Ispovjedaonica kod Papa Romea

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
definitivno je to desna strana,
odredjujes je dok stojis.
Tako je od pamtivjeka i uopce nije bezazlena situacija.U kulturi naseg naroda(barem iz mog djetinstva)uvijek je dida,caca,otac bio na desnoj strani..To vec povlaci pitanje muskarcevog autoriteta u kuci.Zamisli da te zena baci ljevo..uffff..ponizenja..Tako da je nasim didovima,pradidovima bila desno strana svetinja.Kako smo usli u ovo "digitalno doba"sve se nesto promijenilo..nema vise odjela,suknji,stikle,svilene najlonke..nezna se tko je tko pa je "desna strana"pala u lagani zaborav.Sjete se te "problematike"danasnji stari,koji su svuda bili,sve probali..zlatnu ribicu iskoristili..da,da..Sada se vode diskusije koje na desnoj strani kada nasuprot kreveta stoje dva muskarca,a oboje su iz neke konzervativne zabiti pa nedaju "svoju"desnu stranu..Tu nastanu problemi,razvodi..a dva muskarca.A tek gdje sa zenom na kraj..neznam..kako god,lijepo se sjetiti te "desne strane",a jos ljepse na "njoj"zaspati:D
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Vec mjesec dana, u komadu, kako izbivam od zene, djece i kuce.
Nedostaju mi mnogo, za razliku od drzave iz koje isto toliko izbivam.
Nije lijepo sto mi domovina uopste ne nedostaje, sto ne ceznem, bar na trenutak da joj se vratim, al davno sam je prezalio. Nestala je davne '91.
Plasim se da cu zavoliti ovu teritoriju, ovu zemlju, imaginarnim granicama odvojenu od ostatka svijeta, u kojoj po kucama ne mozes znati, dal u njoj zive porodice zanatlije, profesora, preduzetnika ili ministra - sve su iste.
Lako covjek, ako je iole socijalizovan i ne misli samo na sebe, zavoli ova sela, u kojima su kucice male, al su stale mnogo, mnogo vece. Neko bi pomislio da je obrnuto, da u vecem objektu zive ljudi, a u manjem krave, kao sto je slucaj na brdovitom balkanu, gdje tacno znas koja je cija kuca; u ovoj zivi domaci rob, u ovoj gazda, u ovoj gastarbajter, a u ovoj, sa sve policijom pred ogromnom kapijom i prijavnicom, koja vise lici na ulaz u neki zavod za izdrzavanje zatvorskih kazni, nego na ulaz u porodicno gnijezdo nekog nadobudnog savjetnika ministra za ekologiju. One ministarske kuce ne mozes ni vidjeti. Prepoznajes da, tamo negdje 4 kilometra od glavne kapije, engleskim vrtom skrivena od pogleda i duboko u hladovini platana, cuci "kucica" nekog ministra, glavom i bradom. Znas da je ministar, samo po tome sto se, s vremena na vrijeme, kroz kapiju prolomi zvuk 3-4 policijske sirene, sa isto toliko policijskih kola, koja uz zvuk bijesnih V8 masina sa unutrasnjim sagorijevanjem, najpoznatijih i samim tim najskupljih evropskih proizvodjaca, najavljuju prolazak doticnog gospodina, sa zavrsena 4 razreda osnovne skole...
A ovde.., ovde ministra svaki dan sreces, dok mu se kravata vijori pedalajuci na biciklu.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Gledam ove gastarbajtere na licu mjesta, na njihovoj radnoj teritoriji.
Pate se ljudi, najstrasnije. Tuga i zalost me obuzmu.
Donesu od kuce cigareta, uglavnom po 2 steke, koje ispuse u roku 20ak dana. Kad im nestane pocnu kupovati ovedasnje, a nema ih ispod 5 eura po kutiji.
Kad pocnu kupovati ovdasnje, po svakoj izvucenoj cigareti pocnu prebrojavati ostatak. Nezadovoljno odmahuju glavama, ne zbog pretjeranog pusenja, vec zbog toga sto moraju kupiti novu kutiju, spaliti novih 5 eura.
Odmjeravaju sve na kasicicu. Stede da im sto vise ostane, kuci da ponesu. Treba prehraniti porodicu, a odvojeni kilometrima od iste. Posao - krevet - posao. Zacarani krug iz kojeg se otrgnu smrti u zagrljaj.
Tezak je zivot gastarbajterski.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ništa loše u tome, zaradis lovu i doma. 3,5€sam platio kratku kavu i jednu s mlijekom, doma na autocesti, 1€ parking po satu, najmanje, bilo gdje da stanes... Plaće 500-1000€.
Cujem da su kurve skupe cca 300€, prica mi susjed i hvali svoju desnicu. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Zato ne treba koristiti kondome, da zena nema opravdanja, kako je pukao bas crni, pa je dijete ispalo crno.
Kakav tek treba puci da se rodi kinez?
Zuti, vjerovatno.
Al sta sa kosim ocima?!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and hazeri

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nece, ali ovaj hoce

bfb1dd2ece0d93dbbfa4eebabc9b0d24.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Prebiram misli, kao da u ruci drzim saku rize, pa gledam koje je zrno zizljivo. I kada naletim na takvo, prosto mi citav svijet zasjeni nekim ruznim osjecanjem, kojeg se dugo vremena ne mogu otarasiti. Navuce mi neku mrenu preko oba oka, ostavi tek toliko bistrine da se ono jedino razaznaje, od mora drugih zdravih i pravih zrna.
Citav svijet mi se smraci. Izrodi se sumnja u tom mraku, zagrne ga svojim nepoderivim plastom, pa pocnem da sumnjam u sve i svakoga, a najbolnije bude kada, taj plast, zagrne meni najmilije, a ja slab, nemam snage da ga pocijepam.
Svo umijece, svo zivotno iskustvo je nedovoljno da se otarasim tog ruznog osjecanja, kao da namjerno uzivam u tom bolu, pa mu se svakog novog trenutka sve vise predajem.
Mozda, ali samo mozda, mora i to da se osjeti.
Mozda covjek zaboravi koliko je sretan, ako u toj sreci provede dugo vremena.
Bolni su prvi zuljevi na rukama. Krvave to rane znaju biti, al i na njih se covjek navikne i ogugla. Koza zadeblja, dlanovi ocvrsnu, al' kamo srece da je dusa poput dlana, pa da joj zulj nabijem i teskim radom ojacam.
Krhka je to sprava. Zna izdrzati nemoguce, al' zna i da pukne kad se covjek najmanje nada. Iznenada i bez ikakvog nagovjestaja da ce puci.

Dzaba se silom upirati.
Treba biti pametan, pa dokuciti kako se plast svlaci.
Sve sto je navuceno moze se i svuci, bez upotrebe sile.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.185
358
nisam mislila niš komentirati, iako puno toga tu čitam s dosta onak, kak da velim, hmmm....
ma boli me glava , mogla bih svašta komentirati...:) :) :)
ipak je ovo muški forum, pa nije baš ni pametno s moje strane :Dsmiley9934 ...
ovo čist onak jer znam da se @Papa Romeo neće ljutiti :)
ostalo sam izbrisala da se oni koji su ih pisali, muški ne naljute :D
a zapravo sam tražila post di je pitanje koja je desna strana, al izgleda da to nije u ovoj temi :rasta::zvizd::joint::cool23:

Mozemo imati suzivot i zajednicu, posto imamo dva tijela, dvije glave, ali da jedna glava misli, kako je druga glava visak i da trebaju dva tijela jednoj glavi, onda nadji nekog sa misicima i lobanjom bez mozga.


da jedna glava misli, kako je druga glava visak i da trebaju dva tijela jednoj glavi - ova ti je super :thumb:

onda nadji nekog sa misicima i lobanjom bez mozga - pa ako na kraju žena sama radi, onda si dao svoj opis žene ;) (moja isprika ženi)

no sad, šalu na stranu, rješenje je vrlo jednostavno, posao se treba podijeliti, a ako nije moguće, platiti, netko će to za lovu bez ikakvog pogovora odraditi ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
onda nadji nekog sa misicima i lobanjom bez mozga - pa ako na kraju žena sama radi, onda si dao svoj opis žene ;) (moja isprika ženi)

Pretpostavljam da si nesto pogresno zakljucila :)
Zena ne treba sve sama da radi, osim poslova koje treba sama da radi. Ako zena nije svjesna poslova koje bi trebala samoinicijativno i samostalno odraditi, onda ima problem po pitanju mozga, bez obzira na uzrok problema; genetska greska ili pogresan odgoj.

Cineci ustupke u samom startu veze, pravimo gresku koja se poslije ne moze ispraviti, a moze toliko zakomplikovati zivot da dovede do prekida veze.
Pocetak je period privikavanja i prilagodjavanja na nesto sto mozemo i nesto sto ne mozemo tolerisati kod partnera i mora se maksimalno ispostovati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.185
358
etotigana :)
nisam ništa pogrešno zaključila :)
ono što sam komentirala odnosi se samo na citat i nije osobno :)
Zena ne treba sve sama da radi, osim poslova koje treba sama da radi. Ako zena nije svjesna poslova koje bi trebala samoinicijativno i samostalno odraditi, onda ima problem po pitanju mozga, bez obzira na uzrok problema; genetska greska ili pogresan odgoj.

ne znam konkretno na koje poslove misliš, to se jednako tiče i muškarca
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and hazeri