Pao sam u sloveniji ...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2008
42
7
8
37
Bio sam jucer navecer u sloveniji na nekom partyu i netko iz kluba mi je prisao i pitao da li bih mi trebalo trave. Naravno ja sam pristao i za 10 eura kupio dva grama.

Kasnije izadjem iz kluba i napravim glupost te se sakrijem u neku sporednu ulicu.
Trava je bila vrhunska :D Takav miris nisam osijetio vec dugo. Medjutim kad sam krenuo motat zaleti se auto i prikoci ispred mene i frenda. Ja bacim pljugu a frend vrecicu sa travom.

Iz auta su izasla 3 policajca u civili i naravno nasli su vrecicu iz koje je vecina trave ispala a pljugu nisu nasli. Uglavnom zapljienili su 0.5 grama marihuane.

E sad ja sam priznao da je moje i da sam to kupio u sloveniji da me nebi optuzili da sam uvozio iz vana. Oko 2 sata ujutro sam bio priveden u stanicu. Tamo su me smjestili u sobu i pustili me da cekam.

Nisam bio bas previse informiran kakvi su zakoni i sto me ceka. Medjutim oko 5 i pol ujutro dosao je glavni inspektor sa rijesenjem.

Dobio sam 20 eura kazne za travu 50 eura sto je on morao dolaziti i jos 40 eura nekakvih pristojbi. Sve u svemu 110 eura me ispala kazna.
Uglavnom ispalo je da sam napravio prekrsanjo dijelo platio kaznu i otisao kuci.
Pitao sam ga dali ce se voditi negdje evidencija o tom slucaju i on kaze ne.

Koliko god sugavo bilo pasti i zavrsiti na policiji opet mi se cijeli slucaj cinio pozitivnim jer pokazuje koliko je potrebno da se i u Hrvatskoj dekriminalizira.
 
08.02.2009
20
0
0
34
petarPan je napisao(la):
Bio sam jucer navecer u sloveniji na nekom partyu i netko iz kluba mi je prisao i pitao da li bih mi trebalo trave. Naravno ja sam pristao i za 10 eura kupio dva grama.

Kasnije izadjem iz kluba i napravim glupost te se sakrijem u neku sporednu ulicu.
Trava je bila vrhunska :D Takav miris nisam osijetio vec dugo. Medjutim kad sam krenuo motat zaleti se auto i prikoci ispred mene i frenda. Ja bacim pljugu a frend vrecicu sa travom.

Iz auta su izasla 3 policajca u civili i naravno nasli su vrecicu iz koje je vecina trave ispala a pljugu nisu nasli. Uglavnom zapljienili su 0.5 grama marihuane.

E sad ja sam priznao da je moje i da sam to kupio u sloveniji da me nebi optuzili da sam uvozio iz vana. Oko 2 sata ujutro sam bio priveden u stanicu. Tamo su me smjestili u sobu i pustili me da cekam.

Nisam bio bas previse informiran kakvi su zakoni i sto me ceka. Medjutim oko 5 i pol ujutro dosao je glavni inspektor sa rijesenjem.

Dobio sam 20 eura kazne za travu 50 eura sto je on morao dolaziti i jos 40 eura nekakvih pristojbi. Sve u svemu 110 eura me ispala kazna.
Uglavnom ispalo je da sam napravio prekrsanjo dijelo platio kaznu i otisao kuci.
Pitao sam ga dali ce se voditi negdje evidencija o tom slucaju i on kaze ne.


Koliko god sugavo bilo pasti i zavrsiti na policiji opet mi se cijeli slucaj cinio pozitivnim jer pokazuje koliko je potrebno da se i u Hrvatskoj dekriminalizira.

Imam cudan filing da s te pare zavrsile u njegovom novcaniku.
 

Džidžadžojac

Aktivan Član
10.10.2007
359
14
0
Realno, odrali ti kožu sa leđa zato što si iz druge zemlje i ćao zdravo. Ne verujem da ćeš imati ikakve posledice sem tanjeg novčanika.
 
10.11.2008
42
7
8
37
bongash je napisao(la):
Mislim da je za sve to trebao dobiti nekakvu potvrdu ?
Petar Pan, right ?

Da dobio sam brdo potvrda.

Izvjesce analize.
Izvjesce zapljenjene robe.
Onda rijesenje prekrsajne kazne.
Onda sam dobio 3 racuna za sve stvari sto sam nabrojao.
Uglavnom brdo papira tako da sumnjam da je njemu ista islo ravno u dzep.

bongash je napisao(la):
Ciljao sam na poslovičnu slovensku pedanciju i birokratičnost ...

Gori su od njemaca sto se tice tih stvari :D .
 
Poslednja izmena od urednika:
13.09.2008
8
0
0
35
petarPan je napisao(la):
Dobio sam 20 eura kazne za travu 50 eura sto je on morao dolaziti i jos 40 eura nekakvih pristojbi. Sve u svemu 110 eura me ispala kazna.
Uglavnom ispalo je da sam napravio prekrsanjo dijelo platio kaznu i otisao kuci.
Pitao sam ga dali ce se voditi negdje evidencija o tom slucaju i on kaze ne.

jel bi se moglo mozda platit 60 eura odma tamo di te uvate ? uštedit si 40 eura, vidim da se u sloveniji te pare mogu lijepo iskoristit :icon_lol:
a i to cekanje u postaji nepotrebno ako je samo prekrsaj u pitanju
 
10.11.2008
42
7
8
37
TwoToneArmy je napisao(la):
jel bi se moglo mozda platit 60 eura odma tamo di te uvate ? uštedit si 40 eura, vidim da se u sloveniji te pare mogu lijepo iskoristit :icon_lol:
a i to cekanje u postaji nepotrebno ako je samo prekrsaj u pitanju

Ne moze. Stvar je da ides u stanicu kako bi sacekao analizu onoga sto su zapljenili. A i tako kasno navecer moras sacekati glavnog inspektora koji pise ta rijesenje (ili sudac ... neznam koju je on tocno funkciju izvrsavao).

Ali uglavnom da te uhvate usred bijela dana bio bi brze gotov. Ali mislim da je bolje se potruditi pa ne biti uhvacen :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stuporovski

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
žao mi šta si pao muchacho, al eto, čisto pokazatelj kako je slovenija o-ho-ho naprijed po pitanju trave i zakona vezanog uz nju:) gore kad sam bio, stvarno sam rijetko viđao policiju, često budu u paru muško-žensko i na bicikli, tako da jbg, uvijek se čovjek mora buxat, to je nažalost prioritet...a lagano se gore opustit:) u metelkovoj bili pušili u gotovo svim mogućim kafićima, a u gromki vlasnica/konobarica si mota šit i non stop kuri, kako ona tako i ostali u kafiću (ne samo da je trava zabranjena, nego od prošle godine i pušenje cigareta u zatvorenim prostorijama)....ljudi također normalno puše ispred prostora, u grupicama...hvataš ih na desetke pogledom:) al jebiga, ne se igrat i ne se opustit jer nikad ne znaš kad će netko proć baš u tom trenutku i sekundi kad ne treba:) također, kolko čujem za sloveniju, kao da ne možeš past ni ako imaš biljke koje još nisu počele cvjetat...ne znam:)

Nego, što se tiče ove teme...dobio prekršajno...al to bi se trebalo proslijedit hrv policiji, ili?
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
ma nece nista prosljedit...to je samo preksaj..platis i to je to..

da je bar i kod nas tako.... netko je nekom odgovorio, kad je x napiso kako je kod nas grozno...da je tako u 99% drzava....ma *****c.... u 99% drzava je super... u vecini drzava EU se trebaju bojati samo dileri i uzgajivaci na veliko... ljudi se manje vise ne bore za legalizaciju iz straha da ce najebati nego zbog drugih stvari...

vecinom je dobar pokazatelj kakav je odnos u nekoj drzavi prema drogama brojnost ulicnih dilera..... a kod nas oni ne potoje... eto npr. u Pragu ko da je legalna trava...
 
10.11.2008
42
7
8
37
doors_of_perception je napisao(la):
Nego, što se tiče ove teme...dobio prekršajno...al to bi se trebalo proslijedit hrv policiji, ili?

Noup. Uglavnom citirati cu tog inspektora: "Cim platis tu prica zavrsava.".
Uglavnom nece se voditi nigdje evidencija niti ce se kontaktirati nasa policija niti ce mi stizati ikakva posta doma. Kao sto je vec netko komentirao ... jedina posljedica mi je tanji novcanik :icon_lol:

Jedino sto stvarno nisam siguran da li bi tako zavrsio i slovenski drzavljanin. Bilo bi lijepo ako ima koji slovenac na forumu da malo razjasni kako oni stoje.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
super si prošao.
lijepo to slovenci rješavaju...platiš i to je to.
a ne tu kod nas pišanje i seanse sa socijalkom :icon_lol:
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
extra si proshao... Srbi su u Srbiji placali vishe + neki dobijali uslovnu... za slicne kolicine...
Dobri su Slovenci, dobro je da se i u ovom delu sveta razvija tolerancija...

Sta li bi bilo da nisi imao para????
 
10.11.2008
42
7
8
37
domino je napisao(la):
extra si proshao... Srbi su u Srbiji placali vishe + neki dobijali uslovnu... za slicne kolicine...
Dobri su Slovenci, dobro je da se i u ovom delu sveta razvija tolerancija...

Sta li bi bilo da nisi imao para????

Morao bih ih stvoriti ... jer je napomenuo ako ne mogu doci do para "onda neznamo sto cemo" a to mi nikako nije zvucalo dobro :D