Pao s 4 biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.12.2010
102
34
28
Pozdrav ljudi.

Evo ovako jucer su me uhvatili inspektori ispred kuce i odveli u postaju. Imali su dojavu da sadim marihuanu (sve su znali, a samo jedna osoba je znala sve te informacije osim mene). Uglavnom nasli su mi u kuci aparaturu i jednu malu biljcicu oko 7 cm (klon), i vani 4 biljke visine 50 cm.
To su sve pokupili i vratili me ponovo u postaju. Kad sam ih pitao kako su dosli do mene rekli su da imaju dojavu da dilam. Iskreno niti sam ikad dilao niti mi je to bila zadnja misao koju bi mogao smisliti i nisam nikome prodao ikad nista, a sto je najgore nisam ni ja zapalio pitaj boga koliko dugo jer nemam niti 20 kn u novcaniku. Uglavnom nakon ispitivanja policija je rekla da ce napisati da je bilo za osobnu upotrebu. Travu sam zasadio iskljucivo za svoje potrebe. Naime bio sam na ljecenju od alkoholizma, i tu su mi propisali terapiju, sanvali za spavanje, misari za smirenje i antidepresive. To sam pio jedno vrijeme ali bi me toliko zatuklo da sam bio kao mrtvac. Otisao kod dilera kupio 50 grama trave, i kad sam zapalio skuzio sam da mi tablete uopce vise nisu potrebne, jer sam spavao super, zivci nikad bolje, a depre ni traga.
Sad me zanima kakvu kaznu mogu ocekivati. Priznao sam djelo u potpunosti (za osobnu uporabu) sve dragovoljno predao.
Imam zenu i kcer od 1,5 godinu, te placam-o alimentaciju za njezino dijete iz bivse veze. Oboje smo nezaposleni. Naime imam uvjetnu kaznu radi nasilja u obitelji na godinu dana. Inspektor je rekao da to nema veze jer ne spada u isti kazneni zakon.
Znaci nikad nisam evidentiran kao konzument droga. Kakvu kaznu mogu ocekivati?
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Zao mi je sto si pao, al kad sam vidio kakve biljke selis u outdoor to mi je prvo palo na pamet - da ces pasti. Neznam kakvu kaznu mozes ocekivati - u najboljem slucaju uvjetnu zatvorsku kaznu. Sretno dalje!! :thumb:
edit: Posto si ljeceni alkoholicar, samo tjeraj tu pricu.. da vise ne pijes, da si presao na travu jer ti puno vise pase i ne tjera te na alkohol...bla bla bla....
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234
19.12.2010
102
34
28
Nitko nije vidio 100% jer ni oni nisu znali di se biljoze nalaze, ali su tocno znali koliko ih imam i kad sam ih izbacio vani. (Samo 2 osobe su imale tu informaciju, ja sam jedna)
 
Poslednja izmena od urednika:
17.06.2015
142
137
43
Karma is a bitch.
4419b1bef96ab285664121ce6af3f840.jpg
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Onda te ta druga osoba cinkala, nema tu prevelike mudrosti. A sad, jel te cinkala iz 'koristi' ili 'objesti', to je na tebi da saznaš, jebiga.

A za kaznu, vjerojatno uvjetna + novčana, sumnjam da će ti šibnut par mjeseci zatvora za to s obzirom da si čist po pitanju 'opojnih droga' i da imaš olakotne okolnosti (dijete, nezaposlen, lječeni alkoholičar..)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Pročitao sam onaj "roman" od poruke što si napisao i samo ću ti reći: TAKVE STVARI NISU ZA OVAJ FORUM!
A niti za širu javnost i totalne strance u tvom životu,nema potrebe da to iznosiš ovde.
A kad si video sa kakvom si kur*etinom u vezi trebao si odmah lepo ćao zdravo a ne da trpiš torturu i gledaš sve to a kamoli da je udariš.
Srećno sa policijom.
 
Poslednja izmena od urednika:
19.12.2010
102
34
28
Policijski službenici Odjela kriminaliteta droga Policijske uprave zadarske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 33-godišnnjakom., kojeg se sumnjiči za neovlaštenu proizvodnju i promet drogama. Pretragom njegove kuće policajci su pronašli pet zasađenih stabljika marihuane, visine od 13 do 50 cm te lampu za uzgoj.


Droga i oprema su mu oduzeti, a protiv njega se podnosi kaznena prijava Državnom odvjetništvu



Sto znaci ovo kojeg se sumnjiči za neovlaštenu proizvodnju i promet drogama
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Sto znaci ovo kojeg se sumnjiči za neovlaštenu proizvodnju i promet drogama

Znaci upravo to sto pise - "sumnjici se".
Da bi dokazali sumnju potrebni su im dokazi, a jaci dokaz od priznanja im ne treba, bar sto se tice neovlastene proizvodnje, za promet im treba dokaz da su te uhvatili na djelu ili svjedok, koji bi posvjedocio da si mu nudio na poklon ili prodaju. Ukoliko nema svjedoka ili te nisu imali za sta uhvatiti :) onda promet otpada i ostaje proizvodnja za licnu upotrebu, a kazna za takvo djelo i nije neki teret, s obzirom na dosta buran zivot koji vodis, kako si napisao u par recenica.
Mozes ocekivati svasta, ali dok sudija ne iskaze kaznu, jel', neces znati nista.

Malo mi je skakljiva tvoja prica, al' sta cu kad sam taki, sve me skaklji.
Nije mi objektivna prica da, neko ko dugo vremena nije zapalio travu ode u nabavku i uzme 50 grama, a nema suplje pare u dzepu.
Alimentacija za zenino dijete iz proslog joj braka, a niti jedno niste zaposleni, na uslovnoj zbog porodicnog nasilja.., zamisli kako ce to zvucati u uhu nekog sudije, nedaj boze zenskog.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Mnogi nevini su najebali, mnogi krivi su se izvukli, zavisi od puno faktora, kako ti neko moze reci sta ce biti.. 5 biljaka+problematicna proslost tesko da ce biti samo opomenica, drzi se price da si se skinuo sa lekova zahvaljujuci ovome i prestao da pijes i nadaj se najboljem...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: scriptor

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Promet ne podrazumijeva samo prodaju, vec i samo nudjenje "droge" drugim licima, bez obzira sto nisi stekao materijalnu korist (poklanjanje), kao i ustupanje objekta drugim licima za uzivanje u opojnim drogama, bez obzira sto sam u njima nisi uzivao.
 
19.12.2010
102
34
28
Papa Romeo sve je meni to jasno kako ti to vidis, i ja bi iz ovih rijeci sto sam napisao. Alimentacija se placala od porodiljne naknade moje kcerke, s obzirom da je zeni mi ovo drugo dijete, alimentacija se smanjila na 700 kn trebalo biti 1400. Nije da ja nisam dugo zapalio travu, naime pusim od svoje 15 godine i to vise nego bi trebalo. Prosjek mi je oko 7-10 komada dnevno, ako je vikend ide i jace. Prvo sam probao travu tek onda cigare. Zadnjih godinu i pol dana zapalim 2-3 put tjedno i sad i to s mulcima u kvartu ako naletim u pravom trenutku kad oni puse. Ja njih pocastim sa turom pive (ako imam) i zapalim s njima. Shvati me zaradim ja neku lovu na crno, ali s obzirom da zena ne radi kakav bi ja to bio covik da ajmo reci od 3000kn dam pola za dim (smece). Jebemu imam kcer za koju moram skrbiti tako da sad da ja dam 100 kn za gram ako i toliko koliko je ovdi u zadru, a mala mi nema pelene ili nedaj boze za pojesti pa kakav bi to covik bio. Da ne pricamo o kreditima i zaostalim ratama, auto (karampana) bez tehnickog a imam i jos 2 deca goriva u njemu, A oni mene optuze za dilanje :crazyd: Pita me broj mobitela, ja mu se samo :) i kazem nemam ti ja taj uredaj, Prodao sam Iphone 5 koji mi je tata poklonio za rodendan da bi moga maloj kupiti poklon za rodendan, pelene i ostalu kozmetiku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
13.10.2015
47
160
33
Taj sto te je odrukao je rekao i da prodajes,sto vec znaci da ces tesko da se izvuces bez zatvora
@Papa Romeo to sto ti pricas se zove omogucavanje uzivanja opojnih droga i posebno je krivicno delo(makar u Srbiji)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mani se takvih ispovesti na forumu, od toga nemas pomoci. da li si o svemu razgovarao sa advokatom. to je prvo sto treba da uradis. obzirom da kazes da si bez kinte verovatno ne mozes unajmiti nekog boljeg al trebalo bi da ti je neki dodeljen. kreni odatle i pokusaj da saznas sta je u toj izjavi/dojavi konkretno spomenuto. fakat je problem ako je drugo lice dalo izjavu da dilas, oni te pokupili i nasli kod tebe biljke, ti prioznao da su tvoje i jos dobijes advokata po sluzbenoj duznosti, kom obicno nije puno stalo...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.159
358
u tvojoj trenutnoj situaciji ovo bi bio prvi savjet svakog dobrog odvjetnika: zamoli, ili još bolje, zamoli nekoga (da na kraju ne završiš i u pritvoru zbog utjecaja na svjedoka) da lijepo zamoli tu osobu koja te cinkala da se čim prije odazove pozivu koji će dobiti i neka se na pristojan način ogradi od bilo kave prodaje, to za dilanje nek jednostavno porekne
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Budeš dobio uvjet, nemoj se zamarat previše. Ja osobno znam ljude koji su sa mnogo više biljka pali pa niti jedan nije u zatvoru završio. Zakon je sada prilično blag prema growerima za osobne potrebe. Nemože te nitko optužiti za promet drogama, čak i da jedna osoba to tvrdi tu se sve svodi na njegovu riječ protiv tvoje riječi. Za promet moraju imati najmanje dvije osobe koje će na sudu potvrditi da si im prodavao ili nudio. Pružanje utočišta i promet opojnih droga nije isto, papa reče da je, pa eto da znate nije.
Iskreno, u neusporedivo je hrvatska i srbija, vidim da neki ono wauuu najebo si i te fore. Ma jok, u srbiji bi vjerovatno dobio 3 do 5 godina, kod nas budeš dobio 6 mjeseci do godinu dana uvjeta uz neku kušnju ili prisilno odvikavanje, iliti pišanje što bi se kod nas reklo, a ako to ponoviš u periodu uvjeta onda ideš u buksu na 6-18 mjeseci.