PC big tower 120W CFL domačica by Ganjalover

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
zdravo ljudi,


eto primio se i ja growanja, i ovo mi je prvi dnevnik. nisam početnik, imal sam 2 growa i to po jednu biljku
i oba dvije ispale muške...sve što znam o sadnji sam naučio kod vas, gledao, čitao, učio 2 god :D baš sve što te
zanima nađeš tu:) hvala ljudi!


da počnemo: znači big tower obmotan mat stranom obične alu folije
Lampe:6 x 20w 2700k(827)- bez plavih oču jer mislim na 12/12 za cca 2 tjedna, trenutno su 24/0
Posude su za sada 1l,
Zemlja je plantella balkonia za sobno i balkonsko cvijeće 60% huminiziranog treseta, 30% humusa, 10% bio
biljnih vlakana i perlita. 200-500mg/I- N, 200-500mg/I- P2Os, 300-1000mg/I- K2O, 100-200mg/I- Mgo
Sjemenke:uzeo u pisu kaj sam si riješil, 2 vrste su ugl.
Ventilacija: 1 mali vent. za ispuh, drugi mali za vlagu koji je iznad zdjelice s krpom i puše prema biljakama gore,
jedan 120mm upuh i hlađenje žarulja, i još 1 120mm koji nije uključen jer mi trenutno ne treba.

temp. je 32 i to me malo bedira , imam več izrezano staklo tak da sutra slažem to
mjerač vlage sutra dobijem tak da sutra još napišem.

biljke su stare 2 tjedna i dosta su nerazvijene jer su bile vani u stakleniku a i to vrijeme sad čudno...
znači sad im je prvi dan u boxu:) evo i neš malo slikica(nisu baš kvalitetne jer je slikano mobitelom.)



box slikan od dna prema gore.


biljozice, malo su mi počele žutit e tu vi nastupate

ventić za vlagu




slabije razvijena


i bolje razvijena


to bi bilo od mene.. pozz
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ovo je prvi put da vidim da je netko otvorio dnevnik i nema komentara xD al ajd postoji prvi put za sve :D evo da se ja javim, ne vidim nista lose da radis tako da ljepo :) vecinu si naucio, za svoje potrebe :) samo nastavi, updejtaj i sretno :)

peace out!
 

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
@djflyhigh heeeeh pa danas je tek objavljen post, zato nema valjda :D hvala!:)

@power a nez ni ja, nego jučer sam ostavil to nutra na par sati i prevelika temp. mi bila al bile su 5-7 cm nezz točno. trenutno montiram staklo a posle slijedi update i nisu više tak žute, ostavio kroz noć na prozoru i sad kroz dan dobile boju, najverojatnije vlaga...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
si mjerio ph vode?
jesi ovo žice provukao između žarulja,griju li se puno žice i grla ovako poredana?
zašto forsiraš clf 2700k i 12/12 od starta?
taj još jedan vent od 120 "koji ti ne treba" pokušaj spojiti(preporucam za ispuh na osnovu ovog što si spajao do sad) a ti vidi za to i jel temp pada...

sretno!
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Vozdra marihuana lover, par savjeta ako može

Nemoj da ti kablovi od struje prolaze kroz žarulje (prva slika), otopit će se a onda njesra. I Probaj taj vent što ti stoji u rezervi (120mm) staviti na ispuh umjesto onog malog, smanjit će ti se temperatura sigurno.
Vidim da držiš na 24/0, mislim da nema potrebe, stavi ih na 18/6 nek imaju malo odmora, uz to i manje struje potrošiš.
Uglavnom sretno i samo piči, ove će bit cure sigurno :)
 

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
@maki nisam mjerio ph, to mi je još jedan problem koji moram rješit, nego voda je iz hidrofora, meni ljudi vele da je dost pH velik u toj vodi al bar nema ovog ušljivog klora :)
žice sam provuko jer mi se stvarno više nije dalo slagat.. maknul bum ih s žarulja i ne griju previše jer veliki vent u njih puše i odma mali za van:) zašto 2700k, pa jer neču previše vegetirat, ipak je to PC.. brijem si male biljkice:))) peeeeeeace

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

@matia hvala na savjetima, ovo o žaruljama uopšte nisam razmišljao :O... a za vent neznam, morao bih onda rezat kučište :/
a nebudu se onda počele izduživat ak stavim 18/6 jer baš zbog toga neču odma taj režim.. i hvala na podršci :))
 

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
evo sam da napomenem, složio staklo i još 1 ventić (onaj 120mm) i sad mi je temp 26. nadam se da je dobro a i može se mrvicu dić:)) i biljkice su sad 4 cm od cfla.
peeace
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Lijepo složeno, ja bi jedino obratio pozornost na zemlju....


Sad pusti kako je, al kad budeš presađivao obavezno u Terra Magmu ili Composanu....

Ova Plantella se nije baš proslavila kolko znam...

;)

Drzim fige i sretno!
 

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
@farmer hvala stari!:)

@bigL ja htio s tom zemljom, ak bu se imalo para bu se kupilo:)

@vjeverica nisam još mjerio al kolko vidim paše joj voda...a menke

i da sam da vidite kak se oporavila i dobila boju :) to je ova zadnja gore na slikama:) izgleda da je bila vlaga...
 

Ganja_lover

Aktivan Član
12.04.2012
64
2
0
34
@farmer hvala stari!:)
@bigL pa ja mislio sam s tom ić pa da vidimo, jer kolko sad vidim lijepo napreduju:)hvala:)
@vjeverica Ph još nisam mjerio, al ne vidim da joj smeta voda..

evo i slikice jedne od ove kebilj koja je bila svjetlo zelena lolz sad dobila boju i narasla:)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Ako ih misliš svakako presađivat, presadi ih bolje odma a ne ko ja u pola cvjetanja, a korjen triput okružio oko posude