Paprika, paradajz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.11.2019
7
17
3
40
Pozdrav svima na forumu. Prvo da kažem da sam oduševljen količinom informacija na ovom forumu, drugo prosto ne mogu da verujem da postoje ljudi koji će nesebično podeliti znanje. Toliko fotografija, toliko objašnjenja, svaka čast. Ni nalik drugim forumima, ni blizu. Prava ekipa i samo tako nastavite.

Malo o sebi. Proizvodim povrće i imam veliki problem sa prvih nekoliko nedelja od momenta nicanja. Naravno svetlost je u pitanju. Moram da sejem i 30% više biljaka kako bih na kraju imao dovoljan broj da popunim plastenik. Od momenta nicanja do prelaska u plastenik imam oko dve nedelje. E za to vreme (mada bi bilo mnogo bolje da je duže) bi morao montirati neko osvetljenje.Zvao sam nekoliko prodavnica koje se reklamiraju da prodaju opremu za unutrašnji uzgoj i šokirao sam se cenama ali i neznanjem prodavaca pa sam rešio da pitam iskusne ljude koji se bave unutrašnjim uzgojem biljaka. Šta kupiti što povoljnije za 30 dana unutrašnjeg uzgoja, samo vegetativna faza?
Paradajz mi zauzima oko 1m2 prostora u kontejnerima a paprika oko 4m2.

Unapred hvala svima i na čitanju posta i na odgovorima.
 
Poslednja izmena od urednika:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Imamo nekakve teme o masturbaciji i losim vezama,pa mi nekako logicno da imamo o uzgoju paprike i paradajza :)
Prebacit cu te negdje..
Uglavnom ..imao sam papriku i paradajz u boxu i bili su pod MH lampom.To ti je lampa koja je na nivou fiksnog telefona,ali je jako mocna.
Danas su moderni LED paneli i izvanzemaljska tehnologija:)
 
Poslednja izmena:
30.11.2019
7
17
3
40
Hvala na odgovoru. Kao što rekoh, žao mi je ako će se neko uvrediti pošto su u pitanju paprika i paradajz. Nije mi namera nikod ga uvredim već jednostavno nemam kome da se obratim. Proizvodnjom povrća se ne bavi baš puno mlađih ljudi <30 godina a ove starije pitati o uzgoju biljaka u stanu se graniči sa nemogućim :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Cak imamo temu o uzgoju povrca ispod umjetne rasvjete.
Nadam se da ces naci informacije koje ti trebaju.



 
30.11.2019
7
17
3
40
Ovo mi nude u firmi *********** pa me zanima da li je oprema ok za moje potrebe i naravno da li je cena korektna?

https://www.***********.co.rs/t5-reflektor-120cm-sa-stalkom.html

https://www.***********.co.rs/t5-panel-2x24w.html
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Paradajz mi zauzima oko 1m2 prostora
ako bi isao na klasicne lampe koje spominje opacupa, a i ja ih koristim, za kvadrat prostora, vege mesec do mesec i po, za paradajz, verujem da bi 250w bilo ok, mozda bi mogao proci i sa 150 prve tri~cetiri nedelje. sto se paprika tice, veca kvadratura al verujem da bi 400w bilo ok, a mozda i 250w. ja rasadu radim pod 70w mh, al prostor je 40 x 70, mada imam i cfl 200w na prostoru 40 x 60. racunaj da cfl manje greje, ali greje. hps ili mh lampe greju pa bi ti i neki makar sobni ventilator dobro dosao :)
evo, moj sugar rush sa terase trenutno dozreva pod 70w mh :)
PB301851.JPG
 
30.11.2019
7
17
3
40
Pozdrav društvo, nakon bezbroj odgledanih klipova na yt, odlučio sam da za test napravim ovako nešto:

2019-12-19 (2).png

Dimenzije 2 kontejnera jedan do drugog su 530mm x 650mm. Mislio sam da stavim 2 neonke od 24W popreko, kao na crtežu. Probaću dva kontejnera radi probe. Moje pitanje je gde kupiti t5 neonke? Imaju u *********** ali me zanima da li negde ima kvalitetnijih i povoljnijih? Da li ima neko da prodaje ili mu više ne trebaju :D
 
30.11.2019
7
17
3
40
Ispravka, ne može to ovako kako sam ja zamislio, previše je novca. Moram da pređem na HPS od 250W što me izađe oko 50€ po kompletu. Koliko m2 pokrije jedna od 250W?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
30.11.2019
7
17
3
40
Samo rasad nekih 15-ak dana, posle iznosim u plastenik. Najveći mi je problem nejednako nicanje, prvo nicanje bude u ponedeljak a poslednje nicanje u sredu. Do srede mi se biljke koje su nikle u ponedeljak dosta izduže i počnu da padaju. Znači poenta je da budu pod svetlom od momenta nicanja nekih maksimalno 10-15 dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mislim da to mozes i sa 150w odraditi na kvadratu, pitanje je koliko ces imati posuda sa semenom, ako je veca povrsina bolje uzmi dve npr, cfl lampe od 125w nego jedan hps od 250w. tako mozes razvuci lampe i pokriti vecu povrsinu a ne treba ti starter i prigusnica