Parkinsonova bolest

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.02.2013
2
1
0
Dragi svi! :)

Imam pitanje u vezi ulja koje bi koristio član obitelji koji je obolio od Parkinsonove bolesti.
Namjeravamo napraviti ulje kako bismo mu pomogli pa me zanima koju vrstu cannabisa treba izabrati - sativu ili indicu.

Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: S.A.B.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Vrlo je nezahvalno davati savjete...
Recimo ovoj ženi je bolje od industrijske tj. od CBDa
http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?51111-It--s-Legal-Medical-Marijuana-Cannabidiol--CBD-from-Industrial-Hemp-
Njoj je isto bitno da nije high, pa stoga razgovarajte s osobom koja ima parkinsa
Većinom sam našao da se spominje cbd, moj savjet je z7 (ali ako je u pitanju indica ili sativa, neka je više indika)
Z7 ima 10% thca i 15% cbda

Dok ulje ne bude gotovo - http://www.naturalnews.com/034287_Parkinsons_disease_natural_remedies.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: damsa

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
Ako nisi već uzeo preporučam ti da naručiš sjemenke iz seedshopa tako da budeš siguran da su Indica vrste.ko šta ti je reko mazar imaju više CBDa i prema tome ulje od indice ima bolji medicinski učinak.
 
04.02.2013
21
9
0
38
pozdrav :) po mome misljenju posto parkinsonova bolest izaziva simptome poput tremora,ukocenosti,poremecaji u ravnotezi itd,da sad ne nabrajam,mislim da bi u tom slucaju bila bolja indica prvenstveno zbog opustanja misicnog sustava a i smanjenja drhtanja ili neka sredina...



Spanish and British researchers investigated the effects of delta-9-tetrahydrocannabivarin (THCV) in an animal model of Parkinson’s disease. They concluded that “given its antioxidant properties and its ability to activate CB2 but to block CB1 receptors, Delt-9-THCV has a promising pharmacological profile for delaying disease progression in PD and also for ameliorating Parkinsonian symptoms.”
CBD and THC work on the CB2 receptor,znaci i THC i CBD aktiviraju CB2 koji blokira CB1receptor tako da pomogne da bolest smanji progresivnost koliko god je moguce i smanji trenutne simptome,.uglavnom i jedna i druga pomazu,po meni je bolje neka vrsta u kojoj je dominantna indica ili neka vrsta u kojoj je tu i tamo postotak sative i indice slican..


evo nekih straniova koji pomazu:

STRAIN:OG kush

Classification: Indica Dominant•Optimal environment for growing: Indoors
•Prepares cooler temps (around 75 degrees F).
•8 to 9 weeks required for flowering.
•One of the �Ultimate� kush strains..
•Gardening Skills Required: Moderate
•Medicinal Usages: Stress Relief, Anger, Bipolar Disorder, Nervous Conditions, Alzheimer�s, Migraines, Headache, Vomiting, Depression, Parkinson�s Disease, Chronic Pain and Many More


STRAIN:cole train

Indica 70% Sativa 30% (Indica high)
Daughter of Jasmine and Trainwreck
Flowers in 8 weeks
Very potent
Medical: glaucoma, migraines, chronic pain, Parkinson’s Disease, arthritis, anorexia, anxiety, muscle spasms, insomnia


STRAIN: Brainstorm Haze

Type: Sativa: 90%; Indica: 10%, Haze

Looks: Dense, Dark Green Leaves w/ A Hint of Purple, Decent Amount Of Red Hairs, Frosty And Sticky

Smell: Fruity

Taste: Sweet And Fruity w/ A Bit Of A Earthy Taste Too It.

Effects: Packed A .5 And I Was Pretty Uplifted. Extremely Relaxed

Potency: Lasted A Good 3 Hours

Reviewed by: Randy (Skill)

Good Strain For: (Severe)Insomnia, Depression, Appetite, P.D(Parkinson’s Disease),Schizophrenia


STRAIN:AK-47


STRAIN:Afghanica
•Classification: Indica (65%)/sativa (35%)
•Parents: Skunk #1 x Afghani #1
•Growing Environment: Indoor/outdoor/greenhouse
•Garden Skills: Beginner to intermediate
•Flowering Time: 8 - 9 weeks
•Yield: Moderate
•Medical Uses: Parkinson's Disease, pain relief, inflammation, nausea, insomnia, anorexia, depression, anxiety

ima ih dosta ovo su samo neke..uglavnom da zakljucimo ja ti preporucam da nadete neku vrstu di je dominantnija indica zbog opustanja sustava znaci da ima recimo 65% indice i 35% sative..pozdrav nadam se da je nesto od ovog pomoglo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: damsa

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Marijuana chewing-induced improvements in Parkinson's disease

-This case report documents motor improvements from daily chewing of a
single marijuana leaf in a 72-year-old man with Parkinson's disease. The
patient was taking 400 mg levodopa/day when he began on marijuana, and
continued his levodopa dose unchanged. After two months, he reported
improved tremor and bradykinesia. He has continued for five years, with
loss of benefit during two treatment suspension periods, and regain of
benefit with recommencement of treatment. The author notes the patient
has an unusually benign course of PD, that marijuana leaves have a
different concentration and distribution of active ingredients than
marijuana flowers, and that chewing is likely to produce different
effects than smoking.

- tako da treba pokushati i sa vishe sorti ali i sa vishe nachina primjene..od inhaliranja/vaporiziranja/pushenja , preko ulja ..do sirove/svjezhe npr. kao napitak-u sokovima..ili chisto zhvakoljenje..

ima vishe sorti koje se spominju kao korisne za tretman parkinsonove tj. raznih simptoma...pa najbolje vidjeti sa pacijentom ..jer..neke sorte su vishe za tremor i spazme..neke su vishe za bolove..+neke sorte bi bile bolje za dnevnu upotrebu , a neke za vechernju..
zato bi bilo mozhda bolje da trazhish sorte za konkretne simptome..

ali..mislim da bi se kombinacijom 2-3 sorte i kombiniranjem nachina upotrebe...moglo puno postichi.
 
22.02.2013
2
1
0
Puno hvala! Budem još čitala i informirala se, ali ovo doista pomaže. Sviđa mi se ideja sa žvakanjem ili korištenjem u sokovima.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ja biti preporucio sljedece da napravis tinkturu od sirove cannabisa moze cak i industriska poanta je sljedeca da se zadrzi THCa i THCv jer oni imaju najveci utjecaj na parkinsonovu bolest.Thcv djeluje kao primarni b1 moždanih stanica regulator . Regulira neurotransmitera kemikalije u mozgu ... To je zapravo balansira kemikalije podržava funkciju mozga ... Uvelike pomaže kod Parkinsonove bolesti. THCa i THCv također uzrokuju efekt stimulans .. opustaj kronični umor povezanog s Parkinsonove bolesti. Što je razlog zašto CBD-a, u visokim koncentracijama, nisu od primarne korištenje u većini neuroloških poremećaja, poput epilepsije i Parkinsonove bolesti. Thca i thcv kombinirati za ublazavanje simptome neuroloških tegoba , bez potrebe za visoke CBD-a. rezultira čišćim, manje "Stoney" . omogućuje bolju olakšanje za umora i bezvoljnosti prisutan u tim neuroloških poremećaja.Bitan je i cbn on je antispazmatik ima ga u industriskoj konoplji.

radi toga treba napraviti tinkturu jer u ulju neceo stati Thca i Thcv radi svoje hlapljivosti a cbdceostat utinkturi

tinkturu sloziti u 40-50 %alkohol staviti da odstoji 7-10 dana namracnom i toplom
piti 3-5 puta na dan po cajnu zlicu u 1 dl vode

preporuka za tinkturu ako mozes nabavi industrijalke friske sirove oko 100-150 g +50 g neke indike (moze friska a i nemora to radi cbd-a)
to je oko 200 g to napunis u par teglica svaku do pola i ostatak prelijes alkoholom(moze i rakija) 40-tak postotnim tako ces dobiti svebitno THCa,THCv,CBN i CBD

:D