Par pitanja - pocetnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.06.2011
5
0
0
34
Procito sam stvarno puno stvari sa foruma i puno naucio, ali me par stvari muci, pa ako bi mi mogao netko pomoci.

1. Ne razumijem kada biljka mora ici 12/12, kada 18/6 i slicno po procesima klijanje, vegetativni rast i u cvjetanju.
2. Kako prepoznati kada je biljka spremna za prijelaz u vegetativni rast ili cvjetanje i kako ga odraditi, jel se mora promjeniti kolicina svijetla preko dana?
3. Dodavanje NPK, to je obavezno?
4. Hoce li mi biti potreban uredaj za mijenjanje svijetlosti, tj. da se automatski pali gasi nakon nekoliko sati.
5. I od kojeg bi tocno vremena trebao poceti paziti na pH i koji bi nacin provjere preferirali.

Hvala na pomoci
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
ZenK je napisao(la):
Procito sam stvarno puno stvari sa foruma i puno naucio, ali me par stvari muci, pa ako bi mi mogao netko pomoci.
< JEA RAJT!!!


1. Biljka ide na 12/12 kada ti to odrediš, znači pustiš ju na 18/6 dok ne naraste do željene visine! (znači 18/6 vegetacija, a 12/12 cvjetanje)
2. Biljka jednostavno počne vegetirati nakon "seedlingsa".. a to ti je ono kad počne bacat listove sa grana (vegetacija)
3. Dodavanje NPK iliti "GNOJENJE" je obavezno naravno, jer biljka ne uzima dovoljno hrane iz zemlje (ako su u posudama biljke),. u outdooru je druga priča!
4. Naravno da hoće, zove se "TAJMER"
5. Od početka do kraja! ali to ovisi o genetici.. vidim da si početnik pa te to možda niti nemora brinuti,.. kreni sa domaćim stvarima i izbjeći ćeš dosta nejasnoća!

pozdrav!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Malo prelistaj gotove dnevnike.Vidjet češ tamo svakakvih rješenja u praksi i vidjet kako to ljudi rade od početka do kraja.
To je po meni najbolji način za pohvatat konce svega šta si pročito na forumu.
Sretno sa uzgojem i kad kreneš sa uzgojem otvori dnevnik pa če cjenjeni kolege da pomognu kad zapne.Al prije na čitanje gotovih dnevnika.
 
27.06.2011
5
0
0
34
Odo se bacit na citanje da vidim kako to drugi rade :D

Edit: Evo vec sam ih par pogledao :D

Da, ovo ce mi biti prvi grow, i uzet cu neku domacicu pa nadam se da ce i uspjeti :D
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pogledao...Veruj mi,sada je pravi trenutak da usmeriš potpunu pažnju.
Pročitaćeš ih,znaj. Pre ili posle. Velika je prednost što možeš pre. Iskoristi je. Srećno ;)