnu okolnost ali onda
opet sve ovisi o sucu i kako on procjeni situaciju. Sigurno bi bilo "bolje" da je pao s 160 stabljika na nekoj njivi.
Nego ovako indor sa citavim sistemom za grow, ... jer to odmah vuče na to da je krajnja namjena bila uzgoj "Skunka" :)) za prodaju.
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
zakonska granica da bi nesto bilo proglaseno opojnom drogom marihuanom jest da u sebi ima najma nje 0,3 posto THC-a
a to brijem ima svaka imalo dobra vec nakon tjedan-dva
osim industrijske konoplje a i za nju moras imat dozvolu za sadnju
jedno je sadnja kao sadnja a drugo je posjedovanje
za jedno je propisana jedna kazna a za drugo druga
ako posjedujes recimo industrijsku konoplju kod sebe...recimo par grama
i to odfuraju na vjestacenje i utvrdi se da ima manje od 0.3% nema prijave...to je jedini slučaj kad se mozes izvuc brijem
a ako sadis marihuanu onda je druga stvar..
bilo je svakakvih slucajeva
recimo na popisu je cannabis sativa ali ne ruderalis ili indica ali kak ces utvrdit da je tvoja sto posto indica?
nema sanse osim da posaljes na ispitivanje genoma..neznam uopce kolko kosta i dal se moze
al sumnjam da ce ijedan sudac dozvolit tako nesto jer bi sudski vjestak vjerojatno rekao
da je iz porodice cannabis,,da bi za par tjedana imala iznad 0.3% ,da je ocita namjera
da se uzgaja itd...i sudac ce to vjerojatno prihvatit,u suprotnom mora slat na analizu genoma a za to sam vec napisao
pitanje je ostalo samo jedno...dali je kolicina za osobnu uporabu ili raspacavanje.
eventualno se mozes zalit na postupak/propust policije u toku istrage,nedostatak dokaza ako je outdoor i to je to
brijem
naravno i dobar odvjetnik nije na odmet ako mislis da imas sanse
mada ja ih nevolim ajoj
ako dode do optuznice i da je 500 biljaka najbolje rec da je za osobnu uporabu i to medicinsku!
ili se branit sutnjom ako nema dokaza..jbg, nisam odvjetnik al mogli bi sad jos puno o tome sta je najbolje
najbolje je da do toga nikad ne dode!
poz
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
Uopće nije bitno koja je sorta cannabisa industrijska za vlakno ili za pušenje i koliki postotak THC-a ima bitno je da biljka pripada vrsti Cannabis sativa čiji se uzgoj bez dozvole od ministarstva poljoprivrede i šumarstva tretira kao uzgoj u svrhu proizvodnje opojne droge.
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod04.asp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moram napisati ovo, a to je da na nasoj planeti postoje stotine halucinogenih trava, biljaka, gljiva za koje se i zna i nezna! Na jednoj stranici sam pronasao dosta biljaka koje su nekoliko puta jace i halucinogenije od cannabisa i na toj stranici se preporucuje da se prije uzimanja neke takve "meditacijske" biljke proba nesto slabije da se ne padne u sok i izgubi svijest sa stvarnoscu. CANNABIS je tamo uvrsten u kategoriju najblazih halucinogenih biljaka od svih naveddenih i preporuca se da se on prvo proba.... Dok je cannabis jedini ilegalan i najopasniji ostale "stravicne" biljke su legalne i dostupne svima! Logika?!?!?!?!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
attachment.php

☻☺☻♥☻☺☻
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
born_to_be_green je napisao(la):
Moram napisati ovo, a to je da na nasoj planeti postoje stotine halucinogenih trava, biljaka, gljiva za koje se i zna i nezna! Na jednoj stranici sam pronasao dosta biljaka koje su nekoliko puta jace i halucinogenije od cannabisa i na toj stranici se preporucuje da se prije uzimanja neke takve "meditacijske" biljke proba nesto slabije da se ne padne u sok i izgubi svijest sa stvarnoscu. CANNABIS je tamo uvrsten u kategoriju najblazih halucinogenih biljaka od svih naveddenih i preporuca se da se on prvo proba.... Dok je cannabis jedini ilegalan i najopasniji ostale "stravicne" biljke su legalne i dostupne svima! Logika?!?!?!?!
Većina tih halucinogenih biljaka izaziva deliriji odnosno neugodne dugotrajne jake halucinacije potpuno gubljenje osječaja za realnost takvo stanje može trajati i do nekoliko dana a ako se pogriješi doza može se i umrijeti.
born_to_be_green je napisao(la):
Dok je cannabis jedini ilegalan i najopasniji ostale "stravicne" biljke su legalne i dostupne svima! Logika?!?!?!?!

Te biljke su legalne jer rastu u ovim krajevima a i nema baš puno ljudi koji bi se upuštali u uzimanje biljaka koje izazivaju ludilo i od kojih se može umrijeti ako se pogriješi doza.

PS:kako se uređuju postovi na ovom novom forumu?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Imaš opciju blizu "odgovori".... "ispravi post" uz ograničenje od par sati.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Evo da se nadovežem na ovu temu , moj prijatelj i stari član ovog foruma je dobio oslobađajuču presudu ...uzrok suđenja : 3 biljke u malom boxu .

Slučaj je proglašen beznačajnim djelom .
Osobna upotreba itd.


Eto malo lipih visti !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mukson

Cannabeast

Aktivan Član
13.06.2010
53
7
0
37
eto a neko me ubeljdivao da je isto kad nadju 3 biljke i kad nadju 30
sve u svemu stvari se krecu na bolje
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja bi volio viditi scan papira oslobađajuče presude i bez osobnih podataka
kaffeetrinker_2.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.