PAPAyA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
pozdrav ekipo! ovako stoje stvari odlucio sam da gajim papayu pa me zanimaju vasa misljena vezana uz to; 8) sagradio sam box(150-70-50cm), sagradjen je od iverice iznutra su rubovi zasilikonizirani da sto bolje dihta na vrh boxa sam ugradio tablu sa dva kulera namenjena za ispuh zraka sa senzorom za regulaciju temperature(termostat je namjesten na 25C i namjeravam ga smjestit na sredinu boxa)ti kuleri su namjenjeni inace za regulaciju temp. u onim dvometarskim kutijama u kojima se drze habovi i serveri.
na sredini desne strane boxsa sam smjestio ventilator za upuh zraka promjera 20cm.

to bi po meni trebalo biti uredu sto se tice cirkulacije zraka?!
nabavio sam si tri termometra itri hidrometra tako da ih mogu rasporedit na tri razlicite visine u boxu radi sto preciznije kontrole uvjeta temperature i vlage.

DILEME: groweri dali da iznutra lakiram ivericu radi boljeg zadrzavanja vlage i dali ce biti uredu da onda to sve oblozin tankom spuzvicom koja s jedne strane ima reflektirajucu foliju(to vam je ona spuzva koja se stavlja na pod prije postavljanja laminata).
rasvjeta: imam jedan sistem s HPS son T-pia 150W dali da to ugradujem ili da si nabavim od 400w+ ova od 150w?????? :?:

nabavio sam i froger sto stvara vlagu samo za njega nemam nikakav regulator
a i namjeravam i stavit ove sisteme za protok zraka one produzetke koji kada se ventilatori ugase oni se zatvore i ne propustaju svijetlo u box.

to bi po meni bilo sve sta se tice mog boxa za fazu cvetanja.

imam i box(80-70-50)za fazo vegetacije.
u njemu sam mislio gajit majku i klonove samo neznam dali da u njemu ostavim ovaj rasvjetni sistem od 150w sonT pia ili da ugradim u njega 8/12 neonki pola cool waith, a pola day laith
vezano uz ovaj box po ljeti mi je temperatura dostizala i 40C stupnjeva

sto se tice zemlje i gnoiva tu jos uvjek malo kemijam dok ne nadjem pravu kombinaciju

pa dragi moji kolege dali da gajim PAPAYU ili vi mozda imate neku bolju preporuku s obzirom da mi ovo nije prva sadnja.

sve vase kritike su od velike koristi
:D
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
ovog ljeta sredinom 6 mjeseca sam nasao jednu zensku biljku imala je nekih metar i tek je pocela da cvate samo par dlacica na vrhu biljke.
uzeo sam s te biljke sa samoga dna tri grane i uspesno ih klonirao. drzim ih na svjetlu 18/6 a one su pocele da bacaju cvetove :shock: :shock: :shock:
sta mi je raditi dali da ih prebacim na 12/12 ili da ih pustim jos na 18/6
ti klonovi nisu visoki jer majka im je indika a i ja sam im rezao vrhove
visoki su oko 20-25cm, veoma grmoliki i za sad imaju svaka po 6 vrhova koje sam mislio pocet plest po mrezi i s nima testran novi box, prije nabave neke sorte.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
cool baš si zadao projekat

što se tièe farbanja boxa, nemoj ništa- nego nutra stavi beli pvc-znaš ono kao od belih vreèa-ðakova.Najbolja je ona za poljuprivredu sa jedne strane bela,druge crna...
ta pena bela za laminat je cool ako previše vibrira u boxu od ventilatora...
u novom box-u stavi 400w
onu 150w upotrebi za klonove ili majku-samo kupi MH zarulju-majku drži na 24h,klonove takodje!!!!

èiju si papayu mislijo nabavit??
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
samo di da trazim taj pvc najlon??
a sto se tice semena to je NIRVANA PAPAYA, dali je to OK?! ili netko ima neku bolju preporuku. 8)
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Nirvanina Papaya je njihova verzija Mango od KC Brains. Kao što u Nirvaninom infu stoji, taèno je da brzo raste u veg-u, i da ima jak indica rad (mada, ima malo varijacija na temu). Pravi dosta velike cvetove. Ali ono što može da bude problematièno je, da malo (ili malo više) produži period cvetanja. E, možda je Nirvana ubacila tu još neku indiku u celokupnu genetiku da skrati cvetanje, ali ako je ista kao Brainsov Mango...
U èemu je štos. Iako se ova sorta èesto navodi kao èista indika, ona to nije. To je Afghani x KC 33. S majèinske strane O.K, ali sa oèinske, u KC 33 ima neke brazilske sative koja je malo gadna za sazrevanje.
Ako ti to ne smeta, onda æeš dobiti jednu zanimljivu hash biljku.
Još nešto, brzo je stavljaj na cvetanje, ima tendenciju da raste prilièno (zbog sative).
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
upoznao sam ja obe i Nirvana's /papaya i KC Brains/mango

Tripco to su male biljke!! U koliko je stavi prebrzo na cvetanje neèe imati goleme cvetove kao što znaju biti.Cvetanje raèunjate prije 9 nego 8 sedmica
Sa sativine strane je povukla najviše ukus,rad i puhaste cvetove.
Nirvanin èe možda èak cvetati nekoliko duže i dobièete mnogo kompaktniju biljku,dok je KC Brains Mango bolji na ukusu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Growimir je napisao(la):
Da, Da, i klonove takodje je najbolje drzati na 24 i Metal Hide zarulju (moze i ona HPS, ne znam sad koja je ali ona sto ima u sebi i nesto plavog spektra, mada MH je bolja ako ima se sredstava naravno :) i 400W makar jacine