Paranoja ili nesto drugo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2014
1
0
1
Pozdrav svima clanovima :)

Vec duze vreme pratim ovaj forum i zaista sam nasao dosta korisnih i zanimljiv stvari i u poslednje vreme mi se desava nesto cudno pa sam resio da se registrujem i pitam vas za misljenje.
Naime pusim oko 4 godine sa pauzama nekim. Ne pusim bas aktivno, jednom u 2, 3 nedelje volim tako zapaliti sa drustvom i opustiti se. Situacija je sledeca: Pre dok sam palio nekako mi je bilo bas za uzivanje, opustim se i ne razmisljam o nicemu, jednostavno mi je prijalo dok mi se nije desila situacija pre mozda 5 meseci. Zapalio sam sa drugovima i tu je pocelo zezanje, odjednom dobio sam osecaj da ne mogu gutati i da mi se skuplja grlo. Konstantno sam bio gladan posle paljenja sto je i normalno sve dok se nije desila ta situacija prvi put. Otisao sam da jedem i dok sam gutao imao sam osecaj da se davim u nekoliko navrata koji su trajali po sekundu dve. Ajde mislio sam da je to samo tada. Kada sam zapalio sledeci put desilo isto i tako sledecih 4 5 puta. Ali to nije bio kraj. Jedno 2 meseca kasnije poceo sam dobijati nove napade, naime poceo sam da se gusim, tj anksioznost. Znaci zapalim i onda posle nekog vremena pocnem da se osecam neugodno, da cu se ugusiti ili sta vec. Takodje mi se desavalo nekoliko puta kasnije ali sto je najvaznije, pre sam mogao ispusiti bas podosta, 2 grama sa 2 drugara u roku od sat i po dva. Medjutim u zadnjih mesec dana, stvari su se promenile. Bili smo kod ortaka pre grada i oni su zapalili, ja sam odbio u pocetku ali sam posle povukao 2 3 dima samo. Ljudi moji, ta 2 dima su me odvalila kao nikoga, otisli smo u klub i ja sam celo vece blenuo levo desno i bio u nekakvoj paranoji, nisam mogao doci do vazduha. To se posle desavalo konstantno kada sam duvao. Pre nedelju dana smo kod ortaka bili i tada sam opet uzeo 2 dima i momentalno se odvalio. Znam da nije do vutre zato sto smo tu istu pusili i ranije i bilo mi je okej sve. Popusimo 2 grama i nista se ne desava dok sada posle 2 dima ne znam gde sam. Imam nekakvu paranoju da cu se ugusiti, ako izadjem napolje jos teze disem, ne znam sta da radim. Plasim se da cu navuci fobiju od vutre a to je ono poslednje sto zelim. Jednostavno zelim stara vremena kada se mogu opustiti a ne ovo sad :icon_frown: Pocelo mi se to dogadjati i kada nisam napusen. Tako nesto radim po kuci, setim se tih trenutaka i opet upadnem i neku paranoju. Konstanto mi se to mota po glavi, pomozite mi :icon_frown:

Da dodam samo da kada sam u tom stanju, imam osecaj kao cu umreti ili dobiti neki epi napad. Grlo me steze i kao da se skuplja. Ne mogu duboko udahnuti. Imam osecaj kao da mi nesto stoji na dnu grla i ne mogu ga iskasljati.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Svakako napravi veliku pauzu da nedimis,pa posle toga uzmes samo jedan dimic a ako se to isto ponovi ,onda nemoj nikad vise ni probati..:)
 
28.05.2014
42
78
18
Sve je to do tvoje psihe,kao i sve u tvom zivotu. Moras da naucis da vladas sobom,kanalisi svoje misli iako ih ima mnogo kada si pod uticajem kanabisa. Ili kako to neki kazu,tripujes se coece. :)
Ti ako mislis u sad ce tako da mi bude ovo ono,sad cu da se gusim,ti pocinjes da tripujes da se stvarno gusis,ovladaj svojim mislima i pocni da mislis kako mozes svaku lepoticu da smuvas i bice tako,to je snaga uma,dok je za neke "trip".
 
04.04.2014
267
230
43
Ovo sto ti se desava nema veze sa travom. Rec je o tvojoj psihi jer su napadi anksioznosti poceli da se desavaju i kada ne duvas. Zapravo ne moze ti se nista lose desiti, ne mozes se ugusiti, niti bilo sta drugo, ali tvoj mozak pogresno hendluje informacije koje dobija iz spoljnjeg sveta tako da si ti ubedjen da ti je lose - to je zapravo anksioznost. Trava moze biti samo okidac, pojacava simptome raznih dusevnih oboljenja i poremecaja koji cesto mogu biti i skriveni (ne znamo da ih imamo). Ovo kod tebe je poremecaj koji se vrlo lako resava ukoliko na vreme reagujes. Najbitnije je da se na vreme upoznas sa ovim poremecajem i potrazis pomoc lekara. Pored nekih blagih lekica postoje i vezbe kojima se prevazilaze napadi anksioznosti, a tokom vremena trava ce ti biti samo od pomoci. Nadam se da sam ti barem malo pomogao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: littleGreen
14.04.2014
38
74
18
u 9 i pol godina aktivnog pusenja nikad nisam imo takav problem.
aliiiii

npr. prije sama mogo popit litru votke a sad popijem 4 komada sutra u zelucu koda sam jeo kopita i pio razređivac. zakljucak: nepijem votku. tebi zakljucak= nepusis vutru.

kako su vec decki rekli i prije sve ti je to u glavi prijatelju.

imo sam frenda koji je poco brijat kad zapali , kao neki stres crne misli i to... ja pusim da nemislim na takve pizdarije poslje posla da se mogu opustiti. presto je na pol godine i sad dimi ko lud nikakvih problema nema. ;)
 

Gagiba

Aktivan Član
Sevaju parajnoje stalno pod vutrom kažeš?
Zeznuta situacija...

Dešava se katkad pa i par puta za redom ali više meseci je baš neobično.

Možda da probaš da nabaviš paket provereno dobre vuje, smotaš jedan, sedneš sam, povučeš dim, zagasiš ga i onda čekaš da vidiš šta će biti. Kad ne bude ništa onda trgneš još jedan. Kažu da se klin klinom izbija... :)

Ako na takvo doziranje počnu paranoje onda bolje iskuliraj neko vreme i poradi na sebi jer tu vutra dođe samo kao katalizator odnosno pojačivač nekih dubljih i složenijih problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: littleGreen
19.05.2014
21
28
0
Ja ču se samo nadovezat na ovo što kažeš da se srokaš od 2 dima kao nitko, e pa to se i meni događalo nakon što sam uzeo 3-mjesečnu pauzu od pušenja (pušim cca 7 godina) , to bi se moglo pojasnit kao prag tolerancije, kada pušiš više puta na tjedan kroz sljedećih pola godine, prag tolerancije ti je dosta visok a kada uzmeš "jaču" pauzu prag tolerancije ti se spusti jako nisko, zato ti i ispadaju oči nakon 2 dima :) - a što se tiče paranoje također sam upoznat s time, imao sam sličan problem ali ne ovo sa gušenjem i gutanjem nego baš sa paranojom/ bad tripom, i baš sam zbog toga uzeo pauzu jer mi nije pasalo biti takav, odprilike je to izgledalo ovako; zapalim frulu, ne pretjerujem u dimovima ( kao što manje to bolje, neče me paranoja lupit) i onda odjednom tlakovi vrtoglavica i tako negdje 20 minuta, najgore sljedi kasnije kad pocnu prave paranoje, cimanje na svaki šuštanj, korak, glas, auto itd.... sve prestaje kada dođem kući i legnem se u krevet :D

Zaključak; Sve je to u glavi, ako si prije frule zacrtaš da će te prat smijalica tako će i biti, ako se bediraš i razmišljaš kako ce te paranoja uloviti to ce ti se i desit ...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Odeš 5 km duboko u šumu,sjedneš i zapališ joint.U jednom trenutku pomisliš,ijaooooooooo sad će netko naići pa me vidjeti ovakvog :D napušenog,hahahahahaha.
Joint,neka tekućina(voda ili sok),neki uređaj što reproducira zvuk,najbolje sam biti ... i poleti :D ,zahebi te fore o paranoji i sl. :D
 
06.06.2014
40
35
0
53
prvo brate koliko godina imas, drugo i meni se to desilo ali kada sam bio osnovni razred, pa je bila neka prskanica sa LCD, kozna kakvu vutru si zapalio, ja koliko znam jedan moj drug pusio neku kanabis hemiju i ima slicne stvari ponasanja kao ti, jednostavno opustise i pauziraj malo,pa kada budes hteo zapaliti nemoj se secati tog dana kada si imao paranoju,jasam se za drvo cvrsto zagrlio mislijuci da se svet prevrcuje ;) ...tosu zajebane hemije i preporucujem da pazis sta pusis.. pozdrav iz MKD P.S kapela
 
03.06.2014
39
56
18
VenloNL je napisao(la):
Odeš 5 km duboko u šumu,sjedneš i zapališ joint.U jednom trenutku pomisliš,ijaooooooooo sad će netko naići pa me vidjeti ovakvog :D napušenog,hahahahahaha.
Joint,neka tekućina(voda ili sok),neki uređaj što reproducira zvuk,najbolje sam biti ... i poleti :D ,zahebi te fore o paranoji i sl. :D

haha , to sam i ja bas prije koji dan napravio , odisu u sumu zapalit kad ono cujem ide traktor , ja gledam sve okolo nema nikoga i ono mislim sad ce kao netko doc i vidit me :D
da najbolje slusalice muzika.

A ove slucaje s paranojom vidim stalno , ima likova koji probavaju sve i svasta (ostale droge),pa ih trava samo razbjesni postaju agresivni ug utjece na psihu, sve je to do okruzenja u kojem zive i naravno takve ces osjecaje imat (kad se napuse briju hafia ovo ono) .
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
VenloNL je napisao(la):
Odeš 5 km duboko u šumu,sjedneš i zapališ joint.U jednom trenutku pomisliš,ijaooooooooo sad će netko naići pa me vidjeti ovakvog :D napušenog,hahahahahaha.
Joint,neka tekućina(voda ili sok),neki uređaj što reproducira zvuk,najbolje sam biti ... i poleti :D ,zahebi te fore o paranoji i sl. :D
Hehehe,ovo sam ja jucer uradio,leden sok,sendvic i u sumu. Nasao jedno mjesto pored izvora,i nigdje nikog samo suma i ja.
I cvrkut ptica. :)
 

DrOrange

Aktivan Član
23.06.2013
87
807
83
Brate da nisi mozda pusio tefal ili ti bijeli sljez.. znam par ljudi koji su imali slicne fobije od ovog smeca..
 
25.08.2014
3
0
0
varim aktivno oko 2godine i sve je bilo okej do pre neko veče..to veče smo ja i 3ortaka prvo spurnjali 2g skanka...posle toga kupili smo još 2g domaće džeje od lokalnog dilera i od toga smo napravili 4jointa..posle onog unka ta 4jointa smo spurnjali u roku od 30min i nismo ništa osećali..međutim ja kad sam stigao gajbi osetio sam mučninu,blagu vrtoglavicu i nisam mogao da zaspim(a obično kad se navarim spavam k'o zaklan :D )..sutradan nisam mogao da hasam ništa jer me je boleo stomak..mislio sam da je to zato što sam prehladio stomak ili tako nešto ali nije...sada ne varim već 6dana i preko dana se osećam ok..ali uveče oko 9-10h(kad bi otprilike izašao da zablejim sa ortacima i povarimo nešto) počinju da mi se dešavaju čudne stvari..kreće blaga vrtoglavica,čas mi je vrućina-čas mi je hladno,i kad sam npr u parku i tu prolazi mnogo ljudi ja moram da se okrenem i da pogledam svakog-jednostavno hvata me neka paranoja praćena sa već gore navedenim simptomima..da li neko može da mi pomogne ili da mi kaže šta da radim,da li da prestanem skroz sa džejom ili šta?Hvala u svakom slučaju!
Peace!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako svako vece tuces po gram vutre mozda bi mogao malo da odmoris. jesi pitao lokalnog dilera sta on misli o tome. probaj da izguras jedan grow pa vidi da li ce ti od tvoje vutre biti tako, niko ovde ne moze da zna sta kupujes na ulici.
 
25.08.2014
3
0
0
Pitao sam jednog dilera za to i on mi je rekao da se i njemu ponekad dešava da sutradan počne malo više da se znoji...ali ono ja sam iz prve mislio da je to zato što sam naglo prestao sa duvanjem,i evo već 6dana ne varim ali skoro svako veče mi se isto dešava..hvata me ta "paranoja",čas mi je vrućina čas hladno,blaga vrtoglavica..stv ne znam šta da radim jer sam i pre vario dosta,čak i jače trave i u većim količinama i nije mi se to dešavalo...prva stvar koja mi je pala na pamet bila je ta da je ta džeja možda bila prskana dopom i zbog toga mi se stvorila blaga zavisnost tj ti simptomi u vreme kad bih obično vario...da li bi pomogao onaj akt. ugljenik,da se pročistim i možda bi sve to nestalo?u svakom slučaju pijem dosta čaja,možda po litar-2na dan i ne jedem neku tešku hranu,iz razloga da se pročistim..