par pitanja o Lowrayder-u, malom growboxu i hydroponicsu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2005
15
0
0
zivim u poprilicno malom stanu, i jedino mesto gde bih mogao napraviti grow box je drvena kutija(skrinja) visine oko 60cm, sirina 1,2m i dubine 40cm, pa se pitam da li bi bilo izvodljivo gajiti lowraydera u njoj? kutija ima poklopac odgore, pa da li bi bilo izvodljivo staviti lampu na taj poklopac? koliko sam shvatio lowryder je vrlo laka biljka za uzgoj, i nadam se da je to tacno posto namam nikakva iskustva sa indoor gajenjem, mada sam dosta informacija pokupio po raznim forumima.
da li bi bilo izvodljivo napraviti mali SOG u tako maloj kutiji?
takodje sta je tacno hydraponics, da li podrazumeva kupovinu opreme, ili je moguce nesto sklepati sam, a da bude funkcionalno?
~) 0015
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
vrlo brzo se nakupi tih 60cm visine
probaj

može se hydro sklepati doma, ali prvo sklepaj box za malca pa.....
~)
 
20.11.2005
15
0
0
jos pitanja:
jel lowryder ok strain, posto sam citao iskustva nekih ljudi da bas i nije potentan?
dal' je dovoljno tih 60cm za lowrydera? mislim, jel moze da se desi da mi lampa sprzi biljku?
kakva je solucija oblaganje boxa iznutra aluminijumskom folijom(za refleksiju svetlosti)? ili je obavezno farbanje u belo?
dosta je stara ta drvena skrinja, pa da li postoji mogucnost da u drvetu ima nekih parazita koji mogu da nastete biljci, i cime da ih pobijem(ako ih ima)?
imam ideju da odozdo u kutiju ugradim ventilator za procesor, a odgore da napravim rupe, pa bil' to napravilo dovoljan protok vazduha?
SLO-Ero, bio bih ti vrlo zahvalan da mi odgovoris na ova pitanja, pogotovo na ono o lowrayderu kao strainu.
a da jos jedno: cit'o sam za neki strain lemon-ne-znam-tacno-kako pa me interesuje koliko naraste?

mogo bi ja da o'ladim malo, a? ::eek:ladi
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
što se tièe lowrydera nije zahtevna biljka i radi sasvim pristojno

pošto si sigurno u boxu planiro stavit neonke, budi pozoran, da je pravilno sve zvezano (manje se i neonke griju...)bliže jih možeš primaèi biljkama
Da možeš ih lako spržit, još posebno sa MH i HPS sistemom ali u toliko niskom boxu tu rasvetu neèeš moè ni instalirat.
što se tièe reflektiranja svetlosti,tu se potrudi-isplati se-folija,bela boja...

nemam pojma o lemon vrsti

sretno
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
stavi hps-digni box još za 10cm
instaliraj u box ventilator koji èe duvat topli zrak od biljki
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Æao, Tripco ovde sa Irie-people forum-a,izvinjavam se što upadam ovako na prepad, ali me je zaintrigirala rasprava o Lowryder-u. Ja veæ 7 godina ne uzgajam ( i ne pušim Cann.), mada nešto u zadnje vreme razmišljam da se aktiviram ponovo. Kad sam saznao za Lowry., rekoh sebi, eto idealne biljke. Po onome što sam pšroèešljao o toj sorti na mnogim svetskim forumima, zakljuèak je, saèekati još koju godinu da se sorta doradi. Nije dovoljno stabilizovana i èesto se dogaða da vam od svog semena koje kupite (ili makar od veæine) izrastu ruderalisi. Ja bih se lièno za tako mali prostor odluèio za Afgani, Mazar ili Kush uz izrazito jako kresanje biljaka da naprave niske žbunove. Naravno, onda u tom prostoru možete èuvati 1, eventualno 2 biljke. Ali barem znate šta æe od njih biti.
Inaèe, najèešæe je max. rast ove sorte oko 30-35cm.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Svakako da to nije dovoljna visina, ali, zapazi, rekao sam da se jako okreše s vrha i da napravi žbun. Ja sam '98. imao neku indiku u 2 saksije na terasi i jednu nisam skraæivao i otišla je u visinu oko 1,2m, a drugu sam rezao 2 ili 3 puta u toku vegetativne faze, ne seæam se taèno, i bila je pravi žbun i dobila je èudan, više sativa oblik (naravno, mislim na jako grananje) visine oko 0,7m sa gomilom malih hedova. Samo, setih se nešto, možda su ove sorte malo nepogodne za kuæni uzgoj, ukoliko se želi sakriti i njihov miris. Oseæaju se na kilometar. Ne znam, nisam ga uzgajao, ali možda bi neki NL bio pogodan za takvu varijantu, mada vidim da se neki ljudi žale da pojedine seed bank imaju malo nestabilne selekcije (rekao bih najviše u NL#5), pa poneka biljka ispadne i malo sativasta.
 
20.11.2005
15
0
0
sad mi je palo na pamet...a moglo je i ranije.
okrenucu taj growbox uspravno, pa ce biti visok 1,2m sirok 40 cm i dubok 60.
sada cu moci gajiti biljke prosecne visine, ali samo jednu
nasao sam na *.com iz seedbanka sensi seeds za nekih 20e 16 semena skunk#1 pa ce to najverovatnije biti izbor.
citao sam da je dosta oslabila genetika skunk#1 p ame interesuje koliko je to istina
i interesuje me koliko se oseti miris skunk#1, ne bih bas voleo cike u plavom na vratima
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa setijo se i ti za visinu

nije tolika panika, jer neèeš ti mnogo biljki ni imati u to boxu.Izvedi izvod zraka što bliže prozoru...

uzmi samo nešto lako za uzgoj prvi put i potrudi se naèi dobru genetiku