Patuljasti Blueberry X Haze, seme iz ličnog uzgoja, saksija outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Pre par meseci sam dobio nekoliko regular semenki cross-a BB x Haze, i od 3 semenke 1 je bio muški a dve devojčice.
Biljke su uzgojene u box-u, pod LED svetlom prve 3 nedelje, i izrasle su 25-30 cm.
SEX je uspešno završen i dobijeno je oko 100 semenki.

Jedna od semenki je bez mog znanja pala na/u saksiju i posle nekog vremena (nakon branja semenki) je proklijala. Presađena u saksiju, i bez ikakvog stresa nastavila vegetaciju.

Interesantno je da je porasla celih 7-8 cm u visinu, tj. da je cela biljkica u stvari postala jedan mali head.
Fotografije (ovo nije fotomontaža)... sada je skoro zrela za branje.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Pomislio sam da je to do meteo i drugih uslova, pa sam rešio da piknem 10 semenki mog uzgoja da u praksi vidim šta sam to dobio.
Danas je 20. dan i od 10 biljki, 4 je već pokazalo pol (muški, propupeli prašnici) i one su uklonjene... dostigle su u visini oko 12-15 cm.
Ostalo je 5 devojčica (valjda, jer nisu još ništa pokazale), koje sporije idu u visinu od uklonjenih muških.
Fotografije...
5.jpg
6.jpg
Moje iznenađenje je sad apsolutno, jer sam dobio patuljastu sortu, koja može da se sakrije na svakom balkonu između petonija, muškatli, bombonica...

Pratimo dalje...
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Može ovo da nađe primenu, i te kako...
Npr. za neki PC box - komotno može da stane desetak komada u jednu žardinjeru. Biće za svoj dim.
Pa, nek bude 3 grama po biljci - dobiješ 30 grama ukupno. I onako ne bi mogao da staviš više u PC.

Međutim, razmišljam... rast i razvoj biljke su bili sasvim drugačiji pod LEDom i na suncu.
LED je bio pod režimom 24/0 i pre cvetanja su "lepo" porasle (25 cm, u odnosu na ove napolju od 7-10).
Jer, ako preračunamo svetlo, npr. danas će obdanica trajati 14h, jasno je da će količina svetla drastično uticati na vegetaciju u prve 3 nedelje.
Dakle, danas će biti mraka 10h - i još ako računamo da nije ceo dan sunce u zenitu i da nije svaki dan sunčan - eto razlike.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Npr. za neki PC box - komotno može da stane desetak komada u jednu žardinjeru
Možda i da kad biš bio ziher da će sve bit patuljaste,inače bi trebalo staviti bar 20 menki pa raditi selekciju ali opet glupo ih toliko naguravati u jednu posudu,jednostavnije je jedan normalni auto lst-irat pa dobit 10 vrhova :)
Po meni jedino što ih je simpa za vidjeti i ništa više od toga :razvaljen::
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
samo je rokni u malu posudu
Ali one uopšte nisu u maloj posudi...

A sa druge strane, kako to da BAŠ SVE ostanu u "patuljastim dimenzijama".
Ovo šta sam slikao je građevinska crna kofa, 30+ cm prečnik, nikako nije 0,5 lit. po biljci.

Definicija "rase" tj. u našim terminima "sorte", parafraziram, grupa jedinki čijim ukrštanjem se dobija plodno potomstvo sa istim ili vrlo sličnim osobinama.
Znači, ako mi od 10 semenki izraste 10 patuljaka, nema tu previše filozofije.

Ovo su mame, koje su dale semenke (25 cm)... tata je bio malko viši od njih.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cross-a BB x Haze
ko je ili ko su originalni brideri tog semena, jel bb od dp a haze od dinafema
Danas je 20. dan i od 10 biljki, 4 je već pokazalo pol
to su znaci automatici, nisam primetio da si to negde spomenuo
Znači, ako mi od 10 semenki izraste 10 patuljaka, nema tu previše filozofije.
ne znam ko ovde filozofira, uleteo ti je neki mutagen od ruderalisa i dobio si dwarf cannabis. nema neke koristi od toga, od njega ne mozes napraviti vecu biljku, a ja vecu mogu napraviti manjom samo manipulacijom svetla i malom posudom. samo, ima li smisla mlatiti se 3+ meseca za biljku koja stane u jedan dzox. nisi otkrio ameriku frend, imao sam ja par takvih bluebery/haze i govorim iz iskustva, evo mozes videti moje iz 2013. god
P2170069-vert.jpg
pa naredna generacija iz 2014, oprasivao sam naravno najvece i najbolje cure, ne ove prcvoljke :)
P5140140.JPG
pa naredna iz 2015
P1080005.JPG
moram priznati da sam ubacio malo genetike od jet47, nisam radio iskljucivo inbreeding i ovo je plafon koji sam uspeo da izvucem od tog hibrida, posle sam se prebacio na nesto drugo i batalio celu pricu, sve to skupa je vise za igru neg za duvku, mada dim je dobar, to ne mogu da osporim :)
PC260010.JPG
u nadi da nisam previse spamao dnevnik, ipak je moja prica u kontekstu, sretno ti igranje sa patuljcima
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
dobro ti power veli, metni bilo koji auto u malu posudu, shebi mu i ovako malu vege i na kraju dobit ces mini automate, zato i svi teze prema tome da mu automati u vege sto vise narastu, jer isto ko i kod foto duzina vege znaci krajnji ishod ;)
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
ne znam ko ovde filozofira
Nisam imao nameru nikog da prozovem, zato ne znam zašto ovakva reakcija?
Moja filozofija je - ako 10/10 budu patuljci, to je to... dobio sam seme patuljaka.
Samo sam poželeo da podelim svoje iskustvo sa Forumom.

A što se tiče upotrebne vrednosti... više puta je na različitim temama bilo pitanja vezanih za stealth uzgoj.
I šta smestiti u PC box... tako da bi ovakvo nešto moglo da bude rešenje.

Onima koji razvuku gram na 3-4 džoksa (i ja sam među njima), jedan patuljak će biti dovoljan za 15 dana (još ako ne vare svaki dan... ihaaaaj).
Dakle, računica... 90 dana do harvesta (možda i manje)... to dođe 6 puta po 15 dana (tj. 3 grama)... dakle, deset u PC box je sigurica.
Sve će da imaju svetlo "direktno u glavu", neće jedna drugoj da prave senku, i što je najbitnije - kupiš taze zemlju i nemaš potrebe za bilo kakvom intervencijom (đubrenjem).

Pratim razvoj biljaka, slikam i delim iskustva sa vama...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Slazem se sto se racunice tice sa zlocinkom. Sto se tice patuljaka ja na terasi imam patuljke sweet cheesa auto koje sam stavio u saksije od 3l. Visine su 10cm, da ce biti dima bice :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ovakvog autosa dobijes od bilo kojeg , ja sam ih imo iz vise razloga najcesce je u pitanju gusta zemlja u kojoj se korjen tesko probija ili ako ph zemlje nije dobar biljka ce bit spora i dobijes patuljka ,ako se dogodi stres jaci za vrijeme "vege" od autosa tjedan ili dva stagnacije znaci patuljak radim svoje autose godinam BBx HAze mi je bio prvi auto kros kaj sam radio pred dosta godina imao sam u istoj generaciji i paruljaka a i divova sve ovisi o uvjetima sadio sam ih na masu nacina i puno terena ako su losiji uvjeti biljka ce sporo rasti i bit patuljak pod losije uvjete dosta je da jedan faktor zakae u kljucnom trenu i dobije mini biljke koje nestignu vegetirat jer se u vege borila sa stresom bolescu ili nedostatkom nekim....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Interesantno je da je porasla celih 7-8 cm u visinu, tj. da je cela biljkica u stvari postala jedan mali head. ... sada je skoro zrela za branje.
ti racunas od ovoga 3 gr.suvog, ili od ovog
Ovo su mame, koje su dale semenke (25 cm)
nemoj biti u zabludi, evo ti isto to skinuto pre 10ak dana, nema ni 2 grama a verovatno ce jos izgubiti
P8180554-vert-vert.jpg
kao sto rekoh, igraj se dok ne skontas da je neisplativo. sto se tice pc growa, pogledaj dnevnike pa ces videti koliko ljudi skidaju al ne sa patuljaka ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and pajpkaj
06.04.2016
2
3
3
59
Wtf sa tim BB hejzovima ove godine,meni od 10 menki proklijale dve i obe su bile tako patuljaste :confused:

Jedino za to i valja,pod suncem ju pustit,ne isplati se palit lampu za to :bocni:::sun2:

:thumb::respect::popcorn::
isti problem druze imam.dobio 10 org. sjemenki od amnezia haze i evo vec 3 mi narastu po 20cm. ubrao sam jedne za 4-5 motanja i to je to.ispizdim i istjeram ih napolje.ova sad cvjeta a nema je šta vidjeti.ovo mi je 3-4 grow.i sve sam imao odlicne rezultate.sad odjednom ništa.a ponadao sam se da ce biti a sad nemam ni za odmora.:(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Kišovito vreme i vlaga od prošle nedelje su uzele svoj danak. Buđanje krenulo samo tako...
Patuljčice su pobrane (počupane) kako bi se spasilo šta se spasti može.
Biće nekog dima, svakako.
Može ovo u završene.
22.jpg
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
SMOKE REPORT BB x Haze:
Ona prva biljčica, sa početka ovog dnevnika, je nakon sušenja i kjuranja od par meseci, došla na probu.
Dobijen jedan head koji je, u mojoj prosečnoj potrošnji (mix. sa duvanom - za večernje opuštanje), dovoljan za 7-8 frula.

Iako se kroz aromu još malo oseća "zelenilo", ne grebe mnogo.
Nema onu prejaku aromu (čitaj: smrad, ne mogu kuću da izluftiram dva sata) koju ima čisti BB. Verovatno je Haze u ovom hibridu učinio svoje.

Efekat stiže u punom naletu za desetak minuta, ali ne kao struja i trnci kroz telo i ekstremitete, niti kroz lupanje u grudima, već kao jedna dobra "opuštalica" koja telo vuče prema jastuku i dušeku.
Verujem da bi "čistak" bio pravi "couch locker".
Nakon sat vremena, oči se već teško drže otvorenim.
Žena traži da se razmesti krevet... inače će da zaspi ovako kako se spustila... pa ko da je posle premešta...

Imam još 6 ovih biljčica osušenih, cenim - ima nekoliko grama...
"Blesaurin" izbačen iz kućne apoteke, ovo ima mnogo bolji i kompletniji efekat ;)
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
hahhaaha, i sad nemaš seme od ovih bebica? a i šta će ti .. tebi to samo nikne nemašpojmaodakle :)

Pa slatki su za dekoracije , šta fali ...
zamisli izmešaš sa ostalim cvećkama po žardinjerama na terasi .. a ono mirišeeeee