Pao u komsiluku

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2013
40
7
0
Jamica
E ovako pozdrav svim dobrim ljudima....

Ove godine sam krenuo s prvim grow-om, ali to je sada nevazno...
Ono sto je bitno jeste da su od mojih biljki u radiusu od 5km pronasli jednu osrednju plantazu marihuane, koja je zasadjena u minskom polju, tako da je pao jedan iz komsiluka kojeg poznajem. Zanima me kako su mogli doci do njega? Kako policija uopste moze doci do mjesta gdje su biljke? Pogotovo njegove su bile u minskom polju? Da li je moja plantaza sigurna, da li posmatraju iz zraka ili ?

I da moje biljcice su napredovale super, objavim nove slike oko 15.08 .

P.S

Kako da izbjegnem da me digne policija kad idem na pllac, ima li ko neku ideju, kako da znam da su tu ?
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
Prijatelju samo radi kao i ja..Idi u cik zore kad nema nikog živog.Ja ustajem u 4 ujutro po mraku,bateriju u ruke,vodu pa zalivati.Možeš vidjeti da su većina mojih biljki slikane po mraku.Ja se vratim doma do 5.30 i rijetko da vidim neko auto na cesti a ne u šumi.E sad možeš kontrolirati dali ti neko dolazi na sajt recimo ovako ja.Sajt mi je na jednoj zapustenoj livadi koja je sva obrasla u ostruge i gustiš,fora je u tome da ima samo jedan ulaz u tu livadu.Na ulazu u nju sam zavezao najlon ili silk za pecanje tako da se ne primjećuje a čim neko udje će da ga pokida.Činjenica je ako nema silka znači da je neko bio a ako je na mjestu sajt ti je siguran, al opet se čuvaj.I nikad ali ama baš nikad ne idi po danu ma gdje god da se sajt nalazio pogotovo ne navečer jer sam primijetio po slikama policijskih izvješća da je većina na večer pala.Sretno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ako vežeš najlon za ribolov,on kakve god debljine bio ne puca lako,što je dovoljno da kad neko zapne i zastane...ako već to i koristiš trebalo bi bit vezano za nešto tanko,da kad se i zapne da ta grančica i pukne te da se za istu ponovo nemože vezat,bar ne za isto mjesto.....po meni je to labava metoda a i drotovi možda i nisu tako glupi vjerujem da računaju na takve stvari,pogotovo ako su bili ovdje na forumu pa pročitali ove metode ;) jedina efikasnija metoda po meni bi bila šetnja s psom uvečer kad bi te i očekivali tamo....tad obiđeš sve moguće grmove oko sajta....uzmi fotić slikaj prirodu....ustvari siguran si sve dok ne zaljevaš te biljke pa onda padneš,tad se nemoš izvuć jer si uhvačen na djelu,no šetajući oko sajta do 10 metara ne zagledajući se u biljke nemogu ti ništa....nemoj imat na sajtu nikakve flaše i vrečice ili bilo šta na čemu ima tvojih otisaka,ako ima nemoj ni blizu sajta dok se na neki naćin ne uvjeriš da ih nema... :) sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lara Croft

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
ne želim govorit crnjaka, ali sjećam se bilo u novinama kod nas U HR, murja je imala čeku od jutra do sutra i kad je ovaj došao negdje pred jutro ovi njega cap.

Sigurno je bilo belaja jer su murjaci morali čekat u smjenama ko budale dok nisu ovi došli, :)

A šta se tiče kako su došli, da nemaju moda kakav dobar dalekozor?
 
30.05.2013
40
7
0
Jamica
Gandalf je napisao(la):
Prijatelju samo radi kao i ja..Idi u cik zore kad nema nikog živog.Ja ustajem u 4 ujutro po mraku,bateriju u ruke,vodu pa zalivati.Možeš vidjeti da su većina mojih biljki slikane po mraku.Ja se vratim doma do 5.30 i rijetko da vidim neko auto na cesti a ne u šumi.E sad možeš kontrolirati dali ti neko dolazi na sajt recimo ovako ja.Sajt mi je na jednoj zapustenoj livadi koja je sva obrasla u ostruge i gustiš,fora je u tome da ima samo jedan ulaz u tu livadu.Na ulazu u nju sam zavezao najlon ili silk za pecanje tako da se ne primjećuje a čim neko udje će da ga pokida.Činjenica je ako nema silka znači da je neko bio a ako je na mjestu sajt ti je siguran, al opet se čuvaj.I nikad ali ama baš nikad ne idi po danu ma gdje god da se sajt nalazio pogotovo ne navečer jer sam primijetio po slikama policijskih izvješća da je većina na večer pala.Sretno...
I do mog sajta postoji samo jedan ulaz u zapustenu livadu, po mojim procjenama prilicno je sigurno, ali ipak postoji odredjena doza straha, a finog truda sam ulozio u lutkice, a najmanje sto bi volio je da padnem, ode odma i posao i sve...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
komsija imao osrednju plantazu!!! spominjes da i ti imas plantazu,samo nisi napomenuo jel mala,osrednja ili velika? :eek:hno:
moj prijatelj iz zagreba nedavno odlezao 3g.u Glini samo sto je,po prici koju je htio prodat muriji, navodno vozio svog prijatelja do pantaze.i da nije uopce znao da plantaza postoji.pricu potvrdio i taj prijatelj,ali nije proslo.
konkretan savjet: prokrci tu plantazu,ostavi max.5 zenskih biljki i odradi grow sa sto manje posjeta sajtu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lara Croft

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Al veli u radiusu od 5 km. Neznam di je problem jer fakticki taj radius moze biti na drugoj strani grada. Kad bih gledao na to kako drugi padaju u mom gradu sa nekim "satro" plantazama onda niti ja se nebi usudio nist posaditi. Nitko ne padne tek tako, ako je imalo pametan. Vecinom ljudi padaju zbog vlastitih gresaka a najkobnija je ona "sama usta laju". Netreba se povjeriti nikome, pa ni bratu rodjenom. Ak sadis sadis sebi i uzdas se samo u sebe, upotrijebis malo logike u tom svemu i nemas se cega bojati.
 

giovanni007

Aktivan Član
04.04.2013
134
200
43
91
Rio de Janeiro
m a n d o r je napisao(la):
ako vežeš najlon za ribolov,on kakve god debljine bio ne puca lako,što je dovoljno da kad neko zapne i zastane...ako već to i koristiš trebalo bi bit vezano za nešto tanko,da kad se i zapne da ta grančica i pukne te da se za istu ponovo nemože vezat,bar ne za isto mjesto.....po meni je to labava metoda a i drotovi možda i nisu tako glupi vjerujem da računaju na takve stvari,pogotovo ako su bili ovdje na forumu pa pročitali ove metode ;) jedina efikasnija metoda po meni bi bila šetnja s psom uvečer kad bi te i očekivali tamo....tad obiđeš sve moguće grmove oko sajta....uzmi fotić slikaj prirodu....ustvari siguran si sve dok ne zaljevaš te biljke pa onda padneš,tad se nemoš izvuć jer si uhvačen na djelu,no šetajući oko sajta do 10 metara ne zagledajući se u biljke nemogu ti ništa....nemoj imat na sajtu nikakve flaše i vrečice ili bilo šta na čemu ima tvojih otisaka,ako ima nemoj ni blizu sajta dok se na neki naćin ne uvjeriš da ih nema... :) sretno

Ma da zaboravio sam navesti da obavezno moraš postaviti tablu "bazi ribarski najlon da se ne zapleteš i padneš".Da vidiš kako se ja poderem na ostruge dok dodjem do biljki nebi ništa rekao.Logično je da će svezati za recimo malinu pa ako neki i zapne neće posumnjati.Svi pravimo sajt na teško dostupnom terenu i di je najmanja moguća šansa da neko posumnja da je tu sajt.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
ja imam odličan sajt,ali su problem tragovi,uvijek idem noću poslije 10 i svaki puta neidem istom stazom nego malo zaobilazim i tako,ali svejedno postoji određena uvaljanost u travi pa me to može dovesti do onog najgoreg...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jbg. bro, pa levitirati bas ne mozes, moras hodati... al nemoj ici cesto u obilazak, ja moje obidjem plafon jednom mesecno.. mada verujem da ako ides oko 22 nocu, do jutra se trava podigne, sta je tu je
 

Biohemicar

Aktivan Član
03.12.2012
42
1
8
30
Njegov pad uopste ne treba da te sikira, ti se drzi svoga posla. Sigurnost nek ti bude na prvom nivou.

-Ako ti je 'plantaza' otvorena prema nebu a biljke drzis u saksijama moras ih kamuflirat obavezno.
-Sto se tice upadanja murije u sajt, to se radi mnogo profesionalnije. U obilasku te ne mogu hapsit vec samo tokom zaljevanja. Prije toga moraju uzeti dokazni materijal da bih imali osnova za hapsenje( npr. moraju te slikati, pratiti, postaviti kamere recimo i sl.)
-Nista ne ostavljaj na sajtu gdje se mogu uzeti tvoji otisci.
 

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
48
Lovac postaje lovina ?

Jesu nisu, adrenalin ovo-ono.
Moras bit otpušten i normalan kad ih dođem vidit, nemoj doc pod streson.

Zna san da će se dogodit prije il kasnije da emitirana krivo, il sam sebe citiram. :)
 
17.06.2013
9
5
0
Samo oprezno i mudro, nemoj da te brine to sto je pao neko u komsiluku... Secam se da su prosle godine u mom kraju uhvatili lika na sajtu sa skoro 5kg, a ortaci su nekih 500m dalje odradili grow sa 3 biljke bez problema... Ali opet, plantaze su mnogo veci rizik jer se vide iz vazduha. Cak i da neko slucajno nabasa na sajt mnogo ce teze da primeti 3-4 biljke nego plantazu :) Srecno!
 
30.05.2013
40
7
0
Jamica
Taras je napisao(la):
Samo oprezno i mudro, nemoj da te brine to sto je pao neko u komsiluku... Secam se da su prosle godine u mom kraju uhvatili lika na sajtu sa skoro 5kg, a ortaci su nekih 500m dalje odradili grow sa 3 biljke bez problema... Ali opet, plantaze su mnogo veci rizik jer se vide iz vazduha. Cak i da neko slucajno nabasa na sajt mnogo ce teze da primeti 3-4 biljke nego plantazu :) Srecno!
U mene se ne moze nazvati plantazom imam 14 biljki, zadnji put su bile nak kad sam gledo, ali sad kada sam obilazio mjerio sam najmanja je 1.40, a neka ima nije normalno 1.90 s ogromnim listovima i ogromna je i u sirinu. Bacao sam djubre i tecno gnojivo, i zaljevao sam redovno...Sad me malo strah, ali ne bih odustao...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa nemoj odustajati samo redje idi i budi maximalno obazriv... jel pocelo cvetanje, obrati paznju na muske, kad njih povadis i zalijes napravi vecu pauzu, pusti prirodi da odradi svoje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amarildo