par pitanja - need help !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.06.2010
18
8
0
36
ovako zanima me preventivno čime bi bilo najbolje poprskat biljku protiv crvića koji jedu cvijet ( nemojte samo rec neopetroid nevalja nista ) , DDT je odličan ali prijatelj mi je malo posuja po biljci za par dana osjemenila se puno a FEMka je
2. pitanje vrijeme cvijetanja blueberrija na nekim stranicama sam vidija 6-7 tjedana dok je na nekim 10-11 , sad šta je tu istina
zbog specifičnih uvjeta u dalmaciji mislim da ce biti potrebno malo manje za sušenje nego na drugim mjestima ( bura suho vrime )
3 .pitanje . kako kvalitetno osušit(curing) i zapakirat da mogu mirno otvorit za recimo pola godine i da bude ok
4. sunce u nas južnije ( mislim na odnos balkan-NL ) pa one procjene end of flowering mid-end of october za nas se produžajavu još više pošto u njih pad sunca je vidljiviji nego u nas?


molim adekvatnu pomoć , hvala :pat:
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
3.
- susenje 10-15dana,
- susenje u papirnoj kesi sa provetravanjem nekoliko dana
-curing u najlon kesi sa provetravanjem 15 dana
-curing u tegli sa provetravanjem 15 dana
...i onda moze da stoji dok ne potrosis..god,dve,tri.
 
02.06.2010
18
8
0
36
CAM je napisao(la):
Jel ti zajebaješ ljude ha, DDT je odličan jesi ti malo prespavao na biologiji , jedna od najkancerogenijih tvari tebi je dobra .....

uzmi ovaj http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=1379 i prestani žalit ...fotorazgradiv je za 2 tjedna
odma sam bija sumnjičav šta se tiče toga ddt-a , a kad sam ga vidija na djelu postalo mi je jasnije ( nakon 30 sekundi šta sam posuja po sajtu doslovno sam cuja skakavce kako luduju hahah , mravi ostaju na mistu mrtvi kao i sve drugo šta , hoda , gmiže , ali kažem ti to je jebeno preotrovno i JA TO OSOBNO ne koristim to mi je prijateljeva opcija
Anyway hvala na tom linku mislim da je to ok , sad samo triba vidit ti ga ima kupit na brzaka


@ Sulundar hvala , tako nekako će i bit
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Sve te procjene o trajanju cvitanja šta moš vidit u opisu sorte su u principu zaqrac,
jer niko ne uzgaja autdor na istom mistu i svima traje drugačije, tako da zaebi to šta
piše i beri kad sazrije svojom procjenom.Neki mali mikroskop (bar20x) bi ti dobro doša.

A za sušenje ti u dalmaciji ;) traje 5,6,7 dana(ovisi koliko su debeli badovi) dok se ne čuje krc
kad slomiš grančicu, iza toga 2 dana u škartoce i odma u tegle ali ne pripunit ih nego do 3 kvarta.
I onda sljedi lađenje jaja.Svaki dan isprazniš tegle i pustiš da se zrače dok ne izabereš cvit i zamotaš
trubu, onda vratiš sve nazad u tegle i tako 10ak dana a nakon toga samo izvučeš cvit, ne tribaš više
luftat nego samo budeš baja i na ljetnom povjetarcu...:leafblunt:




















...ladiš brate mili jaja :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
02.06.2010
18
8
0
36
NoTrippin je napisao(la):
Sve te procjene o trajanju cvitanja šta moš vidit u opisu sorte su u principu zaqrac,
jer niko ne uzgaja autdor na istom mistu i svima traje drugačije, tako da zaebi to šta
piše i beri kad sazrije svojom procjenom.Neki mali mikroskop (bar20x) bi ti dobro doša.

A za sušenje ti u dalmaciji ;) traje 5,6,7 dana(ovisi koliko su debeli badovi) dok se ne čuje krc
kad slomiš grančicu, iza toga 2 dana u škartoce i odma u tegle ali ne pripunit ih nego do 3 kvarta.
I onda sljedi lađenje jaja.Svaki dan isprazniš tegle i pustiš da se zrače dok ne izabereš cvit i zamotaš
trubu, onda vratiš sve nazad u tegle i tako 10ak dana a nakon toga samo izvučeš cvit, ne tribaš više
luftat nego samo budeš baja i na ljetnom povjetarcu...:leafblunt:




















...ladiš brate mili jaja :thumb:


to sam tija čut hvala :) , btw pm
 
02.06.2010
18
8
0
36
14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.

Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.

Za kupovinu kako legalnih tako i ilegalnih sredstava se možete obratiti našim sponzorima (pogledajte reklame na sajtu i forumu) i to jedino na sopstvenu odgovornost.





molim administraciju da mi reće kako sam prekršija pravilnik , hvala