Par pitanja oko treninga i jos ponesto...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Pozdrav svima....
Mislio sam da postavljam pitanja oko nekih stvari u okviru neke od ec postavljenih tema ali se plasim da cu promasiti nesto da vidim pa je bolje ovako :
Planiram grow sa WW sortom odlicnim setupom na povrsini 3x1,5x2m ali u taj grow zelim da utrosim svo znanje,iskustvo sto moze ovaj forum da podari.Zelim na moje WW da uradim LST i topping.
Pa cu poceci sa pitanjima:
-Vege fazu sma planirao 2 nedelje da li za tih dve nedelje mogu da postignem neki ucinak i odradim kavlitetan LST (klonovi su u pitanju)
-Da li ce toping po odradjenom LST biti dobro resenje za malo vecu produkciju,i da li je uopste u fazi 12/12 preporucljivo raditi toping?
-Vremenski sma ogranicen na 11-12 nedelja pa me interesuje u kojoj meri ce LST i Topping oduziti period branja (ako ce uopste)?

Setup koji planiram za ovaj grow je 3x600w HPS,uduv 1000m3,izduv 1500m3,HESI hemija komplet,CO2 tablete ,box oblozen noppen alu folijom koja u sebi sadrzi one vazdusne jastucice inace ova folija je profesionalna za reflektovanje svetlosti i toplote u gradjevinarstvu i naravno CARBON filter zapremine 1000m3...kao slag na tortu ubacivacu i GUANNO rastvor ,pored ovog tu je i rotirajuci ventilator koji je sastavni deo svakog growa.Da li je ovo korektno po vasem misljenju imajuci u obzir povrsinu i naravno ono najbitnije da li delite moje misljenje da temperatura nece biti veliki problem?

Dosta citam po forumu i pokusavam da skupim sto vise iz iskustava drugih sa foruma ali nisma uspeo da nadjem temu koja ce nekom kao meni nedovoljno zrelom i iskusnom groweru dati sve informacije na jednoj strani....pocev od prvog dana stavljanja u vege pa do onog nama najlepseg trenutka a to je berba.Ovde mislim na stvari kao sto su temperature,vlaznost,kolicine svetla,faze biljki...itd..itd.
Sve ovo moze se naci na 100 razlicitih strana i lokacija ali ponekad neke naizgled sitne stvari jednostavno je tesko pronaci ili se uopste nemogu naci.
Sto se tice foruma i ljudi sa istog sve je za jednu jako 10!!

Hvala najlpese i sve najbolje svim dobrim ljudima!
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala Blade, interesuje me onda sta je najbolja opcija u ovom slucaju sto se tice LST i Toppinga?
Moja mogucnost pomeranja je max 3 nedelje jer ww ima period cvetanja oko 8-9 nedelja...sad jos nisam video i cuo da neko drzi biljku po 7-8 nedelja u vegetaciji i radi trening :) onda dolazimo i na tacku ekonomske ispaltivosti (utrosak struje) sto rekli nasi ispadne skuplja dara od mere.

Koji je vremenski interval skojim bi LST i Topping dao svoj max rezultat ?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa lst radi kad želiš...ali za toping je potrebana vegetacija,znaci kad ti topiraš bilju stresirao si je baš dobro i treba joj vremena za oporavak,znaci biljka ce nekih tjedan dana do 10 dana stagnirati,ako nemaš bar 5-6 tjedna vegetacije topiranje ti nece donjeti ništa posebno,možda ti još donese i manje...a LST..a uvijek ga možeš raditi bez obzira na vegetaciju...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Setup od 3x600w i raditi trening mi je skoro pa neshvatljivo. Ako ima bar 2 metra visine čemu kompliciranje? Treningom mi mogao samo napraviti dodatne sjene hedovima a 3 lampe su dovoljne da sasvim pristojno sve osvijetliš. To šta WW cvijeta 8-9 tjedana to je okvirno. Zaokruži to slobodno na 10-12 jer...ako ne bude gotovo za 9 čupačeš i ako ne bude zrelo? Mislim da se zamaraš nepotrebnim stvarima. Računaj da je svaki trening stres(više manje) i samo tako odugovlačiš branje(oporavak) tako da mislim da ti logika ne stoji. Računica za dugu vegetaciju je isplativa ukoliko biljke nisu zakržljavile i rastu svaki dan šta se od "oka" vidi.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala Blade...hvala Green... box je 3x1.5x2 metra...medjutim sada sam skroz na skroz zbunjen.Jedina zelja mi je bila da treningom postignem bolji urod tj veci,sto je mislim i svrha LST.
No posto ovde bar 85 % ljudi ima iskustva i znanja bar duplo vise od mene slusacu te iste ljude odnosno Vas :)
Ako nemate nista protiv zeleo bih da vam postavim neka pitanja na pp ako se lsazete da dalje ovde nepucam pitanja.Hvala!
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
kad ti topiraš bilju stresirao si je baš dobro i treba joj vremena za oporavak,znaci biljka ce nekih tjedan dana do 10 dana stagnirati

Blade ako ti biljke stoje tolko dugo nakon topinga toplo ti preporučam B52 , Honey B od AN ili neki sličan proizvod na bazi vitamina i ostalih sitnica za smanjivanje šoka . Ja svoje biljke topiram sve do cvijetanja , nekad i po 3-4 puta na 10 grana u fazi vegetacije . Nikada nemam tako teških stresova da mi biljka stoji više od 2 -3 dana .



A tebi cane c. preporučam SOG* , kada bi ja bio u tvojoj situaciji da sam vremenski ograničen na 3 mj. Ja nebih ni počeo grow , jer to je premalo i preusko razdoblje za grow . Inače prosječan grow traje 3 mj. , ali komplikacije se događaju , što ako se nešto dogodi i tvoje biljke budu tek na pola puta za 3mj.*? Brat ces polu zrelu biljku???....


Baš zbog toga SOG bi mogao biti dobar za tebe, ali imaš uvijete i opremu koji nisu baš za SOG , pa sve to na kraju ispada komplicirano .

SoG se inače radi s klonovima da bi sve bilo uniformirano , ali ti komotno možeš posaditi 20-30 sjemenki i nakon 15-25 dana ih baciti na cvjetanje .
Retultat bi trebao biti dobar pošto imaš 3x 600w , mislim da bi po svakoj biljčici mogao izvuć 20 -30 g , što i nije loše za prvi pokušaj SOGa , kada bi imao iskustva sa tom tehnikom uzgoja to bi od početka do kraja trebalo izgledati ovako .

small plants, big buds / www.limbo-co.com - YouTube

Ali pošto nemaš iskustva na tebi je da probaš , dokumentiraš i postaš :)

Ovdje imaš temu sa svime što bi nekog početnika moglo zanimati ...pa pogledaj malo i utvrdi ono što već znaš , a možda i naučiš nešto novo .
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane.html



*Sea of Green (SOG) is the theory of harvesting lots of small plants, matured early to get the fastest production of buds available
 
29.09.2012
31
9
8
Blade je napisao(la):
Svrha LST je ušteda prostora,međutim s tim boxom ti imaš prostora napretek

to je jedna od svrha LST-a
još jedna je da svi vrhovi su podjednako udaljeni od lampe tj da svi vrhovi dobijaju podjednako lumena a ne da pobjegnu glavni hedovi uvis a sporedne grane ostanu daleko niže.