Par kratkih

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ovako stavio sam jučer sjeme ono u toaletni papir između 2 posudice na klijanje i sa tim planiram outdoor pa me zanima hoće li biti kasno već dok ne naraste na dovoljnu veličinu?

Ako da, mislio sam si indoor ali jednu biljku recimo da si izaberem pa me sad zanima što je ono MINIMALNO što mi treba.
Čitam po forumu i sve neki cool tube, spektri boja, ispuh a ja pojma nemam što to znači jer sam prokleto prejaki laik u svemu tome..
Zanima me koliko biljka naraste(znam da ovisi o vrsti ali prosjek) jer vidim da neki sade u kućištu od PC-a, a na slikama do plafona, i jel bi mogao za jednu biljku napravit zadovoljavajuće uvjete ako prostor obložim alu-folijom i stavim unutra 1 neonku?

Aj ak neko nađe vremena i živaca, svaka čast
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A gle,moračeš se par dana naoružati strpljenjem i čitati.
U vezi indora...coolube ti netreba ukoliko prostor i temperatura ne traže to.Visinu si zaključija da ovisi od sorte i ovisi kako se brineš o biljci,LST itd.
Uglavnom-trebaš lampu,HPS je majka,jedna neonka je malo tako da je najbolje da čitaš dnevnike i vidiš šta ti paše...
Zapravo,sve imaš po dnevnicima,pogledaj s čim se ljudi opremaju,setupa ima dosta,svakakve vrste,svakakvih boxeva,svakakvog svijetla.
Nesmijem pisati više,počinjem se ljutiti sam na sebe:)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
tocno to sto ti kaze greenpower, a i trebao si krenut malo ranije, ovako ce to mozda bit stresno malo :/
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ma nisam ni planirao uzgajat sad sam se recimo bacio na uzgoj gljiva, dobio sam spore i pripremi pribor tako da sam s tim zaokupljen, a što se vuje tiče našo sam par sjemenki pa reko čisto iz fore stavio da klija pa ako prolija super, ako ne-nema previše veze.
Što se foruma tiče dnevnike nisam baš niti gledao nisam se ni sjetio, većinom sam visio po topicima tipa: "my first grow" i tako to mislio sam reko ti su ono kaj mi treba. Valda sam se zaj.

A hvaala svejedno potrudit ću se aj pa da barem imam jednu lijepu biljčicu =)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A gle,po meni realno ako staviš na klijanje pa ako proklija dobro proklija ako ne nema veze...nema duvke od toga.
Moraš se pripremiti za indor ili outdor,i kad je sve spremno onda klijanje može pomoči.
Tako i s gljivama i sa svim,pripremiš, kreneš.Nadam se da radiš tako.
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ma kažem da sam bezveze stavio jer sam isčeprko sjeme iz vuve pa da ga ne bacam a staviti ga da proklija bilo je 5 minuta posla, a što se ostalog tiče ako proklija kupujem humus, ako ne bacam.
I kad naraste sadim outdoor (indoor sam mislio jedino ako će biti prekasno već za out).
Investicija i nije neka - vreća humusa i kasnije gnojivo tako da se ne trebam pripremati(barem što se opreme tiče).

A što se gljiva tiče, na njima sam većinom zapeo i pročitao sam dosta knjiga, gajdova za kultivaciju, i općenito raznih informacija koje se mogu naći po netu dako da znam o njima više nego o vuvi što se uzgoja tiče.
Što se toga tiče, vjerojatno ću sutra početi sve sa sterilizacijom i ostalim, so wish me luck ;).


Uglavnom, ovo sa sjemenom mi je neka vrsta side projecta koji može i ne mora uspjeti, iako se nadam da hoće